Nočná nespavosť a predpísanie Peritolu

namarie
14. sep 2012

Ahojte,
máme tento problém, malá nám od malička neprespala viac ako tri-štyri hodiny, vekom to klesá, teraz nespí viac ako hodinu a stále častejšie sa stáva, že sa budí každých 10-20 min. . Dnes sme boli u Dr. s kašľom malej a spomenula som ako zle spáva a že to dáva dosť zabrať, zvládali by sme to, ale na malej vidno, že je vyčerpaná, vo dne už málokedy spí viac ako pol hodinku a potom sa vždy zobudí nervózna, šúcha si oči, je jasne nevyspatá, ale uspať znovu ju najbližšie 3-4 hodiny nie je možné, v noci sa budí tak ako som písala, neplače, len mrnčí a hneď ju beriem, skúsim ju nakojiť pri čom väčšinou zaspí, ponosíme ju a uložíme s5 do postieľky a o chvíľu tento rituál znova...
Dr. nám dnes predpísal Peritol a keď som prečítala, že je to okrem antihistaminika aj sedatívom trochu ma to znepokojilo, neviem či ma nepochopil zle a chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s týmito liekmi, lebo keď som čítala vedľajšie účinky, tak to bolo dosť desivé... (Na nášho Dr. sa môžem inak úplne spoľahnúť, nepredpísal by jej nič, čo by jej mohlo ublížiť, len si nie som istá či som sa dobre vyjadrila)

kamkad
14. sep 2012

my sme mali tiež také spanie.... a tak som prišla na to že to je kvoli cumlíku.... vysadili sme ho...ale potom som ju chcela donaučiť piť mlieko v noci a znova som jej ho v noci dala...a teraz sa ho nevieme zbavit...cumle odušu.... 🙂)))

ankaevka
14. sep 2012

@kamkad moja je tiež závislá od dudky..staršie deti dokonca museli mať tri, keď zaspávali..jeden do pusy, a dva do každej ruky..keď mali 2,5 roka tak sa pekne odučili 🙂

diana_81
14. sep 2012

@namarie

my sme na tom nastastie neni az tak zle, ale tiez mame zleho spaca. Aj u nas ked je zly vecer ju treba proste vzdy a znova polozit, inak sa zdvihne a labzovala/lozila by po okoli. Potom pochopi, ze treba haji-haji a ze nepovolim a ona sa podda. Vacsinou predtym skontrolujem, ci je vsetko ok (obcas - riesime taku polo bezplienkovku, takze niekedy ak este vrti ritkou ideme sa skusit vykakat a stava sa, ze ma plne crievka) a ak je ok tak ju skratka znova a znova ulozim vedla seba a prilozim... ona tomu prsku nevie celkom odolat, aj ked sa velakrat opat pusti a potom ju opat dam do lahu...

Nam nastastie kojenie v lahu funguje. Mali sme cas ked prestalo a vtedy som sa pokusala vsetko "riesit", aj s vyplakanim som zacala, ale nedotiahla to do konca, nie je to pre nas. Ale teraz to opat funguje. Aj mne sa casto v noci budi, ako baby pisu, ani ja uz neviem ako casto. Proste lezi pri mne a ked zacne mrncat dostane prsko a spi sa dalej. Stane sa, ze ju to neupokoji dostatocne, ale v tom pripade ju nepodporujem vo vymyslani hranim a tak, proste lezkame a treba spinkat... Opat casom opat zaspi.

Ja mam z toho co baby pisu dojem, ze kym budem dojcit inak nebude...

Cez den sme mali okolo 7-8 mesiac velke problemy. Viac ako pol hodinu spala LEN na prse, v kociku mi uz nespi vobec... predtym aj 3 hodiny. Ja som s nou teda zacala spavat - lebo radsej bordel doma ale vyspate babo... Teraz sa to opat zacalo zlepsovat... Ako je to s vami? Nespi cez den viac ani ked pri nej zostanes po zaspati lezat? Lebo ja by som asi skusila obmedzit manipulaciu s nou ked spi...

diadiana
14. sep 2012

@namarie nam doktorka na obdobne problemy - neschopnost suvislejsieho spanku viac ako hodinu - mame 9M chlapceka odporucila Viburcol alebo Nurofen sirup, ani jedno ani druhe nepomohlo, myslim ze to nie je o liekoch tito stavy u nasich deti. My sme skusali vsetko mozne od stravy, polohy, casu, zmeny rezimu, uz aj 2 zuby su a ziadna zmena tak cakame, raz to prejde ....drzim ti palce.

kolinia
14. sep 2012

@namarie hmm, moja malinka, ked bola malinka uplne, asi dva mesiace, bola chora, mala soplik a vyhadzala sa, nam dr. zase predpisala vtedy fenistil kvapky a vtedy som zistila, ze je mooc spava z nich, ale potom vysyp zmizol a ako ich brala dlhsie, tak ju uz aj prestali uspavat...
Inak moja tiez este nikdy neprespala noc, vzdy sa budila na krmenie asi dvakrat, co bola uplna pohoda, ale od siedmeho mesiaca sa budi dakedy aj desat krat aj viac, samozrejme nepapa tolko, ale proste asi vstrebava zazitky z dna, od pol roka do roka je vraj toto obdobie take, ze deti /hlavne tie straaasne vnimave/, co je aj nasa, takto vsetko v noci spracovavaju, ja mam vsak vyhodu, ze mne malinka aspon cez den spinka na obed hodinku a pol a pred vecerom tak pol hodinku, ale spavala tiez po pol hodinkach, avsak spanok sa upravil, ona je stale v pohybe, sedi hadam, len ked papa a nedovolim jej zdrhnut 🙂, teraz zacina chodit sama, tak to bude este asi viac vstrebavat 🙂, dakedy je to lepsie, dakedy horsie, ale mozno je problem aj prave to, ze to dieta, ked citi mamu, tak sa viac budi, najlepsie by bolo do pol roka, kym si este nevie sadnut naucit na vlastnu izbu, keby mam tu moznost, tak to isto spravim, ale kedze zatial byvame u nas, tak to bude este tazke.......

lynks
14. sep 2012

@namarie je to pekné čítat, ako sa o ňu velmi staráš. Už vidím, že si urobila všetko možné, si dobrá mama,najlepšia, aj svoj spánok pre ňu obetuješ. A určite to tak navždy nebude, ja už som si tak zvykla na nevyspanie za tie roky, že nemám rpblém k nemu vstat len ked zamrnkne. Sme tu pre tie naše deti, opora, láska, bezppečie, to sa musia od nás naučiť. Ak rastie dobre, tak nedostatok spánku hádam nemá čo pokaziť, nie? A nosenie v šátku alebo meitai, alebo v čom si skúšala?

namarie
autor
15. sep 2012

@ankaevka ďakujem aj zaa prianie aj zaa rady, cením si to 🙂
@kamkad tu tému som si pozerala a medovku sme skusali, ale vďaka...

namarie
autor
15. sep 2012

@kamkad
@ankaevka moja cumeľ nemá vôbec, robí si ho zo mňa 😀

namarie
autor
15. sep 2012

@diana_81 ja som stálepri nej, našťastie byvam s mamou a tá varí a podobné, ale nepomaha, ale ako som uz spomenula, mne nevadí to budenie a je možné, že jej to ani nepredpisal kvôli spánku ale kvôli tomu, že má zapálené hrdielko a zahlienene, len som ho možno s tou svojou nevyspatou hlavou nepochopila a chcela som hlavne vedieť skúsenosti d tými liekmi, ak by náhodou zostala veľmi ospalá, tak aby som vedela ci je to normane... Lebo inak je strašne akčná..

namarie
autor
15. sep 2012

@lynks nosenie v šatke som neskusala, zdaju sa mi prilis drahe na to aby som skusila a ak to nevyjde tak ju smarila do slrine alebo predala za zlomok ceny... A nastastie nie je velmi tazka, tak sa to celkom da...

ankaevka
15. sep 2012

@namarie tak to máš dobré keď sa má kto postarať o domáce práce..malá ti dáva asi riadne zabrať s tým, že nechce veľmi spať..ja som svoju naučila na dudku lebo bývame sami a nemohla by som sa celý deň venovať iba malej..to by ma tí starší asi zjedli od hladu 😀 a zavalil by nás bordel..skúsenosti s tým liekom nemáme takže v tomto ti neporadím ☹ ..ale ak máš dobré skúsenosti so svojim lekárom, tak sa nemusíš báť podať liek malej..možno žiadne vedľajšie účinky na nej nespozoruješ

moon1979
15. sep 2012

@namarie skús aromaterapiu, vzdy lepsie ako pchat do maleho dietata sedativa 😖
vyskusajte medovu vônu, alebo medovku, upokojuje 🙂 mozno citi aj z teba nervozitu a to dietatu moc neprospieva. tak si urobte prijemnu atmosferu, neviem ci sa kupete kazdy vecer, aj ked lekari su u novorodencov a malych deti proti tomu, aby sa kupali kazdy vecer, ja som to zaviedla ako vecerny ritual a teda s dietatom som nemala ziadny problem 🙂
pred spanim pekne vyvetrajte, nech mate cerstvy vzduch a zapnite si aromalampu s upokojujucou vonou ... 🙂
lebo v takomto rezime dlho fungovat nemozete ... uf

namarie
autor
15. sep 2012

@ankaevka moja mala cumeľ mesiac necelý a potom ho začala odmietať...
@moon1979 z tych voni by mi asi praskla hlava...

aliza
15. sep 2012

@namarie ahojcek. Ano, peritol sa dava na nespavost a nocny des. mam kamaratku, ktorej dcerka mala nocny des, proste sa budievala s krikom vystrasena, kricala o pomoc a tak jej najprv dali sedaliu, potom diazepam a ked nic nezabralo, dostala peritol a ten pomohol. Moj syn bude mat za 2 dni 2 roky a este neprespal celu noc. Budi sa celu noc, niekedy aj kazdu pol hodinu, mrnci, niekedy place, sada si, musim ho len ulozit naspat a hned zaspi a tak dokola. Nemusim ti snad ani vysvetlovat, ake to je, byt 2 roky bez spanku, myslim doslovne. A tiez som vyskusala uplne vsetko, dokonca aj diazepam a nepomohlo. Inak je to stastne a spokojne dieta, cez den nie je vobec unaveny, ani mrzuty, proste len v noci nespi. A je jedno, ci doma, ci u nasich, ci na dovolenke, vsade je to rovnake. A nebol kojeny, od 3.mesiacov v noci mlieko nepije a urcite to nie je hladom a spi so mnou. Ja, ak mozem poradit, by som si dieta neucila ponukat prsnik celu noc. tvoja uz je velka, uz nema co v noci jest a uistovat sa o tvojej pritomnosti prsnikom, ak teda su jej potreby, ako pises uspokojene a si stale s nou, aj v noci lezis vedla nej, drzis ju, to musi stacit. Lebo sa budete trapit, kym neodstavis a bude to este horsie.

moon1979
15. sep 2012

@namarie
stačí 2-3 kvapky, su to jemné a príjemné vône 🙂 určite lepšie ako sedatíva ... 🙂

ankaevka
15. sep 2012

@namarie tak jej skús dať niečo tvoje, možno tričko k hlávke aby cítila tvoju vôňu alebo si už skúšala?

miriam18111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zigzag
15. sep 2012

@aliza juj, moj je taky isty,,,, ja som bez spanku 15mesiacov, a mlieko nepije od 8 mesiacov... tak ja ze ked vydu vsetky zuby,tak bude lepsie,,,ale asi nie 😨 ja som skusala davat caj na sladke sny, silnejsie nic... ale nepomohlo.... 🙄

namarie
autor
16. sep 2012

@aliza keď pre mňa je to kojenie jediná radosť v noci, nejako mi to zlepšuje náladu pri toľkom vstávaní a budí sa tak či tak...
@moon1979 šak hej, ale myslím, že tie kvapky sú niečo ako fenistil, niekoľko krát som tu spomínala, že to možno ani nie je kvôli spánku, v otázke som len popísala dôvod prečo ma to napadlo... ona je teraz chorá, má zapálené hrdielko a možno ako píše @miriam18111 možno je to preto...
@ankaevka no neskúšala, vidíš, dobrý nápad 🙂 ale keď nejako si nie som vedomá, žeby som mala špecifickú vôňu, ale bábo to možno cíti inak, vyskúšame... inak dnes v noci som si ju doslova nacapila na seba, ležala tak, že keď sa pomrvila strčila si nožičku a ručičku podomňa a tak prespala hodinu a pol, potom sa mi ju podarilo po ležiačky nakŕmiť a spala ešte hodinku až potom ju bolo treba dvíhať... ale nechápem prečo, keď v postieľke je 20cm odo mňa, v čom cíti ten rozdiel, že je tam natrepaná, keď ešte aj ja zvažujem matrac dole tak spinká vedľa mňa na kopci a vyhovuje jej to viac... ach tie naše detičky...

ankaevka
16. sep 2012

@namarie pravdepodobne ťa potrebuje cítiť, dotýkať sa ťa..niektoré deti sú také..svoju prvorodenú som vždy prikvačila rukou a tak spala celú noc (prikryla som ju s paplónom a dala cez ňu ešte ruku, vždy som spala na bruchu)..tak si ju zatiaľ nechaj pri sebe, keď ti lepšie takto spí..raz príde čas, kedy bude spať sama..veľa šťastia a daj vedieť ako pokračujete 😉

namarie
autor
16. sep 2012

@ankaevka ďakujem, ešte ma napadlo zakryť ju našim paplónom spolu s nami, ne jej vlastným, tak uvidíme 🙂 každopádne ďakujem za všetky rady... 🙂