Neustále trepanie nožičiek a ručičiek bábätka

lenkaaa30
7. sep 2015

Ahojte mamičky,
nemáte niektorá skúsenosť,že sa vaše dieťa neustále od narodenia doslova trepe?Malý má už 3 mesiace a vôbec nevie ležať kľudne ☹Najprv som si myslela,že je to normálne,veď každé bábätko rozhadzuje ručičkami aj nožičkami,ale mne sa to už zdá prehnané.Neplače pri tom,ale je mi to už naozaj divné.Každý hovorí,že nechaj tak veď ono ho to prejde,ale ak s tým máte niektorá skúsenosť,veľmi by ste mi pomohli.
Ďakujem za každý názor.

bonaqa2013
7. sep 2015

to deti robia, keď prejavujú radosť.

paris3
7. sep 2015

Ono to moze prejst, ale aj nemusi. Moja dcera sa trepala uz v bruchu, ked mola mala trepala rucickami, nozcickami, jednoducho stale. Teraz ma 4 roky a stale sebou sije, ako keby mala mrle. Non stop v pohybe cez den a aj v noci sa vela krat meta v posteli. Neviem, ci je to chorobne. U neurologa sme neboli, ale boli sme u psychologicky a ta povedala, ze dcera je dost vyvinovo popredu, ale ze hyperaktivna nie je. Pretoze ked chce, vie sa krasne sustredit. Ale inak je stale v pohybe. Takze ja som to uzavrela tak, ze je jednoducho temperamentna a hotovo. Inak vam drzim palce, je to s takymi aktivnymi detmi velmi narocne. 😉

chryse
7. sep 2015

@lenkaaa30 presne ako pise @paris3 to mame aj my...... od malicka je dcera v pohybe,,,, ma to po manzelovi,,ten tiez nevie co s rukami,,,,:o))),,,,,vsetko robi zrychlene,,, ale ked chce vie aj posediet a byt kludna...takze hlavne klud,, a uzivaj si, ze zatial "len" lezi 😉

lenkaaa30
autor
7. sep 2015

Ďakujem dievčatá,len som chcela vedieť či to mám riešiť aj s doktormi.Veď ja som rada,že ešte leží a najradšej by som zastavila čas,aby bol ešte taký drobček malinký 🙂Aj môj starší je stále v pohybe,ale ako novorodenec ležal úplne kľudne,jeho to chytilo akonáhle sa postavil na nohy - odvtedy ho všetci volajú dubnický Forest Gamp 🙂Tak to teda nechám zatiaľ tak a uvidíme.Ďakujem.

lenkaaa30
autor
7. sep 2015

@paris3 Ja to poznám,mám takého doma a poviem ti,že na rodičku má učiteľka vždy o čom rozprávať 🙂ale vždy si poviem že neni prvý ani posledný 🙂

libka1
7. sep 2015

mna tiez s dcerou svokra posielala k lekarovi, ze co sa furt trepe, ze ma nejaky problem 😀 Teraz ma 7 rokov a netrepe sa uz davno, proste bola take babo, nedokazala pokojne lezat, stale ako keby bicyklovala nohami 😀

viera77
7. sep 2015

pripajam sa k dievcatam, tiez mam doma dve "besnoty", od pokojnych a flegmatickych deti su na mile vzdialene, ale aspon je doma rusno, ziadna nuda a ten kopec srandy....pokoj je az ked vecer zaspia 😀

katka708
7. sep 2015

A spomenula si to detskej doktorke? čo ona na to? my sme mali opačný prípad. Syn asi do 3m takmer vôbec nehýbal rukami. väčšinou dňa ich mal pri tele. Mamina aj svokra ma upozorňovali že to nie je v poriadku, že bábätká trepú rukami a majú ich hore zdvihnuté. po 3 mesiacoch sa to otočilo a zrazu zostal až hyperaktívny 🙂 veľmi rýchlo sa začal pretáčať(ani nie v 4m), chvílu na to štvornožkovať (od 5-6m), a teraz je taký akčný že nás napadla aj diagnoza ADHD 😀
pokiaľ si to spomenula doktorke a ona sama nemá nejaké podozrenie, tak by som počkala s vyšetreniami...

lenkaaa30
autor
7. sep 2015

@katka708 Práveže som sa zatiaľ na to nepýtala a najskôr si o tom zisťujem takto od iných mamičiek.Ale teraz keď pôjdem na očkovanie,tak sa opýtam.Ja mám tiež obidve deti až moc akčné,fakt zábava.