Látkové plienky- ktorá značka?

nana305
14. máj 2019

Mamičky prosím poraďte, ktoré látkové plienky sú dobré? Máme 2- mesačnú dcérku a zatiaľ používame jednorazové, ale veľmi by sme chceli vyskúšať látkové plienky- buď tie kapsove alebo aio/sio.
Veľmi sa mi páči dizajnovo Poľská značka "Milovia". Máte s ňou skúsenosti? Taktiež som pozerala aj Petitlulu... ďakujem za všetky rady. 🙂❤️

fridi96
15. máj 2019

Ahoj veľmi dobre sú aj tie čo predávajú v Lidl no majú len keď sú tie týždne a ja somdostala veľa aj od známych ešte tie staré tipy tie terajšie sú už dosť zle tie ešte boli super 🙂

nana305
autor
15. máj 2019

@fridi96 Ďakujem za radu ❤️

carduelis
15. máj 2019

Neviem, aký máte rozpočet, ale používať iba AIO systémy je dosť drahé. Jedna taká plienka stojí 15-20€ a ak chceš, aby si to stihla vyprať a aby to vyschlo, tak potrebuješ minimálne 10-12 ks (ak budeš prať každý deň). My používame látkové plienky, ale ja som normálne kúpila plienky (bavlnené štvorce, najlepšie sa mi zdajú XKKO old times), poskladám jednu plienku na novosklad, zabalím dieťa a na to ešte na obdĺžnik poskladaná plienka, aby sa zvýšila savosť. A na vrch musia ísť vrchné nohavičky (tie pekné farebné, čo ťa upútali). Takto to vychádza cenovo najprijateľnejšie. Mám aj 2 SIO, ale využívam ich minimálne.

carduelis
15. máj 2019

A najlepšiu skúsenosť mám s Bamby Roxy a Bamboolik.

carduelis
15. máj 2019

Ešte na upresnenie, látkových plienok mám 50 (periem raz za 2-3 dni) a vrchných nohavičiek 5.

nana305
autor
15. máj 2019

@carduelis no chcela som tak maximálne 160€ za všetko a čo najjednoduchšie... hlavne aby nepretekalo a pekne salo to vyplnenie.. a v noci ako často musíš prebaliť? Lebo naša malá celkom pekné spinká... niekedy aj skoro celú noc ...tak by som ju nerada budila kvôli tomu že by inak pretiekla...

nana305
autor
15. máj 2019

@carduelis a veľmi pekne ďakujem za radu ❤️❤️❤️

carduelis
15. máj 2019

@nana305 na noc používam pampersky, syn už cez noc nekaká aj močí iba minimálne takže ho prebalím len keď sa večer zobudí okolo 23-24 a potom až ráno, čo sa týka pretekania, tak mi zvykne občas látková plienka pretiecť (stolica), ale zastaví sa to pod tými vrchnými nohavičkami, na oblečenie sa to nedostane.
My sme za plienky dali určite viac ako 160€ a to som mala aj od svokry ešte plienky. Skús si urobiť zoznam, čo všetko potrebuješ a potom hľadaj na nete rôzne akcie, aj keď najlepšie je kúpiť z jedného eshopu, aby si platila iba poštovné.
Avšak ja neľutujem naše rozhodnutie, lebo keď napr ideme na celý deň k rodičom, tak používam jednorázové plienky a synovi sa skoro vždy zaparí zadok, v látkových sa mu to nerobí.

carduelis
15. máj 2019

@nana305 ak chceš skúsiť látkové mozno je dobré na začiatok si kúpiť 30 štvorcových plienok (15 XKKO old times a 15 XKKO obyčajných), snappi sponku, separačné vložky (to sa vloží do štvorcovej plienky a slúži to na zachytenie hrubej stolice) a 4-5 vrchných nohavičiek. Ak vám to bude vyhovovať tak dokúpiš ešte plienky, ak nie, tak predáš niekde na bazári 🙂 neviem či sem môžem dať stránku, ale tu majú veľa dobrých vecí plienkovysvet.sk

zuzana_j23
15. máj 2019

Pozri aj bazár...a nekupuj vsetko od jednej značky ale poskusaj rôzne... na doma bude stačiť klasické biele a vrchné pul nohavičky a potom na von návštevy atd si zaobstarať tie aio sio ...