Nepokojné ručičky a nožičky u bábätiek počas spánku

ivabe
4. nov 2015

Mam 3 mesacne babetko, asi od 2-3 tyzdna ma strasne nepokojny spanok, stale rozhadzuje rucickami, nozickami co ho
pocas spanku rusi, na internete som si precitala uz vela k tejto teme, najviac by ma ale zaujimalo ako dlho bude toto trvat,
ake mate skusenosti, vsade pisu ine casove obdobia kedy to u babetka prestalo, a sposoby ako to prestalo, dufam, ze
mate niekdo podobny problem a upokojite ma, ze a kedy mozem ocakavat zlepsenie, bohuzial u nas sa to stale zhorsuje, ci cez den alebo noc
Stale horsie a horsie 😢

emily203
4. nov 2015

@ivabe
Ahoj, skus ulitku, alebo do plienocky uviazat - zabalit rucky, u nas to pomohlo. 🙂

ivabe
autor
4. nov 2015

Maleho balime od zaciatku, pocas noci prve dve hodiny spi bez pohybu, ale potom sa cely
aj naprienk tomu, ze je zabaleny trha, az sa mu cele nozicky zdvyhaju, co ho zvysok noci budi,cez den pocas spanku je to podobne,na zaciatku spinkaval celu noc zabaleny, iba na hlad sa budil, teraz sa to niak zhorsilo, a preto ma zaujima ako dlho to bude este pokracovat, kedy Vam to preslo,a ako Vam to preslo, zo dna na den,

nanka3
4. nov 2015

Ahoj, vola sa to Moorov reflex, je to normalne, ako dlho bude trvat, je velmi individualne, u niektorych deti prejde po 4 mesiaci u inych po 7..... Pomoze pevne zavinutie do perinky, ulitky....

ivabe
autor
4. nov 2015

Ahoj,dakujem za odpoved,po skumani na internete som sa uz docitala vsetko mozne o moorovom reflexe,vsade pisu nieco ine,aj ine casove obdobie kedy sa vytrati,preto by ma zaujimalo ako to je v realite,a hlavne,ci to zmizne len tak,alebo by sa to malo zmiernovat,az kym to nieje uplne prec,tym,ze sa to malemu zhorsuje

nanka3
4. nov 2015

@ivabe u nas to vymizlo same, v podstate tak postupne, vsimla som si, ze uz ju tolko netrha az to preslo, vsetko suvisi aj s vyvojom dietatka aj s podnetmi, ktore ma cez den, skus vecer alebo pred spanim zobrat maleho k sebe na postel a uz sa len hladkajte, neukazuj hrkalky, nerozptyluj nicim, nech ma klud, potom uloz spat, uvidis, ci aspon trosku pomoze

katrin21
4. nov 2015

@ivabe daj ho do zavinovacky, aby sa tolko nehybalo, prave preto sa deti zavinuju, lebo ich mimovolne pohyby ich rusia, ich nervova sustava sa este stale vyvíja a okrem toho je to dobre, lebo nemaju termoregulaciu. Ja som velky zastanca starych dobrych zavinovaciek .

jana_eyre
4. nov 2015

obom mojim detom to myslim preslo okolo 4-5teho mesiaca.. najma dcera bola viac rozhadzovacna 😀 bolo jej dobre v zavinovacke.. to je aj dost prakticke a teple.. a syn bol zas velmi silny, na neho neplatila ziadna perinka, rucky a nozky sa mu ukludnili iba ked som spala vedla neho a jemne ho drzala..

/v nemocnici si pamatam ako mi nesiel zabalit, stale si vytahoval ruky.. prisla sestricka, "ze ukazte, kazde dieta sa da zabalit" povedala na moju poznamku, ze sa nenecha.. chvilu sa s nim trapila a potom mu nechala ruky vonku 😀 😀/

tinqua
5. nov 2015

Jednoznacne balit...klasicka perinka na zvazovanie a na silno...my sme to mali rovnake....po 4 mesiaci to skoncilo, niekedy vtedy sa aj zacala na zvazovanie hnevat...takto na zimu to mas aj idealne nemusis tolko kurit 😉

sardinka335
5. nov 2015

ja som zavinula malu podla tohoto navodu a naozaj spala o cca 2 hodky dlhšie a pokojnejšie, odporučam ak ste v vyhriatom byte len kratke body pod to, ponožky aby sa nespotilo babeno. Nepotrebujete ziadne zavinovačky, stači klasicka plienka pre malinke detičky, bavlnena plachta...proste čo vhodne mate, ja mam aj taku veeelku plienku takže som ju zviazala do toho.
Kuk sem: http://nice-question.com/sk/976.html

ivabe
autor
5. nov 2015

Ahojte,dakujem Vam za odpovede,dufam,ze nam to co najskor prejde
aby sme mohli normalne fungovat 😉

mimimami3
5. nov 2015

My sme mali to iste s mensou, pomohla az ulitka. sije ich jedna pani z kosic, vygooglis si. z klasickej perinky sa nasa mala vzdy nejako vykopala, vykrutila, vytiahla si rucky a potom sa na tie trhave pohyby budila takisto. ulitka je inak sita, je z ineho materialu, elastickeho. vyzera to sice trosku ako kazajka a vsetky navstevy krutili hlavou, ze to este nevideli, takto balit dieta, ale fakt to pomohlo. ona mohla pohnut ruckami, ale uz nie robit tie trhave pohyby, co ju rusili. a konecne ten moj maly nespavcek zacal aj spavat, bola to vtedy ulava pre celu rodinu... keby som mala mat dalsie dietatko, ulitka by bola prva vec, co by som pren kupila.