Je toto štípanec od ploštice?

eliskapa
10. jún 2020

Ahoj, prosím povedzte mi že to nie je od ploštice 🙏🏼
Dnes ráno som dcére našla takýto štípanec (iba jeden) ja, muž ani 3 mesačný syn doštípaný nie sme ... ide o to že pre 3 týždňami mal muž takéto isté 3 štípance ( 2 na ruke a 1 na na krku) a ja 1 štípanec (na ruke) ...
Je to teda od ploštice alebo len panikárim? 🙈
Ďakujem

eliska13
10. jún 2020

@eliskapa podľa mňa nie ploštice tuším robí veľa stipancov vedľa seba.Ja mam podobne od mravcov

klarissa25
10. jún 2020

plostica nie, skôr komar...

dzejsik
10. jún 2020

tiež si myslím, že iba komár

kittykat22
10. jún 2020

@eliskapa ak sa bojis, ze mas plostice, tak skonstroluj postele. Prezlec postel, matrac, skontroluj tie miesta vedla matracov kde su rosty. Su dobre viditelne, nedaju sa prehliadnut. Posviet si telefonom, vsetko pozri do detailu. Ak tam nic nenajdes, tak to plostice nebudu.

pribinak
10. jún 2020

Nie, plostice majú veľa vpichov v jednej línii. Sú to maličké vpichy. Toto určite nie

eliskapa
autor
10. jún 2020

@eliska13
@klarissa25
@dzejsik
@kittykat22
@pribinak
Dakujem ste ma ukludnili ... ale čo to môže byť keď je okolo toho červený fľak? 🤔🙈
Čisté povlečenie máme od včera (dokonca dávam veci do sušičky tak by ich to teplo hádam zabilo) a matrace a rošty popozerám 🙏🏼

kittykat22
10. jún 2020

@eliskapa to moze byt bezna alergicka reakcia na uhryznutie hmyzom. Je zaciatok sezony, este sme si nestihli zvyknut 😅

andrejka1974
10. jún 2020

Od komara prudsia reakcia moje deti takto bezne opuchali potri fenistilom

m_o_n_c_a_k
10. jún 2020

Treba popozerať aj škáry a hlavne zásuvky cca do 1 metra od postele. Idú na teplo tela, tak ak sú tak do 1 m od postele. Hlavne rohy, skaricky. Hnedé malé bodky na nábytku môžu byť ich výkaly. Tiež rohy matracov. Asi tak. Oni v prádle veľmi nie sú... Väčšinový v tých skarach, takže ich veľa nezabije. Sú svetlo plaché.