Kde a ako zariadiť detský kútik v dvojizbovom byte?

artemisa
4. jún 2013

Prosím nápady a inšpirácie 😵

jaja2410
4. jún 2013

my máme tiež dvojizbový byt a už dve detičky a zatial sme spálňovou veľkou skriňou rozdelili spálnu a detskú čiže detičky majú svoje súkromie...do budúcna by sme to chceli vyriešiť tak že by sme tam urobili normálny múrik a nám spálňa stačí úplne maličká takže detičky budú mať priestoru až až 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lujza123
4. jún 2013

My mame 2 izby...ta velka (ale je fakt velka) je prva polka - hned pri vchode obyvacka a mensia cast je detska. Je to opticky oddelene sedacou, mala (4 r.) ma v detsky kutik ohraniceny detskym kobercom, ma tam skrinky, obrazky a viacmenej sa snazime aby mala svoj bordelik tam. V mensej izbe vsetci spime.
Povodne mala byt ta mala izba detska ale to este chvilu pocka...cez den tam nechcela byt sama tak vsetko prevlakala do obyvacky a tam sa hrala, no a v noci ako tam horko tazko zaspala tak asi o polnoci vstala a odcupitala k nam do postele

mima4
4. jún 2013

@artemisa
no da sa to vyriesit pomerne jednoducho 🙂

jedna izba vasa spalna, druha cela izba detska.

Myslim si, ze obyvacka nemusi byt..naco? kvoli telke? kvoli navstevam?
Pre mna osobne by bol dolezitejsi priestor pre deti, ako takto "zabity" priestor obyvackou. Takze odporucam dat detom CELU izbu pre nich, zasluzia si to 🙂

katia7
4. jún 2013

@artemisa tiez som mala obyvacku predelenu gaucom 🙂

googlinqa
4. jún 2013

nasa bude mat detsky kutik v spalni, ma tam celkom dost miesta, pretoze nemame manzelsku postel, ale poschodovu, tam budeme aj vsetci spat

googlinqa
4. jún 2013

ta myslienka v obyvacke sa mi nepaci koly sukromiu, my si napr. budeme chciet pozerat televizor a ona napr. citat knizku, alebo by ju dany program rozculoval, moze sa tam zavriet a hrat sa v tichu sama ked bude chciet

mariannan
4. jún 2013

my máme síce 4-izbák ale aj tak som malej (teraz je ešte maličká..14.mes) spravila priestor v obývačke...ako sa vojde je sedačka, TV..., pod oknom má malá svoj kútiť..ak k nám niekto príde sme všetci pokope, majú si kde sadnúť a malá sa môže hrať 😉
kamoška to v 2-izbáku vyriešila predelením jednej izby na dve...majú také menšie dve izbičky,v jednej spálňu a v druhej sa malý hrá + klasika obývačku..

jkadankova
4. jún 2013

My máme tzv. spiacu a hraciu miestnosť. Resp. nočnú a dennú 🙂 V spálni spíme všetci spolu a "obývačka" je skôr herňa, tam majú hračky a svoj bordelík. Návštevy k nám chodia prevažne s deťmi, tak to ma netrápi. TV nemáme a filmy nepozeráme. Ja mám svoj notebook pri deťoch v herni a určite sa navzájom nerušíme. Časom budeme riešiť detskú, ale ešte nemám predstavu ako presne.

majka99999
4. jún 2013

My mame 3izbovy, ale ta 3. je teraz pracovna s postelou pre hosti a mame tam aj bicykle, cize zatial sa nevyuziva. Maly ma svoj kutik v obyvacke, mame tam koberec, on tam ma svoje hracky. Telku kukam, ked spi alebo aj ked je v obyvacke obcas. Ked sa rozhodneme, ze z pracovne bude detska, tak vacsinu veci mu dame tam, ale ratam s tym, ze sa bude chodit hrat aj do obyvacky. Spi v nasej spalni zvycajne v postielke.

sympa1
4. jún 2013

ked sme byvali v 2 izbovom najme ,okrem toho ze sme mali hracky v celom byte 😀 tak detsky kutik mala dcerka spraveny v obyvacke..pretoze tam sme sa cely den zdrziali...

mirkave
4. jún 2013

my mame dvojizbak.jedna izba je detska a druha izba je obyvackospalna.hraci kutik ma aj na volnom mieste medzi telkou a gaucom....

mirkave
4. jún 2013

@sympa1 presne,hracky v celom byte 😀

zuzanat
4. jún 2013

my sme byvali v 2-izbovom kym sme mali iba starsieho syna. Kym bol malicky, tak mal kutik v obyvacke. Neskor sme kupili rozkladaciu postel, vyhodili manzelsku zo spalne a to bola vlastne jeho izba, my sme spavali na tej rozkladacej v "jeho izbe" a on v postielke. Mali sme male izby, neslo to predelit. Ale byvali takych bytoch aj s velkymi detmi, tak deti mali svoju izbu a rodicia spavali v obyacke na rozkladacej sedacke..

usiko
4. jún 2013

my sme byvali v 1,5 izbaku a spalna, tam bola manzelska spotel plus postielka, takze toto bola izba iba na spanie.....a v obyvacke mala dcerka kutik vlastny...v podstate stale sme sa zdrziavali v obyvacke spojenej s kuchynou, takze sme boli s nou......

fiona83
6. jún 2013

naše hračky sú všade 😉 aj napriek tomu,že má svoj kútik...spáleň resp.jeho izbička je riešená tak,že tam je len maželská posteľ a rolldor a ostatok sú jeho veci,hračky a váľanda,ktorá je napojená na manželskú posteľ...a rozmýšľala som po zmene určitých skutočností,že váľandu dám zatiaľ k mojim rodičom a ostane len maželská posteľ a tam budeme spolu spať a tým pádom aj vznikne nové miesto...

zitkaobe
18. júl 2014
Používateľ zitkaobe je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zitkaobe.

my sme si práve kúpili byt a tiež ho chceme zariadiť čítame ohladom toho strašne vela článkov ... veľmi sa mi páčil ... http://domabyt.zariadim.sk/inspiracie-dizajnerov-2014 .. poznáte tu stránku ??? nakoniec sme si od nich vybrali firmu fokus interier http://domabyt.zariadim.sk/byvanie-moza-byt-sukromnym-rajom. Uvidim ako sa to podari, dam vam vediet drže nám palce 🙂

sue
18. júl 2014

Odporúčam dať deťom samostatnú detskú izbu, ktorá bude len detská izba. Vy dospeláci si môžete urobiť spací kút v obývačke - vyklápacou posteľou, alebo vysokou posteľou v 1,8m, pod ktorou smelo môže byť umiestnená sedacia súprava a podobne...

Deti by mali mať svoj priestor...

chikitka
15. dec 2014

ja som s bratom vyrastala tiez v dvojizbovom byte. nasi si spravili v pohode spalnu v obyvacke a my sme mali svoju detsku. ta obyvacka asi takto: pod oknom mali manzelsku postel, oproti nej komodu, nad nou zrkadlo, vedla regaliky na knizky, kvetiny. tato cast bola oddelena doma vyrobenou "prieckou" , nieco take ako to, na co sa upinaju popinave rastliny... take tie kosostvorce, neviem to nazvat. na tejto priecke mali aj tu popinavu kvetinu. pod prieckou z druhej strany uz isla rohova sedacka, normalka stolik, telka, veeeliky regal na knizky, doklady atd. obyvackova cast bola v pohode priestranna a nikto necumakoval nasim do postele vdaka tej svetlo prepustajucej priecke. z tej obyvackovej casti sli aj dvere, takze cez spaciu cast sa neprechadzalo vobec... mali to super riesene.

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

bud im vyčlente v obyvačke svoje miesto alebo v spálňu predeľte nejako nábytkom najlepšie skriňami a detičky budú mať svoj vlastný kútik a budú šťastné

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

v pohode sa to dá zvládnuť v dojizbovom byte a zostane vám dostatok miesta na život aj pre vás 🙂