Kedy ste dali dojčenému bábätku cumlík?

henushka
4. júl 2012

Dali by ste ho 2-týždňovému dojčenému bábätku cumlík? Malý, keď už nespí celý deň, tak by stále visel na prse a si ho cmúľal. Máte niektorá prípadné negatívne skúsenosti s daním cumlíka a následnými problémami pri dojčení? Vopred dík.

jennyka
4. júl 2012

ja som nemala ziadny problem cumlik mi len pomohol. samozrejme som mu ho nepchala stale. ale on ho ajtak nechcel. takze niekedy som mu ho aj 3ni nedala ale teraz ked uz ma 2 mesiace tak ho pocmulka chvilku. a hlavne nam to pomaha u doktora alebo ked idem z obchodu tak aby celu cestu neplakal. a myslim ze by som ho neoklamala ze to ma nahradu za mliecko. babatka niesu hlupe on vie ze mu tam nic netecie 🙂 preto ho asi aj vypluva stale 😉 myslim ze ked mu ho nebudes davat stale myslim pri kazdom zamrncani tak to nebude problem

zigzag
4. júl 2012

ja som dala mojemu na druhy den ako sme dosli z porodnice, a nemala som to v plane, mala som doma iba vzorkovy cumel z clinick boxu z porodnice 😀 ...doslo k tomu pocas kupania, teda uz susenia, kedy mi ho pomahala kupat moja mamka, a aj ako som ho drzala, a on plakal, sa neako dostal k mojmu prstu a zacal cmulat.. teraz mame avent a niaky problem,, lepsie ako by si mal cmulat palec...

anazuz19
4. júl 2012

Obaja moji synovia mali cumlík prakticky od návratu z pôrodnice. Prvého som dojčila 11 mesiacov a druhého 15 mesiacov. Problémy sme nemali žiadne, obaja sa naučili, že "prsník" je určený na jedenie a cumlík na ukľudnenie. Samozrejme, že cumle sme im nedávali pri každom zamrnčaní, ale po pravde, bez nich si to neviem predstaviť...

radlinka
4. júl 2012

My sme dali TT-tommee tippee - newborn, ale neskor si viac oblubil zn. NUK. Bol uplne v pohode, kludny, dobre papal, spinkal, ziadny problem. 🙂

luludi
4. júl 2012

nedavali sme vobec cumel - ani samostatny, ani flasu nepotreboval - neskor sa naucil pit z pohara 🙂 nebol vobec potrebny 🙂

melj
4. júl 2012

Ja som sa tiež bála dať kojenému dieťaťu cumlík,lebo každý hovoril-kojené deti cumeľ nepotrebujú.Ale aj tak som ho malej dala,keď mala asi tak 2týždne.Čoskoro budeme mať 1.rôčik a cumlíkujeme sa len pri zaspávaní,cez deň ho vôbec nevyžaduje a popritom ho má k dispozícii,ale jednoducho ho nechce a vie piť z pohára,aj z fľašky.Takže ja sa tomu vôbec nebránim ani pri ďalšom bábätku 🙂

gaby21
4. júl 2012

Obom hned v porodnici, prvy ho v dvoch tyzdnoch zacal uplne odmietat, ziadne nasledky pri kojeni to nemalo, druhy pouziva stale, ale iba minimalne, je to spokojne babatko, nasilu mu ho nepcham, koji sa stale bez problemov 😎

pimpulienka
4. júl 2012

v 5 tyždni. A problemy s kojenim žiadne. Malinka ma 2 roky a ešte pred spanim chvilku kojime 😉

palomka
4. júl 2012

aj moj maly ma pri zaspavani cumlik lebo by som inak lezala non stop cely den pri nom. ked zaspi vypluje ho. ma ho len pri tom zaspavani spolu s plienkou 🙂 ma 4m a nemame ziadne problemy s tym, ze by nechcel prso a aj mlieka mam dost 🙂

gelifil
4. júl 2012

tiez po prichode z porodnice, kojila som 4 roky 🙂

kytykenka
4. júl 2012

ja som nikdy nedaval cumel mam rocne dvojicky a cumel nemali ani jeden 😀

moniciak
4. júl 2012

Už v pôrodnici malá chcela len sať až mi krvácali bradavky 🙂

evitka82
4. júl 2012

Ja som dala v hned v porodnici.nak sa učí. poviem pravdu-nechcela som aby mala z mojho prsa cumeľ a ja ho musela vystrčiť všade kam sa pohnem ak si madam zmyslí.....dojčíme sa doteraz 😎

hajanka
4. júl 2012

moj syn ho mal od narodenia, teda, dala som mu ho po prvej spolocne stravenej noci v porodnici, kedy dokazal ako-tak spat len s mojim malickom v puse 😀 druhy den uz mal cumlik a nemal ziaden problem s kojenim 🙂
vyplul ho nadobro v troch mesiacoch, od vtedy ho do pusy nedal
a sestrina dcerka presne naopak, do troch mesiacov ho do pusy nechcela, ani len privonat 🙂 a tak by to bolo pomohlo, lebo bola velmi nekludna a od troch mesiacov.. ma ho doteraz (15mes.) 😉

anika11
4. júl 2012

v porodnici a nemalo to ziadny negativny vplyv na dojcenie.. 😉

mirka_aa
4. júl 2012

ja uz v porodnici asi na 3 den..ale neviem ci to bolo spravne rozhodnutie lebo som mala problemi s dojcenim aj ked nastastie sme to zachranili a dojcim dalej a cumel ma skoro stale..ale vraj cumel kazi dojcenie,no cumel je zaroven taka super vec..

bubelko
4. júl 2012

pri starsom asi ked mal 2 tyzdne, pri mladsom ked mal 4 mesiace. problemy sme nemali.

kkl82
4. júl 2012

bola som rozhodnuta nedavat cumel ani za svet, ale tiez som podlahla pokuseniu. najprv som mu ho chcela dat poslednu noc v porodnici, lebo to tam vtedy bol iba kolotoc dojcenia a prebalovania, vobec nespal, ak neratam tie parminutove odpocinky pri dojceni. zobral si ho asi na pol hodinku a potom ho uz odmietal uplne. po prichode domov sme mu ho zas raz za cas skusali dat, najma ked nevedel zaspat, alebo sa ukludnit. trpel kolikami a sanie mu prospievalo (vacsinou moj prsnik alebo malicek 😉) ale cumlik neodbytne odmietal a vypluval. skusila som 4 druhy a nechcel ani jeden. tak cumel nemame doteraz. ked si ale v tretom mesiaci objavil rucky a prsteky, zacal si cucat palec. som z toho nestastna, ale podla laktacnych poradkyn je to ok, vraj sa od palca oduci rychlejsie ako od cumla... uvidime 😝

zuzana17
4. júl 2012

kľudne by som dala, ja som dala po príchode z pôrodnice obom a nemalo to žiaden vplyv na dojčenie 🙂

mata1976
4. júl 2012

obe moje deti mali cumlik od narodenia, inak by som ich mala prisatych na prsniku non-stop 🙂 🙂 🙂 vobec to nemalo vplyv na kojenie; dceru som kojila 15mesiacov (od cumlika sa bezproblemov oducila ked mala asi rok ) a maleho planujem aspon tak dlho...

asma
4. júl 2012

ja som obom mojim kraskam dala cumlik este v porodnici...
a nic sa im nestalo a starsia uz nedudluje kojila som ju 9 mesiacov prestala som iba koly novemu tehu a komplikaciam..

cillikat
4. júl 2012

ja som tiez detickam dala cumlik od zaciatku, ale mali ho len obcas, potm uz vobec nechceli, ale nemalo to ziadny vplyv na dojcenie..... dojcim este teraz aj dcerku popri syncekovi...... a javiem o tom, ze sa od cumlika oduca mozno tazko, ale urcite lahsie ako od palca (cumel sa da zahodit....palce ma stale pri sebe na ruke....) 😀

cantharis
4. júl 2012

my sme dali cca po tyzdny-dvoch a s kojenim sme nemali absolutne ziaden problem. ja som nazoru, ze ked sa babo javi ako dudlos tak radsej dudu akoby malo zistit, ze aj palec sa da dudlat 🙂

elzu
4. júl 2012

Dudlík jsem nedala 🙂 Johanka potřebovala absolutní blízkost-prso, náruč, společné spaní v posteli...

amulienka
4. júl 2012

@henushka uz po porode, ale vypluvala ho dlho, teraz s nim len zaspava, ale moc ho nemusi...

kukucka26
4. júl 2012

ahoj ja som mu dala hned v porodnici bol velmi nepokojny a nebude mi stale cmulat a hryst bradavky , nieje to ziaden problem

keiko33
4. júl 2012

Pri vsetkych troch uz v porodnici, podla mna neekzistuje nic lepsie. Deti su kludnejsie a podla mna to nema ziadny vplyv na kojenie, teda nas sa to netikalo. My sme doma pouzivali cumel hlavne na spanie. Na ukludnenie len mimo domu.

sssimi
4. júl 2012

V pôrodnici asi na 4tý deň ho vcucla a od vtedy ho nechce dať 😀

ladytt
4. júl 2012

Hneď v pôrodnici, ale po príchode domov ho už viac nechcel. Ale myslím, že lepšie cmúľať cumlík ako prštek 🙂 cumlík zahodíš, keď už bude veľký, ale prštek je závislosť nastálo.

adapo
4. júl 2012

zdravím, ja som dala malému cumeľ po mesiaci, lebo už som nevládala hodinu držať prsník pri puse, malý sa tak napapal, potom som dala cumeľ a bol kľud, len čím bol starší, tým bol väčší závislák, odnaučil sa až po dvoch rokoch...a kojila som ho bez problémov....