Jeden spánok v deviatich mesiacoch

nyiragonga19
4. júl 2013

ahojte maminky a ockovia...máme dilemu náš skoro 9 mesačný synček nechce spávať. budí sa okolo 7hod. ráno niekedy o ôsmej. napapá sa a okolo 9,30hod ide spinkať a spinká do 11 hod. no potom už nechce spať. Skúšam to viac krát poobede buď v postieľke alebo na našej postely no on sa posadí a lozí alebo sa hrá. Ale je unavený no odmieta spinkať. A večer je to katastrofa...dáme ho do postieľky a on sa posadí a po chvíľke plače. Vtedy prídem znova ho uložím ale takto sa to opakuje až kým nevrieska. Chcela by som aby sa naučil zaspávať sám bez toho aby som ho po zadočku ťapkala.

aristka
4. júl 2013

s tým spánkom jeden krát v 9 mes.je,ale skôr by som natiahla tú rannú dobu,aby bol hore aspoň o hoďku,skúsiť ho udržať a potom ,keď si aj tri hoďky pospí do tej 20 hod.by mal vydržať,zaspávamie sám je iná pesnička ak je takto zvyknutý ,tak to nezmeníš a ani nechci,zbytočne ho to rozhodí,ja som svojich uspávala všetkých troch pokiaľ neboli väčší okolo 2,5 roka...vydrž a nesiľ

xenicka13
4. júl 2013

Moja začala raz spať v 11 mesiacoch, ale až poobede, ty ho dávas veľmi skoro spať

monci8888
4. júl 2013

no mne zacala mala spavat jedenkrat asi v 7 mesiacoch... s tym, ze o siedmej vstala, do 11tej sme ju nejako udrzali pri vedomi a potom od jednej do siedmej vydrzala 🙂 09:30 je hrozne skoro...

ejuska79
4. júl 2013

@nyiragonga19 tak ta troska potesim... moje deti - obe- nespavci jak hrom, od 7 mesiacov spali len raz za den a to len hodinu...a obaja chodili spat presne 6 hodin od prebudenia..dcerka vsak uz nespava cez den od 2 rokov, vydrzi v pohode aj 14 hodin, a to je velmi ziva, neobsedi...syn spi ako som pisala hodinu, presne ako svajciarske hodinky 🙂 a v noci je hore aj 5 krat, co sa budi na kojenie - zavislak a este k tomu mu teraz ide posledny ocny zub... uz som sa zmierila s tym ze moje deti spat viac nebudu...ja vsetko robim po nociach, ale uz mam system, kazdy den nieco 🙂 a uz som si zvykla na nedostatok spanku... a ako ten moj zaspava? vozim ho po byte v golfkach a ked ich zbada, uteka jak keby certa videl...a vecer ich uspavam aj hodinu,jasia sa 🙂 ale musim byt pri nich..sami nezaspia, ale to je moja chyba, ja som ich tak naucila...ale snad to nepotrva do puberty 😀 kazdy ma nejaky ritual, kazdy ma nejaky zlozvyk-niekto zaspava s flaskou, niekto s cumlikom, niekomu treba skabkat chrbatik...ale raz to vsetko prejde a nam bude aj smutno za tym... drzim palce 😀

monika15
4. júl 2013

@nyiragonga19

u nas sa pocas dna nespalo viackrat ako raz od 3 mesiaca.....

tak to u nas vyzera : 7.00- vstavame 11-1 obed ny spanok -8 postel.....

moniccca
4. júl 2013

o pol 10 nie je skoro, nasa tiez tak zvykla v 9. mesiaci, ale s tym rozdielom, ze rano ked vstala o 7-8, zaspala o pol 10 do 10, max stvrt na 11, ale este poobede spala.teraz bude mat rok, no uz mesiac spi len raz do dna tak necele 2 hodiny. Spat chodi vzdy tak okolo pol 9-9. No niekedy mame tiez vecery kedy sa jej spat o pol 9 nechce, ale zvycajne do pol 11 zaspi.
Skusala si aj poobednu prechadzku? nepomaha ani kocikovanie? alebo (mozno to je hlupost) nepijes silnu kavu rano alebo pred obedom? mne sa to raz stalo, ze rano som vypila silnu kavu a mala mi nespala cely den, to mala 3 mesiace, odvtedy som davala pozor 🙂
Mozno proste nema potrebu spat poobede a vecer uz je tak unaveny, ze uz nemoze zaspat. ak kojis, nezaspi ti na prsniku? skusila si ho dat spat ku tebe?

zigzag
4. júl 2013

moj ma dva roky, a ma dni,kedy uz vobec nespava pocas dna, ..... a nikdy nebol spac, a bude nim asi az v puberte 😀

nyiragonga19
autor
5. júl 2013

@ejuska79 tak to si ma potešila :D ale skúsim ho ešte dávať spať dva krát denne a keď nie tak to skúsime iba 1x denne ale to bude trápenie pre neho...lebo aj teraz je unavený a namiesto toho aby zaspinkal tak vykrikuje.

marcelatje
5. júl 2013

@nyiragonga19 mm keď je veľmi unavený tak nevie zaspať 😕 😕 😕 😕 možno to tak má aj tvoj synček. My momentálne spíme 2x denne, ale so spánkom sme si vytrpeli svoje. Prišla som však na to že dieťa k ničomu netreba nútiť treba ho len sledovať kedy začne byť unavené a vtedy mu pomôcť zaspať = u nás to znamená uspať na rukách 😅 vôbec to však neriešim, beriem to ako súčasť momentálnej situácie a keď príde čas na iné uspávanie budeme uspávať inak.

sandrika1986
5. júl 2013

Naša dcérka bude mať v nedelu 10 mesiacov, celú noc nám bez prebudenia prespí od jej 5 mesiacov. U nás to teraz vyzerá tak, že o 7h poprípade o 8h ráno sa zobudí, potom ide spať okolo 12h poobede. Spí dve hodiny, potom ju dám spať ešte raz po 2-3 hodinách čo je hore a to si pospí 40 minút, niekedy hodinu. Vonku v kočíku už nechce spinkať. Stane sa, že už nám spí len 1x za deň. Večer chodí spať okolo 20:30 a spí až do rána. Najstaršia dcérka keď mala už dva roky, tak vôbec nechcela spať pobede.

maria613
5. júl 2013

No moj maly ma devaf a pol mesiaca a uz dva mesiace spi len jeden a pol hodinku raz denne ale naobed skus trosku natiahnut cas nenechaj ho zaspat a uvidis ze to bude ovela lepsie 🙂