Kedy chodia spávať vaše dvojročné deti?

chovancova27
19. máj 2013

Každý večer si vypočujem kázanie, že malý chodí neskoro spať... proste pred pol 10 večer nezaspí... cez deň spí od pol 12 obyčajne tie 2 hodiny, niekedy potiahne aj 3, mám ho teda cez deň budiť, aby išiel skôr večer spať? Kedy chodia Vaše 2-roč. deti spávať?

montinka
21. máj 2013

nasi dvaja starsi chodia o osmej do postela a najmladsia uz o pol osmej spi

kuriatko84
21. máj 2013

tak nasa cez den nespava alebo len vynimocne a vecer cca o 20.00 uz spi +/- 10 min. Ked sa jej podari cez den zaspat, tak by spala aj 3 hodky a potom nemoze vecer zaspat. To zaspi aj po 21.00hod.

mima89
21. máj 2013

moja mala ked mala dva roky, chodila spavat o 22.00. Vsetci mi hovorili ako je to mozne, ze to ju musim naucit skorej chodit spat a podobne. Bola som necakane v nemocnici, o malu sa mi starala mama, o pol osmej vecer mi poslala smsku ze mala spi.- akoze ona to dokazala. lenze, potom sa o jednej v noci zobudila a bola hore AZ DO SIESTEJ RANA. Silou mocou ju chcela naucit na novy rezim, nuz, poucila sa a dala mi za pravdu. 🙂
Poobede spala aj tri hodiny,teraz ma tri roky, poobede nespinka, a chodi o osmej, cize si myslim ze casom sa to kazdemu dietatku ustali....

fugu77
21. máj 2013

Moja mala ma dva roky aj dva mesiace. Chodieva spat okolo 12.30 - 13.00 a spi tri az styri hodiny. Vecer ide spat okolo 20.00 hod. bez protestov. Oznami sama ze mesiacik uz vysiel, deticky spinkaju a uz sama uteka do postele. 🙂 Rano sa budi okolo siestej. Nikedy potiahne aj dlhsie. Ale stale v noci papa.

jeane007
21. máj 2013

Ahojte babky moja bude mat 19 mesiacikov a celkom pekne spava davam ju spat okolo 12:00 a spi tak do 15:00 niekedy aj dlhsie a vecer ideme spinkat o 20:00 a spi aj do 08:00 takze sa to celkom da

lienka9933
21. máj 2013

Ja mam dcerku, sice ma už 3 roky ale už ako dvojročná chodila spavať okolo 22.00 a teraz chodíme okolo 22.30. Ráno vstáva okolo 6.30 -7.00 a vyhovuje nam to tak...

cubanka
21. máj 2013

o 20tej plus minus 15 minut

blondi2
21. máj 2013

moj maly chodi teraz, ked je uz dlho do vecera svetlo, spavat okolo 20.30, v zime chodil o polhodinu skor. a to mam tiez vycitky, ze ho davam neskoro spat. rano vstava okolo 8.00. poobede spi od 13.00 do cca 16.00.

lilibili
21. máj 2013

Prečítala som si len zopár odpovedí a vety tipu-ako si ich naučíte tak máte ma riadne nahnevali...moje 3 ročné dieťa chodí od 2 rokov spať okolo 22 môžme robiť čokoľvek,ležíme s ním od 20.00 ,uspávame v kočíku ale nikdy nič nepomohlo...to sú také deti a pochopiť ich rodičov môžu len taký čo to zažili...takže mamička čo položila otázku tej odkazujem-vydrž ,niesi v tom sama 😉

olejka
21. máj 2013

😀 pri jednom dietati sa da nastolit nejaky rezim...pri druhom sem/ tam ...pri tretom si stanovit mozem tak akurat kedy ich zacnem nahanat do posteli....ked sa dari a vecer nesedi niekto pol hodiny na vecku ...chystanie sa do postele trva pol hodiny a zaspavanie po vykecavani do umoru tiez polhodinu...teda ked zaspia starsie moze spat aj dvorocne uz o deviatej ak nie trva to do desiatej hodiny niekedy...ps vonku vidim deti este hrat futbal a mamicky na prechadzke s kocikmi o deviatej 😉 😉

phillippa
21. máj 2013

medzi 19.30 - 20.00 maleho okupem no a potom este pije mliecko, vystrajame na posteli, listujeme knizky a okolo 21.00 sa uz uklada a pomaly zaspava ako sa vonku stmieva, v zime je to posunute sa skor pretoze je skor tma 🙂

simca06022011
21. máj 2013

okolo 19-20tej, podla toho kedy prideme z vonku... okupeme, nakrmime a supneme do postielky spat... sem-tam vymysla a vybehne von a pekne ju vypoklonkujeme spat do postele...

patrikmisko
21. máj 2013

Môj dvojročný synček chodí spávať zarovno s jednoročnou dcerkou, a to okolo 18.00 - 18.30 hod, starší 4 roky chodí okolo 20.00 hod, ráno vstávame okolo 6.30 hod, nakolko starší chodí do škôlky 😉

epelino
21. máj 2013

aj nas maly chodi spavat az okolo 22 h,ale tiez sme to prestali riesit, proste vecer pozera nejaku rozpravku a potom si s nim ideme lahnut. ale zase rano spi do 8,30-9 h a cez obed spi dve hodky, tak si myslim,z e sa da. ked pride do skolky, urcite bude viac unaveny a pojde spat neskor.

alexandra1705
21. máj 2013

ahoj, moja 2 1/2 ročná dcéra chodí spinkať 21.30-22.00 a 9.ročný syn o 21.15-21.30hod...neriešim zmeny, nám rodičom to tak vyhovuje...kto chce, čas na seba si nájde, my chodíme spať o 23.00 a stíhame všetko, čo manželia potrebujú :-P, ráno vstávam o 7.00, zatiaľ nachystám desiatu, oblečenie deťom a ja svoju hygienu, všetko je tak ako má byť a detičky vstávajú o 7.30, spravíme rozvoz a s mužom sa spokojne naraňajkujeme a riešime svoj denný program...takže, naozaj kto chce, ten si program spraví tak, aby bol spokojný...nie je normálne, skôr to, aby sme porovnávali deti so susedovými a pod. a odcudzovať režim detí ako niektoré mamičky vyššie ☹. takže zariaď sa aj ty, tak aby si nebola nervózna z toho, že ty máš také a onaké dieťa, ktoré tak alebo onak zaspáva a chceš to tak alebo onak, NERIEŠ iných, ale Tvoje dieťatko, ktoré bude aj Teba milovať tak ako ty jeho, či ho dáš spať o 20.00 ako suseda, alebo o 22.00 ako chce ono, držím palce, si najlepšia maminka pre svoje dieťa!nie mamičky vyššie :-P

evahalaszova
21. máj 2013

Napodobne chodime spavat tak o deviatej a ked sa vonku nevybeha ieme aj neskor nema vyznam ho nutit zaspi ked je unaveny 😀

2807
29. máj 2013

naša malá ma o dva mesiace 3 roky a skor ako o 22.00 nezaspime ale hadam ked pojdeme do školky sa to upravi 🙂

petruslienka
11. jún 2013

ja mam 2rocneho syna a skor ako o pol desiatej nezaspi,mozem robit hocico ale nezabera,takze zaspava medzi 10 a pol jedenastou,cez den pospi 2 hodiny.

nivalis
11. jún 2013

Moji drobci chodia o osmej... najneskor o deviatej! Ale rano vstavame o siestej, poobede nespime... ak sa mi ich zaaaazrakom podari poobede uspat tak vecer aj do polnoci vydrzia 😒

svetlusa12
11. jún 2013

Nasa mala 2 roky v marci, ked zacala chodit do jasliciek, padla unavena o 19hod a prespala celu noc, teraz uz ale zaspava okolo pol desiatej a o siedmej vstava, ak je ale doma, spi aj do deviatej.... cez den si zdriemne tak hodku az dve, ako kedy.....

oblecenieavecicky
11. jún 2013

Ja som na tom rovnako. Môžem ho uložiť do postele o 20.00, ale nezaspí, vymýšľa, niekedy tam s ním strávim aj dve hodiny a potom som hotová. Takže potom ho uspávam až okolo 22. hodiny. Každé dieťa je iné. My sme malého pravidelne učili na spánok pred ôsmou hodinou večer, ale vydržalo mu to len veľmi krátko. Takže aby som sa vyhla nervozite seba i malého, nechám ho ešte unaviť a skúšame to neskôr. Milujem reči typu, že každé dieťa môže zaspať skoro. No to isto. To môžu povedať len mamičky takých, u ktorých to funguje. Poznám také deti, že zaspia o 19-tej, v kuse noc prespia a vstávajú ráno o siedmej. To nám nehrozí. Ešte sa mi aj v noci často krát zobudí a ráno buntoší. Cez deň prespí 2 hodiny, chodí okolo 13-tej. Tiež neviem, čo je to pozrieť si večerný program, alebo mať čas pre seba :D Ale to patrí k materstvu a viem, že raz aj to prejde ;) Tak proste len pevné nervy a držím palce ;)

michaela80
11. jún 2013

@skolara mam dve deti..starsie chodilo spat v rovnaky cas o 8 vecer a aj cez den spaval stale rovnako... sam zaspaval bez toho aby sme nechali coraz raz vyplakat... no dcerka je ina...ziadny rezim nic nepomahalo.. jednoducho neslo "ju to naucit" . tak sme to vzdali a riadime sa podla nej.... niekedy zaspi aj okolo polnoci alebo aj zobudi sa nie rano ale tesne pred obedom...budenie , nedavanie ju spat na obed nepomahalo..kamoska co ma take stare dieta vravi ze nie je ani mozne kolko ma v sebe energie ze nechape ako nam vecer po tak stravenom dni plneho programu nezaspi skor ako o 10 tej vecer a bez obednajsieho spanku napr .... mozno by to islo metodou vyplakania sa ale tosom proti tomu.. ..hadam skolka pomoze

sviezost
11. jún 2013

Moj syncek chodi spavat o 20:00 a zaspi o 20:30 alebo o 21:00. 🙂

libka1
11. jún 2013

s tou odpovedou ze dieta spi tak ako ho rodic nauci nesuhlasim aj ked tolky za nu zahlasovali. u nas to neplati. obidve deti sme ucili rovnako, u dcerky sme nikdy neuspeli, pred 21.30 proste nezaspi, je to fakt, s ktorym sme sa uz zmierili, aj ked tazko 😀 syncek je ako hodinky, o 20.00 je pripraveny do postele a sam sa pobera, bude mat 2 roky, takze dufam ze mu to dlho vydrzi, u dcerky to nefungovalo ani v takomto utlom veku 😉 a to spala aj pocas dna max. hodinku 😖

fomarik
11. jún 2013

Našu dávame spinkať o 19.30 najpozdejšie. o 19.00 sprcha a už aj sama vie čo nasleduje- Mliečko, poberie si hračky do postielky a buva do tej 7.00.

denise.v
11. jún 2013

môj chodí spávať o 20:30 alebo 45,v zime chodil o 20:00 .Cez den spáva dve hodiny ale už bolo že aj tri hodiny spal a večer išiel o deviatej.Ráno sa budí niekedy o 6-tej a niekedy až do ôsmej spí :D,vtedy ho dávam o hodinu neskôr spať cez den ale večer ide ako zvyčajne.

mbrazd
11. jún 2013

cez den ani za svet, a večer o deviatej. ak mi zaspí cez den, tak ledva o jedenástej

tatianka7
27. mar 2014

Tak po prečítaní niektorých príspevkov sa nebudem sťažovať 😀 😀 .Náš synátor ( 2r) má najnovšiu modu ráno vstávať Okolo pol ôsmej-ôsmej,doobedu dve hodiny lietania po vonku,potom domov na obed,kuknúť rozprávočky,hrať sa,čítať si knižky,kresliť,poobede zase na dve hodinky vylietať sa a o šiestej-pol siedmej puf a spí do rána..Dovtedy mal režim ráno o pol deviatej vstať,poobede spánok od 15tej-18tej a potom večer so mnou o 23tej (mne to absolútne nevyhovovalo) ,som v 33tt a na začiatku tehu som dlho vyspávala,preto ťahal so mnou 😖 .Inak pred rokom absolútne čítankovo ráno o 6.00 až 6.30 vstať,na obed tri hodiny šlofík a večer o 19.00-19.30 spať.Je mi len záhadou,ako celý deň vydrží ,ale tak on vie 😀 😀 ,horšie je,ked nevieme ísť von-to úprimne ľutujem susedov.. 😉 .Ešte podotýkam,že akékoľvek pokusy nastaviť ho na nejaký režim viedli akurát ku mojej hystérii,tento režim si nastavil sám.

miminaaa
27. mar 2014

Cez obed spáva od 12. do 14. hodiny a večer ho ukladám o 20.30.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz