Náhly plač zo spánku a pri prebúdzaní. Čo to znamená?

vanesska
31. jan 2011

ahojte kočky chcem sa s vami poradit. nasa mala nikdy nebola nejaky ukazkovy spac v noci uz sme si zvykli ze skor ako o 22 hod. ju do postele nedostane ale aspon zvykla potom zaspat na 4 hodiny zobudila sa na papanie a potiahla dalsie 4 hodky a potom este raz papanie a este dala take 2 hodinky takze sme sa celkom vyspali. teraz vsak neviem z akych dovodov sa v noci zacala budit kazde 2 hodiny niekedy aj skorej a to s takym strasnym revom akoby ju na noze brali. pritom ale mam pocit ze ona spi oci ma zavrete a len vresti doslova ze sa s mm nepocujeme a to lezime od seba 1 meter 😝 pritom ale nepomoze ani ked si ju pritulim ci pohladkam a prihovorim sa jej to vtedy reve este viac takze jedine co sa da urobit je ze ju prilozim na kojenie a vtedy sa ukludni. niekedy potiahne trosku a zaspi niekedy sa poriadne napapa lenze kedysi nam zvykla po kojeni zaspat ako som pisala hore na dalsie 4 hodiny ci aspon dve ale teraz zvykne za takych 15 min. spustit ten rev znova a uplne bez priciny a to aj ked je najedena prebalena spi pri nas nic nepomoze iba zobrat na ruky ale tak ze sa musim postavit a ist ju ponosit alebo znova prilozit k prsniku. a potom za hodinku je schopna vrestat znova ale to su take decibely ze susedia si o nas musia mysliet ze ju tu tyrame alebo co... 🙄 a to ani nehovorim o tom ze ja len co zaspim za 10 minut mi uz vresti pri uchu. mysleli sme aj ci ju brusko neboli ale ked ju niekedy uz musime zobudit aby otvorila oci a prestala vrieskat tak vtedy sa hned zacne usmievat... takze asi nema ani bolesti tak fakt neviem. doktorka tvrdi ze nocne mory ci zle sny este nemoze mat tak fakt netusim co s tym... ja viem ze to raz prejde ale nemate niektora skusenosti co vam zaberalo pripadne aky bol dovod takychto strasnych revov "bez priciny"?? dakujem

pink_lady
31. jan 2011

..noo...moj to sice nerobil, ale...zvykaj si 😅 co pocuvam, tak toto je "normalne" 😝 Mozno uz jej aj zubky zacinaju ist...to ked sa zacne od kosti oddelovat to je najhorsie 😝

mirka.m
31. jan 2011

ahoj,
tak toto velmi dobre poznam.nas drobcek toto robieval. Lekarka nam povedala, ze dasienka sa pripravuju na zubky a deti to zacina boliet. My sme davali homeopatika na zubky a este nam poradila, ze dat do jedneho uska usne kvapky. Niekedy to pomohlo niekedy nie ☹ fakt to treba len vydrzat a bude dobre.
prajem Ti pevne nervy

luciana157
31. jan 2011

hej mozno uz citi zubky a babatko ked nieco boli tak potrebuje niekoho citit pri sebe. nasa tiez obcas zo sna spusti doslova velky rev a ma pri tom zavrete oci. stalo sa to tak 2 ci 3 krat a musela som ju az vziat na ruky a potriasat nou aby sa ukludnila. potom sa prebrala a uz nechcela spat. ale ja som to pripisala nejakym zlym snickom, moze sa stat, to nikto nevie, ci uz tie nase babatka malinke mavaju snicky🙂

lubinka9
31. jan 2011

ako keby som to pisala ja 😀
nas toto robil pred vyse mesiacom.. doteraz som neprisla na dovod 😒 proste do hlbokej noci prenikavy vykrik a nasledny plac. Ked sa prebral (otvoril oci) tak po placi ani chyru 😕 , dokonca sa usmieval. Ukludnil sa az na prsniku, zaspal hned..
nebolo to ani hladom ani bolavym bruskom ani zubkami (na to sme mali gel),..
uz ho to preslo, sice o nejakom niekolkohodinovom spanku v kuse nemoze byt rec 😝 😀 ale uz je to bez tych hroznych vykrikov.
a susedia nas tiez preberali vo svojich rozhovoroch 😝

u nas to mozno boli nejake nocne mory, ktovie..

monica25
31. jan 2011

ahoj moj starsy syn to robieval tiez....4 mesiace spinakl pekne budil sa v noci kazde 3-4 hod, a potom z nicoho nic kazdu hod.reval ako by ho z koze drali ...trvalo to kym nemal rok a pol vtedy sa to same od seba nejak ukludnilo a odvtedy ukazkovo spi....bolo to velmi tazke obdobie a uz som rada ze to je za nami ja som bola aj tehu v tom obdobi ....
prajem vela sil.....

smejkoh
31. jan 2011

Ahoj vanesska. Nasa mala to robila tiez ked mala asi 7 mesiacov. Vraj je to caste, a vraj su to nocne mory. Neviem, zubky jej vysli az o mesiac neskor. Trvalo to asi tyzden, a potom samo skoncilo. Tiez nas to desilo, lebo vzdy predtym sa na rukach upokojila, ale vtedy len krik a krik. Pomohol len prsnik. Prajem vela vela trpezlivosti.

adam07
31. jan 2011

tak u nás to boli zuby, špeciálne stoličky a trojky... 😔 , toto " úžasné" obdobie som mala pri obidvoch 😝, ale ako prišlo tak odišlo, a dnes si to už pomaly ani nepämatám 😉, takze pevné nervy a vydržať...

miti
31. jan 2011

Ja mam ten isty problem a to ma mala 1,5roka ☹ . 12zubov a neviem cim to je uz sme skusali snad vsetko......

tea333
31. jan 2011

mame to iste, malemu prave idu prve dva predne zubky 😒

denisa3
31. jan 2011

my to mama tiez, idu mu dolne zubky a naviac sme chytli aj nachladenie, takze kycha, kasle, sopli a place, úúúúžasnéééé 😒

meza
1. feb 2011

ahojte dievcata,tak ja sa tiez pridam,nasa mala v noci spinkala ukazkovo,ale teraz posledny tyzden,no strasne ☹
zobudi sa v noci o pol tretej a je hore az do pol desiatej doobeda,je strasne nervozna a uplakana a my mame este taky problem,ze ked placeme tak vrackame.tiez to prikladam zubkom,nakolko jej prvy vysiel az v 9-tom mesiaci a teraz jej idu ocne,tak nam asi nic ine nezostava len vydrzat a este kazdy jeden zubok nam sprevadzal velky soplik ☹

qwertzs
1. feb 2011

Ahoj, keď čítam tieto riadky až mi mráz behá po chrbte. Vynárajú sa mi spomienky aké hrozné noci sme si aj mi prežívali. Presne ako píšeš vrieskal, plakal ako duše zbavený , oči zatvorené, nie a nie ho prebrať, nosenie po byte raz manžel raz je, cicíky pomáhali iba chvíľu, no hrôza. Skúšali sme všetko možné, no nič nepomáhalo. Od homeopatík, premiestňovanie izieb, nábytku, lapače zlých snov...... No nakoniec sme si kúpili malého psíka, v ten deň nám malý celú noc prespal, a od vtedy nemáme problém. Dúfam že som ti aspon trocha pomohla. Jana

lumimi
1. feb 2011

mne obcas tiež začal zničoho nič strašne plakat, vyzeral že spí, nám pomha rozsvietit svetlo a malý sa zobudi a je po plači.

viskupovaandrea
22. jún 2014

Ahojte,mame taky mensi problem.
Moja dcerka ktora ma 4 mesiace sa asi tyzden budi s placom aj pocas spanku trosku zaplace,cez den je stale nervozna,v noci nespi,place,nechce papat,nechce dudu.
Cez den si stale dava vsetky prsty do ust,strastne slinta .
Ja uz neviem,koliku nema,prdi ako sa patri,ma vsetko co potrebuje,len ma mrzi ze takto place.
No a tie noci su strasne ☹ aj pre nu a aj pre nas ☹
Neviem myslite si ze by jej mohli ist zubky?

strelkyna_koza
6. mar 2017

nas syncek ma 5 tyzdnov a presne toto robi!!

dobsovicovap
9. dec 2017

Ahojte... nasa mala bude mat v utorok pol roka... od cca 4,5 mesiaca som jej prestala davat v noci mliecko, sme na umelom... vecer mi zaspi niekedy o siedmej niekedy o osmej a o dve tri hodinky je hore a nechce spat... zvycajne ju potom uspim az okolo polnoci niekedy az po polnoci... a v noci sa mi zacala kazde dve hodinky budit, zacne zdvihat zadok prevracat sa ale oci zavrete... niekedy dam cajik, na to dudel a obycajne do 5 minut spi no niekedy sa rozhodne ze jednoducho spat nebude a sme aj dve hodinky hore... co mam robit? uspavame v nosici, sama v postielke nezaspi...

katrin21
9. dec 2017

@vanesska to je normalne, vola sa to nocny des a je to presne tak, ze dieta spi, ale nevie o tom a sniva sa mu nieco a place.. nepomaha ani utisovanie, vlastne ta nevnima aj ked ma mozno uz aj oci otvorene.... musi to len prejst, nic ine sa robit neda... mozno akurat podvecer , neskoro poobede uz menej podnetov dietatu robit, nech potom pred spanim nie je moc rozbite, premitivovane.... cize uz velmi nie rozne navstevy a svetla obchodov a pod.. rozne zvuky, televizor.... niekedy to pomaha, ked a to eliminuje po poobednom spanku...

ale neviem, kolko ma mala mesiacov, lebo toto plati skor pre deti od pol roka.. ak mate menej, tak to moze byt travenie. proste ma boolesti a budi sa na to. skus nasadit SAB simplex, ci to nepomoze...ak by to bolo brusko, tak by sa to malo zlepsit. lebo nasa sa takto budila s revom zo spanku, prve dva mesiace, ked mala koliky.. a pomohol SAB simpplex, rurka a tak..

vanesska
autor
11. dec 2017

@katrin21 no nasa mala ma uz skoro 8 rokov 😉 toto som pisala ked mala pol roka 🙂 az teraz nechapem ako vyvadzala uplne mi to vyfucalo z hlavy 🙂
a myslim ze z toho vyrastla nejako si nespominam ani na to ci nam nieco zabralo alebo nie.... asi to chcelo len cas a zrejme fakt to mohli byt v tom veku pripravujuce sa zubky lebo potom do cca 2-3 tyzdnov jej vykukli 🙂

dominika1906
31. okt 2021

Ahojte, ja mám veľmi podobný problém ale môj syn má necelé dva mesiace, patrí medzi veľmi kľudné deti. Nemá taký plač že by trhal uši. Iba dá viac menej mumlaním vedieť že chce papať alebo odgrgnúť a podobne. Začal sa mi budiť v noci veľmi často na veľmi hlasný a nárazový plač. Pomôže len keď sa k nemu pritúlim alebo vezmem na ruky. Je najedený, prebalený, odgrgnutý vážne všetko som skúsila a nič mu nechýbalo. Malý spinká s nami hlavne kvôli tomu plaču, aby som ho mala hneď pri sebe. Chcela by som vedieť čím to je, pretože bol naučený cez deň papať kazdé 4 hod. Spinkal poobede na dve hodinky, a potom už len večer papať raz sa zobudil cez noc na krmenie, a potom dospal do rana. Nekojím.