Koľko spí Vaše dieťa?

maria73
22. júl 2011

Pekný deň všetkým.Chcem sa opýtať, koľko spia vaše deti v noci.Náš má 1.rok a pravidelne je o 04.30 hore.Potom má problém so zaspávaním-v postieľke už nezaspí,to sa hneď stavia na nohy a chcel by byť hore,tak rýchlo dáme do kočíka a vozíme aj hodinu...Niekedy zaspí,ale len na chvílu.S večerným zaspávaním v postieľke nemáme žiaden problém....Chodí spať okolo 20.00.Cez deň spí len okolo obeda a aj to len zhruba hodinku a pol....Potom až večer.4o by ste poradili pre lepší spánok?Ak teda je vôbec nejaká rada....🙂 Ďakujem....

natalii6
22. júl 2011

a neskusala si ho dat ked uz sa teda rano zubudi miesto do kocika k vam do postele?

lucia.kl
22. júl 2011

mne sa dievčatá budia medzi druhou až piatou - podla nálady a hladu, stiahnu celú fľašu mlieka a spia ďalej, potom vstávajú o šiestej - a to už sú definitívne hore..

danielaviki
22. júl 2011

ahoj, nas maly sa tiez pravidelne jeden krat v noci zobudi, niekedy o 2.00 inokedy o 4.00 a to ho zoberiem vzdy ku mne do postele a este v pohode spi niekedy aj do 8.00-9.00. horsie je ked sa prebudi okolo 5.30 kedy ja vstavam do prace, to je vtedy plac lebo on chce so mnou v posteli lezat, manzel ho vtedy berie na ruky a po mojom odchode casto mu zaspi este v naruci....

nanulik
22. júl 2011

no tak mne malý vstáva o piatej. aj som skúšala ho ešte uspať ale bezúpešne, tak som sa mu prisposobila a večeer chodím skôr spať.
ale mne ešte spáva trikrát denne, on by aj 4x ale to je podla mna moc, snažím sa aby cez den menej a viac v noci spal. tekže spáva ráno okolo tej osmej deviatej, potom okolo jedenástej a nakoniec poobede okolo štvrtej no a o siedmej je už tuhý
jáj a samozrejme aj noci sa sem tam budí, cca minimálne raz musí byť

benne
22. júl 2011

Môj spáva 18/19.00-6/7.30. On naopak, lepšie spáva v postieľke a sám v izbe, pri mne v posteli sa blázni. Cez den spí 11/12.00-13/15.00. Nakoľko úplne ignoruje mlieko, ak sa stane, že sa zobudí skôr (nikdy to nie 100% spoľah, že bude pekne spať celu noc), dám mu teplý čaj.. to ho zvykne upokojiť a ešte zaspí, sám. Má 15m

mata1001
22. júl 2011

ahoj nas maly chodi spat okolo 20.30h a vstava okolo 7.h.v noci sa budi len na caj.cez den tiez spi okolo obeda cca hodinu a pol.
Mozno tvoje dietatko je uz okolo pol piatej,hladne alebo smadne...Neskusila si mu dat mliečko?Nie je mu teplo?drzim palce nech sa to upravi,ved o 4.30 sa najlepsie spi 😉 😉 😉

kdezee
22. júl 2011

@maria73 skus ho dat spat skor vecer ...ovela ovela skor...napr moj vcera cez obed spal len polhodinu tak vecer uz o siestej lezal v posteli a o 18,30 spinkal 🙂

exupery
22. júl 2011

Nasa sa tiez zacala okolo toho roku budit medzi druhou a stvrtou rano,a ze JU HELE ja som vyspata...tak sme na striedacku s nou s MM sa hrali v detskej izbe,alebo pozerali rozpravky...teraz je to uz len zriedka,iba ked rezu a bolia zubky,inak uz spinka.Trvalo to ale dva mesiace,pomaly kazdu druhu noc to bolo takto...prezili sme.

stvura
22. júl 2011

Z mojho pohladu...mala ti spi uzasne. Ja mam dve nespave deti,,,moj starsi od dvoch rokov nespi cez den vobec, vecer spi od deviatej do siedmej rano. Mala mi cez den spi dohromady asi hodinu (ked mam stastie), v noci sme hore aj 8x a jej zaspavanie je asi na 5x kym konecne zaspi. Takze sa tes, spi ti krasne.
Ako rocny mi syncek spaval hodinu denne a v noci bol 3x hore. O piatej rano uz mal den a pozerali sme rybicky v akvariu.

gubcikova
22. júl 2011

moja malá ide spať od 20tej a vstáva o 6-6:30.mám ju super naučenú,dám jej papať pustím rozprávky a ja spím do pol 8 😅 .ako ročná,ked sa ešte kojila zaspávala o 19tej.v noci bola hore 2-3krát a spala tiež tak do 6-7

parvitas
22. júl 2011

dcérka sa bežne budí ráno o piatej, keď je vo svojej postieľke. keď ju po nočnom zobudení a nakojení (okolo druhej v noci) položím spiacu do našej postele, tak spí tvrdo aj do pol šiestej, a keď je vonku chladno a zamračené, tak aj dlhšie. cez obed chodí spávať o jedenástej (1,5 - 2,5 hodiny). a večer zaspáva už o siedmej.
keď bola taká malá ako tvoj synček, tiež sa budila okolo štvrtej ráno a hurá, som vyspatá, poďme sa hrať.
myslím, že sa vtedy budila aj na zúbky, a aj na hlad (častokrát zbodla banán, napila sa MM a po hodine, hodine a pol vystrájania zalomila ale len na hodinku) cez obed to potom dospávala (aj 3,5 - 4 hodiny). ale vtedy sme ju dávali spávať neskôr večer - 20,00. takže keď sme posunuli večerné zaspávanie, tak sa posunulo aj ranné vstávanie. a obedňajší spánok sa skrátil až teraz v lete... máme v podstate 6 hodinové intervaly medzi spánkami

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia20
3. aug 2011

mne vsetky deti spia od 20,00 do 8,30. ale ja som to vzdy tak robila, ked ked boli male a chceli papat, dala som najest a potom som uz s nimi nic neriesila. ked v noci nechceli spat, tak som ich nikdy neriesila. vnimala som ich, sledovala, ale vzdy som sa tvarila, ze spim a nereagovala som na ich ohlasovanie a ony sa po par razoch zvykli, ze v noci sa spi a nevymysla.... tak neviem. funguje mi to pri troch detoch, tak neviem ci je to nahoda. 😖

habibi78
3. aug 2011

chce to len pevne nervy a silu verit, ze toto obdobie raz skonci a raz ti sladko prespi celu noc.... 😉

zuzin78
4. aug 2011

ahoj. moja stasia ked mala rok tiez takto isto vstavala rano. potom isla okolo 11ej spata zobudila sa o 45 minut a vecer isla spat okolo 19.15hod. teraz ma 3 roky, a na obed nespi uz vyse roka. vydrzi byt hore 14-15 hodin. 😉