Obliekanie 8-mesačnej v zime

lucka2506
19. sep 2022

Ahojte baby prosim vas ako obliekate deticky ked je chladnejsie? Stacia jej pancusky ponozky teplaky a navrch tielko body a bundicka (zakryť dekou)? Na zimu ked budu mrazy staci plyšový overal do fusaku alebo ten hruby vatovy overal? Dakujem za rady

patka06
19. sep 2022

Čo znamená chladnejšie?
Teraz stačia hrubšie tepláky + teplé ponožky, v kočíku deka. Body, tenká mikina + vetrovka, ktorú neprefúka alebo body + hrubšia bunda.
Do fusaku som nedávala overal - len tepláky a pančuchy, zhora body mikina a vetrovka.

lenkakravcova
19. sep 2022

@lucka2506 1 vrstva viac než máš ty. Skúšaj aby bábätko nebolo spotené, ale aby nemalo ani zimné ručičky.
Ja mám už teraz 2 ročnú, ten obliekam to isté čo mne, len jej dávam teplejšie nohavice (také vnútri oteplené), inak dávam teda ráno: tričko + mikina fliš + tenká bundička, dole gatky a lindexove oteplené legíny, ponožky a jesenné topánky + čiapka.

patka06
19. sep 2022

Či je dieťatku zima sa neskúša na rukách, tie môžu byť studené aj keď mu zima nie je. Skúša sa vzadu na krku.
Vrstvu navyše tvorí deka + kočík, v ktorom je dieťa chránené pred vetrom.
Základ je neobliekať príliš, radšej vonku /ak je chladno/ vrstvu doplniť, ako mať upotené dieťa.