Listerióza a novorodenec

epoka
8. jún 2020

Ahojte, som takmer 4 týždne po pôrode a mam panicky strach z toho, že svoje dieťa nakazím ja alebo niekto iný listeriozou. Viem, že sa môže žena nakaziť počas tehu tým, že zje kontaminovanu stravu. Avsak ja mam strach teraz že napr manžel zje chlebík so šunkou ktorej sa dotkne, pohladí malú a ta si to prenesie do úst a sa nakazí. Alebo si dá variť parky, ktorých sa dotkne rukou a následne pohladí malú a sa nakazí. Umývam si ruky po všetkom. Potrebujem počuť triezvy názor, či to prehanam. Umývate si ruky vždy po jedle, keď idete manipulovať s dieťaťom?

heidy222
8. jún 2020

@epoka ano prehanas 😂 ruky si treba umyvat pri novorodencovi Po toalete a Ked sa pride zvonka. (Aj mimo Epidemie). Na kazdu infekciu Treba pozit urcite mnozstvo virusu/bakterii. Na niektore milion, alebo 10 000, na ine 100, na taku choleru Staci zopar ks. Na infekcie z potravin treba prehltnut Vela, preto ak teoreticky niekto chyta sunku a potom dieta, nemoze to dostat, musela by prehltnut z toho infikovaneho jedla. Mimochodom vacsina potravin je pasterizovanych, cize bezpecnych. Pozor si treba dat v nasich podmienkach na nepasterixovane ovcie syry, Po nich si teda pre pokoj duse umy ruky. Ja si este dobre umyvam Po manipulacii a kuracim masom,kvoli salmonele.

uhnakova
8. jún 2020

prehanas to dost 😅. Strach o dieta tu bude vzdy, teraz ta máta tato choroba, nabuduce ina. Predsa nebudes muza okrikovat kvoli sunke, chudaka. Skus sa trosku upokojit a brat to viac sportovo.

lindusss2016
9. jún 2020

Tak toto teda lrehanas riadne. Ked ste nemali dieta, kolkokrat ste sa nakazili listeriozou? A co ostatne rodiny s detmi? Keby to bolo vsade, ako si ty myslis, tak by s tym mali problemy aj iny. Ale ak mas naozaj panicky strach, prestan kupovat sunky, parecky, mliecne vyrobky a pod... tvoje telo sa ti urcite podakuje, lebo udeniny su nebezpecne niecim inym a nie zrovna listeriou

dollyzv
9. jún 2020

@lindusss2016 len manžel sa jej asi nepodakuje keď to prestane kupovat 🤣🤣

sunny8
9. jún 2020

Kľud. Vieš koľko iných ochorení môžeš preniest ? 🤣🤣🤣 Neboj sa nič sa nestane 🙂

lindusss2016
9. jún 2020

@dollyzv co ty vies, mozno aj ano. Zas neviem, ci mu ta sunka stoji za hystericke vylevy potom, ci nahodou nepohladkal malu 🙄
Autorka, neuraz sa, neboj sa, aj mnohe z nas poznaju tie tvoje stavy, je to asi celkom bezne, aj ked urcite nie normalne. Nezi v strachu, ja naozaj osobne nepoznam dieta, ktore malo listeriozu. Hrozia vam viac typicke detske choroby, ale nemusis mat paniku ani z toho, medicina od stredoveku pokrocila, ak sa aj tvoje dieta niecim nakazi, tak sa zas vylieci a bude v pohode. Klud, dychaj, neplas sa a havne nehysterci, lebo ti ten muz zdrhne...