Nie je nič krajšie ako byť mamou

mirkava
18. júl 2014

Mám 35 rokov a vždy som chcela mať babo... môj drobček má práve dnes 4 mesiačiky a nikdy som neverila že byť mamou môže byť tak úžasne, užívam si to aj keď je to nie vždy ľahké... neviem prečo som vytvorila túto diskusiu asi som sa chcela len tak anonymne podeliť o to čo prežívam..... mala som ťažký pôrod a mám aj zdravotné následky a čaká ma o pár rokov operácia, ale ten drobček je moja najväčšia láska 🙂 baby ak sa chcete podeliť o pekné pocity z materstva tak sem sa 🙂

onep
18. júl 2014

prečo v takom vysokom veku?

mirkava
autor
18. júl 2014

@onep 🙂 ked som rodila mala som 34... tak to jednoducho vyšlo....

onep
18. júl 2014

@mirkava no ale prečo, tak myslím, že si nemohla otehotnieť, alebo nebol vhodný partner?

mirkava
autor
18. júl 2014

@onep to absolútne nie je podstatné

zeriempizzu
18. júl 2014

@onep ani ty si uz nie najmladsia.
Inac riadne sprosta otazka, hanbi sa!

lady511
18. júl 2014

@mirkava máš pravdu je to láska na prvý pohlad...moj najkrajší moment v živote,,na ktorý nikdy nezabudnem,,,ked mi ju dali do ruk,,a ona sa mi hned prisala (cisársky) ,,,bola taká nádherná,priviezli asi 4alebo 5 bábetiek na vozíku,,,dokonca sa pametám že som mala trému,,že zrazu je tu,,už nieje v brušku,,ale je tu somnou..ormálne sa mi tisnu slzičky 😅 ,neverila som že možu niečo také krásne vytiahnut z brucha 😀 🙂 ...vždy ked mi je tažko na to myslím,,,hned som jej spočítala pršteky,,či am tolko kolko ma mat 😀 😀 ..nevedela som sa na nu vinadívat

zuzanockamt
18. júl 2014

@onep to jej vec, nie? 🙂 😉

zeriempizzu
18. júl 2014

Normalne som znechutena ako uz Dlho nie. Ze 35 je vysoky vek 😠 😠 😠

onep
18. júl 2014

@zeriempizzu ale prečo sa mám hanbiť? nič zlé som nenapísala... tvoja reakcia mi príde neadekvátna 😝

mirkava
autor
18. júl 2014

@lady511 moj manžel bol pri pôrode a prvý krát som ho videla dojatého od šťastia keď malý vyšiel von...

onep
18. júl 2014

@zuzanockamt veľmi pekne ťa chcem poprosiť, ty ma ignoruj, budem aj ja teba 😨

zuzanockamt
18. júl 2014

@zeriempizzu no rovno s nami uz do dochodku 😀 ... mne tiez skoro zabehlo, ze vysoky vek 😀 😀 😀 ... nedavno rodila svagrina - 41 rocna - tak to uz vari starenka 😀 😀

zeriempizzu
18. júl 2014

@onep ty si tiez nedavno rodila a mas 33, preco tak neskoro?? Ty vysoky vek 😠 moja reakcia je adekvatnejsia ako ta tvoja trapna.

zuzanockamt
18. júl 2014

@onep 🙂 ... reagovala som na tvoj prispevok vo VEREJNEJ diskusii - to nie je zakazane, ale ignorovat ma mozes 😀

mirkava
autor
18. júl 2014

@onep
@zuzanockamt
@zeriempizzu myslím si že teraz je to uz normálne rodiť po tridsiatke, poznám vela zien z mojho okolia, dokonca aj prvé bábo v 40tke....

zuzanockamt
18. júl 2014

@mirkava ano dnes je to normalne, ja osobne som si chcela odrodit do 30-ky, co sa aj podarilo, ale keby nie tak sa nezblaznim, syna som rodila, ked som mala 28

zeriempizzu
18. júl 2014

@mirkava samozrejem ze je to Normalne, ak by nebolo, neotehotnies.
Zacala si tu Krasnu temu a nejaka chudera ti znici Radost.

mirkava
autor
18. júl 2014

@zeriempizzu presne tak, nechcela som rozoberať moje osobné záležitosti, len sa podeliť o radosť z drobca a možno si prečítať ako to prežívajú iné ženy 😉

me_to_you
18. júl 2014

Je to krasa...uplne iny druh lasky...sa mi to tu tmoli pod nohami (teraz nie, uz nastastie drichme ;) ) a je to to najkrajsie...alebo vecer pri zaspavani ma hladka po licku a hovori "moooooja", idem sa roztopit aj ked viem ze je to pokus oddialit spanok :D clovek sa tesi aj z posranej pleinky len aby drobca brucho nebolelo...

mirkava
autor
18. júl 2014

@me_to_you hihi presne tak... ked su prdky a kaky tak je to uplne super radosť 🙂))

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zutera
18. júl 2014

🙂 pravě dneska jsem nad mateřskou láskou rozmyslela.Já mám dvě dcerky,ta starší byla ted poprvé dyl na prázdninách- 14 dní, když jsem na ni po té době čekala na zastávce, měla jsem normálně tremu a motýli v břiše 🙂 jako kdybych na vysnivane rande čekala. V živote bych nevěřila že budu tak obrovského citu schopná. Velmi velmi svoje holky miluju 🙂

evelynm
18. júl 2014

dcera sa mi narodila, ked som mala 30 rokov a syn sa mi narodil, ked som mala 35 rokov. Bolo to to najuzasnejsie, co ma v zivote stretlo. Az po narodeni dcery som zacala zit skutocny zivot. Vsetko dovtedy bola len priprava na stastie. Dnes mam 45 rokov, deti su uz velke, samostatnejsie a ja si stale uzivam vsetko krasne, co ma s nimi stretava. Aj tie narocnejsie dni, aj tie pohodove. Spomienkovy optimizmus zabezpecil, ze tie neprespate noci, ked boli malicki, sa mi uz tiez vidia v pohode 🙂 , na stavy po pôrodoch (sekciach) uz tiez len s úsmevom spominam. A navzdy mi ostane v srdci ten pocit, ake to bolo prenadherne, ked boli malicki, bezbranni, odkazani na mna, ked som ich stale nosila na rukach, ked som kojila, ked to bolo take "zivocisne".
Vela veci som materstvom aj pochopila - co je to strach o dieta, co je to hrdost na svoje dieta, co je to bezvyhradna laska..., pochopila som v mnohom aj mojich uzasnych rodicov.
Uplne ti rozumiem, uzivaj si materstvo 🙂 , cas leti velmi rychlo a tvoje dietatko bude onedlho velke 🙂

ematko29
18. júl 2014

Prvé bábo som mala pred 9rokmi dovtedy som nič krajšie nezažila.Máme 2deti,dalšie sme už neplánovali,ale túžba bola stále nechcela som si predstaviť,že by som už nedala nový život.Je to najkrajšie čo môže žena zažiť.Teraz čakáme tretie a ja som za to nesmierne vdačná 🙂

magdalena205
18. júl 2014

Ak je 35 vysoký vek ,tak čo potom ak mám 38 ? ....pretože v 38 som sa stala mamou aj ja .
Má niečo vyše 9 mesiacov a mne tiahne na 39 , ale milujem ho nadovšetko .
Som rada , že som v takom veku nabrala ešte odvahu na bábo a nikdy to nebudem ľutovať.
Mám už jedného syna skoro dospelého . Posledné roky som si už ako sa povie ....užívala život .
No nebolo to ono , niečo mi v živote stále chýbalo a teraz viem čo .
Z mužom sa smejeme a rátame koľko rokov budeme mať keď bude maturovať a podobne ...
Znova ma čaká všetko odznova ....škôlka , detské choroby , prvé písmenká , počítanie...... ,ale vôbec
mi to nevadí ,som šťastná .
Zase o jedného človiečika viac čo ma ľúbi .
Mirkava viem presne čo prežívaš a držím Ti palce ,aby všetko v tvojom živote dobre dopadlo
a Ti si sa mohla tešiť zo svojho drobca .

susi123
18. júl 2014

Nuz, uprimne...ja som dieta do zivota neplanovala. Ked som si urobila tehotensky test, ktory vysiel pozitivne, dostala som hysak. Dnes viem, ze ma postretlo najvacsie stastie v zivote! Mam zdraveho krasneho maleho chlapaka, ktory je moje vsetko. Nikdy som nikoho nelubila tak velmi, tak bezhranicne a bezpodmienecne ako jeho. Zaroven som sa nikdy o nikoho tak nebala, ako sa bojim teraz o neho, a nikto ma nedokazal tak vytocit do vyvrtky, ako ma svojimi vycinmi obcas dokaze on 🙂 🙂 Materstvo mi prinieslo hranicne prezivanie akychkolvek emocii, pozitivnych aj negativnych 😉 No a v neposlednom rade, konecne rozumiem mojej mamke, dospela som k pochopeniu 🙂
Deti su nasimi zivotnymi ucitelmi a zrkadlom nas samotnych.

cerez
18. júl 2014

Krásna téma a aj tu sa po niektoré hádate. Vek je relatívny a 35 je len číslo. No hlavne je v ňom zrelosť. Ja tiež patrím k tým, ktoré porodili tesne pred 35. A musím povedať, že som bola oveľa viac nad vecou v istých veciach ako pri prvom tehu v 28. Teraz k tebe. Teším sa s tebou. Myslím, že si sa stala maminou v správnom čase. S deťmi je to niekedy naozaj ťažké, ale bez nich je to ešte horšie. Teraz mám staršiu na prázdninách a mám pocit, že doma je to prázdne, neúplné a nebola by chvíľka, keby som si na ňu nespomenula. Materstvo je akoby posledná skladačka v živote ženy.

danulicek
18. júl 2014

ja suhlasim, i ked prispejem trosku s inym pohladom 🙂 ja som po dietatku velmi tuzila snad odjakziva. idealizovala som si to - aj napriek tomu, ze v rodine sme mali viac deti, takze som vedela, co mam priblizne cakat. s manzelom sme dietatko chceli. nebolo to "necakane". tehotenstvo som mala ukazkove, osobne prave tehotenstvo bolo pre mna to najkrajsie obdobie doposial. potom sa syncek narodil a ked opadla prvotna euforia, prisli prve problemy - obrovske rany na vajkach, ktore mu vznikli v porodnici a hojili sa asi mesiac. preplakany komplet prvy mesiac. ked to zacalo byt fajn, prisli problemy s dojcenim, kolika a poporodna depresia, ktora mi sposobila obrovske komplikacie pocas celeho prveho roka (nastastie, uz je vsetko OK). dalsie 4 mesiace v tahu... ked sme si zacali uzivat po skonceni koliky, zacali ist synovi zuby, jeden po druhom - ma 1 rok aj 2 mesiace, ma 16 zubov... kazdy jeden zub bol odtrpeny, odplakany, neprespata noc... vlastne, neprespaty rok. takze ja to zhodnotim takto: tento rok bol pre nas troch obrovskou zatazou, skuskou, co zvladnem ja, manzel a aj nase drobatko. velakrat som si hovorila, ze uz nevladzem psychicky aj fyzicky (a to nie som ziadna babovka), ale... stale si opakujem, ze syn je relativne zdravy, tak je to vsetko v poriadku. vidim, ake robi pokroky, ake masky hadze, aky je sikovny, bystry a vtipny a ako rad sa ku mne tuli. vtedy zabudam na vsetko zle, na to, ze je vkuse nervozny, ze nespi, ze .... jedoducho aj napriek tomu vsetkemu som presvedcena, ze mat dieta je to najuzasnejsie na svete a nemenila by som za nic 🙂 a tesim sa na druhe dietatko, i ked este si dobrovolne nan pockame 🙂

zaznina
18. júl 2014

Pri svojej dcerke prezivam tie najkrajsie pocity na svete.Jej usmev ma robi kazdy den tou najstastnejsou maminkou.Matka a dieta laska na cely zivot:-*

zuzulik280
18. júl 2014

aj ja milujem najviac na svete mojho milačika i ked je teraz vzdorovity, je to moja laska navzdy