Koľko spia vaše 17 mesačné deti?

mirkava
21. aug 2015

Moj drobec spi cez obed hodinu-hodinu a pol. Len vynimocne pospinka dve hodinky a aj to je pocas spanku 1-2 krat hore a ja musim znova uspavat. V noci tiez nespinka kludne a zaspava o desiatej vecer a spi do siestej, siedmej rana. Ako je to u vas?

mirkava
autor
21. aug 2015

A to espe musim povedat ze ked ho uspavam tsk ho tlapkam po zadocku a spievam. Co je dost narocne niekedy.

mamasimona
21. aug 2015

Moja dcerka ma 20mesiacov a spi na obed 2-2 a pol hodiny...vecer chodi o 9-pol 10 buvat a rano do tej 9-9:15 ...a zabuva pri telke somnou..drzi ma za vlasy 😄

22ewka72
21. aug 2015

Moja 20 mesačná dcérka spí cez obed 1-2 hodinky a to sa zvykne 1-2x zobudiť. Večer zaspáva okolo 21.30 a tiež sa sa budí niekoľko krát a musím ju znova uspať. Aj v noci sa budí niekoľko krát. Spí cca do 8.00. A ešte treba dodať, že ešte kojím a asi preto sme často hore. 🙂

mirkava
autor
21. aug 2015

@22ewka72 tak to mame podobne, ale ja nekojim

monhla
21. aug 2015

Staršia spala po obede v takom veku konečne cca 30 minút /niekedy hodinu/ a uspávali sme hodinu, niekedy aj 2. A cez noc od 22.00 až 23.00 do 8.00 /budila sa cca 14-15x za noc 😝 / Noc prespala 1x ako 2,5 ročná a dodnes niekedy v noci stane. Cez deň nespí od cca 3 rokov takmer vôbec /teda občas v škôlke a raz za čas v aute - dokopy cca 10x za rok/
Mladšia spí dodnes pobede aj 2hodiny, niekedy 3 🙂 Do 18 mesiacov spávala aj 2x za deň - po cca 1,5 hodine. A večer spala od 21.00 do rána do 7.00. No budila sa 2-3x na kojenie.

mirkava
autor
21. aug 2015

@monhla tak to starsia dala zabrat. A ja ze ako sme my na tom zle 😉. Ale za to mkadia to vynahradila

lilimoni
21. aug 2015

Moja do dvoch rokov spala 2 hodiny doobeda a 2 poobede a od porodnice o 19-stej chodika do postele spinkat 🙂

monhla
21. aug 2015

@mirkava Ono to vynahradila aj staršia - len v iných veciach. Spánok síce katastrofa, zato chodiť, rozprávať, jesť a pod. sa naučila lebo chcela sama, bolo to rýchle, bez problémov a nástup do škôlky nám kamošky aj závideli 🙂
Každé dieťatko má "problém" s niečim iným. A ver mi, že ten spánok sa ešte dá - hlavne aj máš dieťatko iba jedno. Lebo problém so spánkom zvyčajne prejde aj vekom. No s inými vecami sa mamičky trápia aj roky.

katuskatt
21. aug 2015

Nasa ma 17 mesiacov,do obeda spi hodinu a pol,po obede tiez asi tak. V noci ide spat o pol 8 a vstava o pol 7 rano.

sponkaa
21. aug 2015

Náš, presne 17 mesačný drobec, doobeda: 1-1,5 hodina - takisto s budením, v noci od tej 10tej do 7dmej, medzitým aj 5 krát hore a to je pre nás už pokrok, donedávna sa nám budil aj 20-30 krát za noc... je to veľmi individuálne... záleží aj na tom, či je dieťa kojené alebo nie.. náš je.

sense
21. aug 2015

V tom veku od 19.30 do 5.30 a cez obed max hodinu...

katkakovac
21. aug 2015

@mirkava precitaj si knihu kazde dieta moze dobre spat. U nas fungovala a funguuje aj teraz, ked som mu upravila ranne vstavanie. Spi od 8 do 7 nepretrzite, zaspava sam, cez den spi od pol 12 do 2. Predtym vstaval 8x za noc, cez den nevedel zaspat. Ma 16 mesiacov a takto spi od 8 😉

lennicka
21. aug 2015

su deti ktore spia a su deti ktore nespia, vtesnat sa do nejakeho priemeru je ozaj zbytocne. Moja nespavala nikdy... vecer o 22 a rano o 6-7 hore (obcas pospi dlhsie) a cez den davala 20 minut, teraz uz aj 40... Ja osobne som bola maximalne frustrovana, ked vsetky kamaratky pisali ako im dieta spalo "iba" hodku ci dve, poprosila som ich, nech mi to nehovoria, lebo kedze mam doma nespavca, ozaj mi to nerobilo dobre... tak som sa s tym zmierila, a vobec to neriesim. Po tom, ako som akceptovala, ze proste nespi, som ovela kludnejsia...

vierkac
21. aug 2015

@mirkava My sme sa so spankom prvych 13 mesiacov natrapili... Dnes mame obdobia skvele a ine zase bojove. Ale poucenie pre mna je: rocne dieta musi vediet zaspat same, iba vtedy sa vie pokojne vyspat (lebo inak pocas REM fazy znova a znova potrebuje pomoc s uspanim). Ak dieta spi malo, ale je spokojne, netreba to riesit 🙂 Ale ak je mrzute, placlive, nesustredene, treba mu spinkat viac a proste ho to treba naucit.
Moj mava casto bojove fazy, proste ked vidim, ze je unaveny, do postielky ist musi aj za cenu velkych placov. Poplace a potom spi aj 3 hodiny 😀 A o par dni sa zase aj sam pyta "haja", cely stastny sa tam ulozi 😎

ja1985
21. aug 2015

doobedu cca 1,5 hod, poobede 1 - 1,5 hod a vecer od cca 20.30 do 8.00....jednoducho miluje spanok 😀 ako mamka 😉

iwesska
21. aug 2015

Nasa 16mes. tiez len 1,5hodky cez obed a potom taha az do vecera do 20-tej a spi do rana do 6-6.30. Nehnevala by som sa keby pospala cez ten den aj viac 😀

mirkava
autor
21. aug 2015

@vierkac ako naucit aby zaspal sam? Ako malinky mal koliku tak som ho nosila kym nezaspal pitom pruh v puoceku a bo l dost placlivy. Stale sme zaspavali hojdanim, nosenim... A doteraz tlapkanie po zadocku a spievanie. Niekedy zaspi skor, niekedy aj pol hodiny vyspevujem 😒 Aj ked je veeeelmi unaveny nezaspi sam....

jjanulkaa3
21. aug 2015

@mirkava Ahoj moja ma 16 mesiacov a poobede(raz za den) mi spava 2,5 az 4 hodiny v kuse vecer chodi okolo 21:00 hod spat cez noc ked trapia zubky par krat vstane dam jej pit a naspat dudu a ide spinkat dalej rano vstava medzi 8:00-9:00 priemerne. Zaspava sama v postielke od 4 mesiacov aj na noc aj na obed.

vierkac
21. aug 2015

@mirkava Nas mal do pol roka silny reflux, kojeny do 20 mesiacov... Precitala som vsetko mozne, metod je vela. Ale kazde dieta je ine a kazde inak reaguje.
Mne najviac vyhovoval tzv. fading. Mal pevne zakotvene ritualy pred spanim, uz nabehnuty rezim. Postupne som odchadzala skor a skor, ked plakal, vratila som sa, ale nikdy som nezostala az kym uplne zaspal. Prve dni to trvalo hodinu, postupne menej. Celkovo cca 3-4 tyzdne. Cize ziadne zazraky na pockanie 😉 Aj teraz ma niekedy reverz a chce, aby som zostala pri nom. Cize sa zase na viackrat vraciam, trva to mozno 3-4 dni a zase sa vrati spat k samostatnemu zaspavaniu 🙂
Cize ziadne brutalne metody, ziadne vyplakanie do mrtva 🙂

vierkac
21. aug 2015

@mirkava a ano, zaklad je, ze nesmie byt moc unaveny! To moj ani teraz sam nezaspi, vtedy som pri nom, lebo sa nevie upokojit. Je tzv. drazdive dieta, nesmie prejst do pretazenia z unavy, potom sa nevie zastavit

hamca
21. aug 2015

@mirkava moja ma 19 mes. A spava spolu cca 12 hodin. Cez obed vascinou 2 hodky a vecer zaspava okolo 20.30 a spinka do 6.30. No ked spi cez obed viac, tak potom vecer neskor zaspi a naopak.