Kedy ste začali dieťa dávať do chodítka - do pavúka?

arasidka123
22. nov 2012

ahojte 🙂 odkedy ste zacali davat deticky do choditka? niekto to vola aj pavuk 🙂

soldi
22. nov 2012

@arasidka123 staci si trosku precitat clanky na internete od ortopedov plus clanky o tom, ako su choditka v niektorych statoch zakazane a myslim, ze si sama uvedomis, ze ziadnu takuto kravinu nepotrebujes 🙂

luna22
22. nov 2012

@arasidka123 nedávala som a som rada

arasidka123
autor
22. nov 2012

my sme so sestrami aj sesterkami vsetky boli a ani jedna z nas nie je vadna....

tenty
22. nov 2012

nedavala som, ani ma len nenapadlo to kupovat 😉

anjelicek26
22. nov 2012

@arasidka123 no ak chces argumentovat takto,tak sa nepytaj. Znicene klby ta totiz trapia az vo vyssom veku,dnes je.to mozno este ok.... Pohyb v choditku zatazuje klby,je to nespravna forma pohybu - posuvanie do stran,podporuje to spickovanie a v neposlednej rade je to nebezoecne. Urazov hlavy pri prekoteni v choditku alebo stiahnuti predmetov na seba je rocne prilis vela ☹ Dodnes som nepochopila,preco nie radsej ohradka,ked uz ma niekto potrebu pasivne.odlozit dieta.

sympa1
22. nov 2012

@arasidka123 ja som davala...od pol roka..samozrejme ze nie na pol dna...dcerky maju krásne nôžky, tak isto ako aj ja so sestrou 😉

mandragora22
22. nov 2012

@arasidka123 ahoj, nedavala som, ale znami, ktori to bezne pouzivaju pri detoch, davali od cca 7-8 mesiaca (stretla som sa aj so 6 mesiacom), zrejme zalezi od pevnosti noziciek....

a mas pravdu. vsetci sme asi quasimodovia z chramu matky bozej.... 90% z nas odchovanych na choditku a znova kopec "mudrych" reci 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gretka2
22. nov 2012

Nikdy.

anjelicek26
22. nov 2012

@mandragora22 neplet hrusky s jablkami... nas ockovali mono vakcinami a nie tym,cim dnesne deti,jedli sme ine veci ako dnesne chemiou a farbivami prikraslene potraviny,proste to cele bolo o inom.. Nase deti su zatazovane mnohonasobne viac chemiou uz od malinkata.

sympa1
22. nov 2012

@mandragora22 suhlasim

lu17
22. nov 2012

@arasidka123 Ortoped uz neodporuca ziadne choditko,mna na to upozornil na kontrole ako aj to,ze nedavat dieta nasilu sadat pokial samo nesedi.

soldi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
22. nov 2012

nedavala som

sissy27
22. nov 2012

@arasidka123 úplný súhlas so @soldi a @anjelicek26 ... chodítko je totálna kravina, ale keď si pevne rozhodnutá ho používať, tak sa ani nepýtaj odkedy je vhodné, rovno tam dieťa strč, je úplne jedno, koľko má mesiacov... a mne by už konečne mohol niekto povedať, na čo je táto atrakcia dobrá - ak sa chce dieťa presúvať po byte, tak sa bude aj samé adekvátne svojim možnostiam a schopnostiam a na to, aby si rozbilo hlavu alebo zničilo kĺby, chrbticu postačí aj čas, nemusím investovať € a napomáhať tomu...

denaalubos
22. nov 2012

@mandragora22 TAK TAK ...suhlasim s tebou 😀 😀 😀
Neviem naco @anjelicek26 sa tu do niekoho stale navazas, pokial nevidis mas mat odpoved iba, bud si nedavala alebo davala ak hej tak od kedy, myslim, ze tieto "mudrosti" uz urcite pocula, ale jasne tu na koniku musime uz kazda ratat s takymito odpovedami tipu : zjedla som vsetku mudrost sveta 🙂 A ak niekto so mnou nesuhlasi, tak sa budem stale pchat do tej temy, az mamicka co tuto temu zalozila si bude buchat hlavu ze naco to vobec zakladala. Ale urcite nie na to aby tu odpovedali taketo "naj mamy"

@arasidka123 ja mam 7mesacnu, a aj dr, mi odporucala pockat aspon do 8. mesiaca, tak tak aj urobim, a ako tu uz bolo spomenute, vyrastali sme na tom vsetci, a sme tu, ci chcemia nechemia, v dnesnej dobe sa nevyhnes uz ziadnemu zlu, bohuzial 🙂 A kamaratky , vsetky do jedneho co maju deti, tak ich davali do choditka od kedy sa tahali deturence na nozky, a deti maju dnes krasne nohy, krasne chodia,,,, a? 🙂

keziah
22. nov 2012

@arasidka123 ahoj, nepouzivali sme, nepovazujem to za dobry napad. my sme na choditkach vyrastli, ja ma skoliozu, mozno to nie je prave z toho, ale kto vie....

mirkita
22. nov 2012

ja som nedavala lebo v byte mi to prislo nejake divne ze tu bude do vsetkeho narazat...a vlastne som v tom ani nevidela zmysel - comu by to malo sluzit? chodit sa naucil tak ci tak a viac by som sa bala nechat ho v pavuku alebo kracat za choditkom nez drzat sa stola, stolicky alebo postele...ked sme to aj niekde v detskom kutiku vyskusali tak to maleho nebavilo...tak mozno vyskusaj a sama zhodnot ci to potrebujete
pre mna uz len to ze dalsiu haraburdu tu mat bol dovod preco nie 😀 citala som aj o tom ako sa to neodporuca ale najviac zavazilo to ze mi to skutocne prislo ako zbytocne

soldi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka38
22. nov 2012

@arasidka123 ani ja som nedavala, ani dalsie deti davat nebudem, nevidim v tom zmysel, len skodu...

slniecko77
22. nov 2012

@soldi suhlas, aj moji rodicia boli osvieteni a taketo ,,pokusy,, so mnou a bratom nerobili 😉
@arasidka123 nikdy...nechcem vedome ohrozovat zdravie mojho dietata 😉

denaalubos
22. nov 2012

@soldi naco ju urazas, asi mas nejaky problem so sebou a musis sa vyventilovat. Napisem ti to takto polopatisticky. Statisticky je dokazane, ze 90 percent deti je vychovanych na choditkach, a mamy, ktore deti davaju do choditka sa tu radsej neozvu, lebo matky ako si ty ich tu ukamenuju, takze zaloz si temu, kde mozes kritizovat, urazat a HLAVNE sa vyventilovat. 😉

cikyta
22. nov 2012

@arasidka123 Myslím, že som ju dala donho v 7.mesiacoch, kedy už sama vedela bez problémov stáť a vyšku mala tak, aby nevisela a aby nešpičkovala. Bolo to zhruba na 20 minut denne, kedy som si stihla urobiť aspon rannu hygienu a postaviť varenie. Popravde=velmi rýchlo ju prestal chodák baviť a tak som ho zaradila medzi dalšie "výhodne" kupy spolu s kočíkom (ktorý našiel u nás využitie len do 9.mesiacov 😀)

slniecko77
22. nov 2012

@denaalubos prepac, ale neda sa mi neopytat, ake statistiky a mozem ich vidiet?

hradnapani
22. nov 2012

daj si dieta do pavuka, kedy uznas za vhodne sama. Kazde dieta je ine, jedno vie takmer samo sediet v siestich mesiacoch, ine az v roku, takze ti moze byt uplne jedno, co ti tu kto napise.
niekto tu pisal. ze lekarka odporucila az v 8 mesiacoch, nasa lekarka neodporuca vobec. nazory sa roznia.

Ano, je pravda, ze velka vacsina ludi vyrastla v tychto pavukoch. Je vsak aj taka pravda, ze nohy sice mame rovne, ale chrbty, nie. Skoliozu a podobne deformity ma vela ludi. Nahoda? Ja myslim, ze nie. Ale isto za to nie je zodpovedny iba pavuk, ale aj nasilne napomahanie detom do sedenia, do chodenia atd. atd...

aduskatt
22. nov 2012

mna teda tiez nedavali do choditka a nepamatam si, ze by vobec niekto z rodiny nieco take pouzival....

mata275
22. nov 2012

Ani ja som nevyrastala v choditku, lebo ako mama spomina, ked ma tam dala asi tretikrat, tak som dost hnusne spadla, a viackrat to uz nespravila, kedze sa dost zlakla. Ja som syna tiez nedavala, kedze vsade naokolo mi bolo dorazne pripominane, ze to robit nemam - od ortopeda, cez neurologa az po pediatricku. Dala som si poradit od ludi, co by mali byt mudrejsi ako ja a nechybalo nam to. Aspon som usetrene peniaze investovalo do niecoho ineho. Ak vsak choditko chces, tak asi by sa malo dieta vediet aspon postavit same, teda byt uz vo vzpriamenej polohe si myslim.

soldi
22. nov 2012

@denaalubos ano, aj ja si prosim tie statistiky, dakujem.

denaalubos
22. nov 2012

@slniecko77 to som sa docitala ale kde, neviem,bolo to v dietati alebo podobnom casopise....ale je to jedno, aj tak nemoze tu nik koli tomu nikoho urazat a odsudzovat. Sto ludi, sto nazorov.

soldi
22. nov 2012

@denaalubos ha ha, to je dobre, tak Ty sa tu ohanas statistikami, ktore ani nevies, kde si vycitala?
to aj ja mozem napisat: je statisticky dokazane, ze 90% deti, ktore su v choditkach, maju v dospelosti skoliozu. som citala kedysi niekde.
a vies co? odsudzovat mozem a budem kazdu matku, ktora vedome robi nieco, o com vie, ze to jej dietatu skodi!