Koľko platíte au pair zo Slovenska, keď žijete v zahraničí?

pillipilli
21. feb 2017

Ahojte . Chcem sa opytat mamiciek co maju opatrovatelku zo slovenska a ziju v zahranici. Kde ste ju hladali? Kolko to stoji po financnej stranke. Platite jej aj zdravotne poistenie. Proste vsetko co to obnasa Ja uvazujem o jednej k nam do Talianska. Dakujem

sense
21. feb 2017

My sme mali au pair so slovemska, oficialne podla podmienok krajiny kde zijeme, ...a nasli sme ju cez jednu stranku pre aupair a rodiny...

pillipilli
autor
21. feb 2017

@sense to sa nejak riesi cez urady? Lebo neviem nic okolo toho

sense
21. feb 2017

@pillipilli nezijem v taliansku, ale potom sme ju riadne prihlasili na migracny urad, socialku, dane, odvody, jazykovy kurz

sense
21. feb 2017

my sme ju nasli cez portal www.aupairworld.com, mas tam aj informacie ake podmienky su v kt. krajine , len to asi nie je v slovencine

pillipilli
autor
21. feb 2017

@sense dakujem

sense
21. feb 2017

@pillipilli ono zalezi aj ci chces ozaj au pair alebo opatrovatelku lebo sice na slovensku je pomaly au pair kazdy kto sa stara o deti, tak au pair je vlastne mlade dievca kt. je v krajine za ucelom spoznania krajiny a naucenie sa jazyka, s tym ze byva u rodiny , dostava vreckove a pomaha s detmi resp je kvazi akoby dalsi clen rodiny nie vyslovene pracovna sila , preto je tam vreckove plus povinna skola a nie plat

pillipilli
autor
21. feb 2017

@sense to skorej tu opatrovatelku

sense
21. feb 2017

@pillipilli tak to bude potom normalne zamestnanec ak ho chces teda oficialne...len ten potom stoji viacej,

pillipilli
autor
21. feb 2017

@sense udem to musiet pozistovat kolko to bude stat ,ci to vlastne bude mat zmysle potom ist do roboty,alebo hladat zasa nejaku inu alternativu. Lebo ja by som potrebovala v podstate ked je v tyzdni nejaky sviatok,alebo prazdniny ako vianoce ...

sense
21. feb 2017

@pillipilli a neoplatilo by sa ti najst skor len nejaku babysitterku tam? kt. by prisla obcas? pokial ju teda nepotrebujes stale,
,
skus pozriet ci cerveny kriz nema nieco take v ponuke...aspon teda u nas robi cerveny kriz kurzy pre babysitterky a vie aj sprostredkovat babysitterku, za celkom prijatelnu cenu

pillipilli
autor
21. feb 2017

@sense asi budem musie tam najst nejaku zenu co by mi ho niekedy postrazila.

agentka017
21. feb 2017

@pillipilli ja som robila niekolko rokov aupair.Na Slovensku som bola ako dobrovolne nezamestnana platila som si odvody a v rodine mi davali peniaze a bola som tam ako turista bez uradov bez vsetkeho ak chces vediet viac napis mi postu zodpoviem na vsetko

siska53
21. feb 2017

@pillipilli Ja som sla cez agenturu slovensku a ta spolupracovala s francuzskou agenturou. Cize klient oslovil tu francuzsku a oslovovali cez agentury nych krajin dievcata. Ale ja som bola klasicka au-pair cize byvala som u rodiny,chodila na kurz. Ale netusim,ake naklady mali oni so mnou,no myslim,ze platili aj nejake nemocenske a socialne (okrem stravy a elektricenky). Doma som bola ako samoplatca.

amelie2017
21. feb 2017

@siska53 ak by ti tam platili nrhake odvody, tak by si doma nebola ako samoplatca, lebo poistena mozes byt iba v jednej kranine..

@pillipilli ja som bola v Spanielsku, platili mi smiesnu sumu, ziadny kurz. Ale ja som nechcela, lebo som studovala na vyske a nie este aj cez leto. A nebola som nikde prihlasena.. bola som plan turista.

siska53
21. feb 2017

@amelie2017 Ja viem,ale to uz bolo davno a moja mama aj do vtedajsej poistovne (uz zanikla) volala a tam jej toto povedali,ze si mam platit odvody ako samoplatca. Bola som mlada a neskumala to,lebo som to mala cez agenturu,ktora vsetko zabezpecovala. Mnr sa zda,ze tam aj sa malo daco platit-bola som tam aj chora,lekar ma kukol,dal lieky,ale ako to bolo s platenim,netusim,lebo to zariadovala "moja" rodina.