Koľko by malo spať 10-mesačné bábätko?

alex5896
9. jún 2022

Ahojte chcela by som sa len poradit kolko a co davate 10mesacnemu dietatku noesom si ista ci robim vsetko spravne ci by som nemala nieco zmenit prosim o rady 😉 /pozn.mame papajka musim davat vsetko s mierou navyse vazit cca pomery lebo inak by spapalo na obed aj 300g ale potom grcka/hejty nepiste toto som konzult.s lekarom ☺️
Ranajky mliecko 180ml /neviem ako dlho by malo vydrzat na tom mliecku?
Potom trosku rozka polku ine pecivo
Okolo obeda mava kasu s ovocim
Obed mame o druhej hlavne jedlo
O piatej kasa na vecer
A pred spanim mliecko 180ml.
Dakujem za kazdu radu maminky ☺️ pripadne aj ake suroviny pridavat daco nezvycajnejsie ☺️

Dakujem za kazdu radu maminky

54tinka54
9. jún 2022

@alex5896 tiež mám 10 mes papaja 😀
Ráno sa ešte kojí, na desiatu má postrúhané ovocie rôzne mu to obmieňam (jablko, hruška, avokado, broskyňa..), zahustujem mu to s napučanými ovsenymi vločkami (cca 150g). Obed má masovo zeleninový prikrm cca 250g, olovrant chlebík s maslom, mozzarellou alebo biely jogurt 150g zahustený rozmočeným špaldovým sucharikom. Na večeru cca 150g nemliečnej kaše dochutená troškou výživy (obmieňam rôzne druhy). Tesne pred spaním sa ešte kojí a kojí sa aj cez deň pomedzi jedlá.
Zaradím mu už asi aj raňajky lebo ráno mu len mliecko asi už nestačí.

diamond007
9. jún 2022

@54tinka54 prosím, ovocie varené na tú desiatu pridávas?
A na večeru akú nemliecnu kašu?

54tinka54
9. jún 2022

@diamond007 nie nie, normálne surové postrúhané, už ani nešúpem 🙂 mal problém s tvrdou stolicou a tie šupky mu na to pomáhajú.
Kaše máme pohánkovú a pšenovú od nominal, potom z DM máme 3-zrnnú a krupicovú a ešte máme jednu sunar nemliečnu. Vždy kašu ochutím trochou výživy, nech to má také lepšie. 🙂