Odplienkovanie 2,5-ročnej dcérky na noc

leazeziliny
9. jún 2023

Ahojte, dcéra 2 a pol roka, už pol roka chodí pekne cikať a kakať do záchoda.
Na poobedné spinkanie a na noc má ešte plienku, v septembri nastupuje do škôlky a ja neviem ako najlepšie odplienkovať.
Čítala som ze večer nedať piť, alebo v noci budiť na záchod, alebo dieťa musí samo dozrieť a budiť sa so suchou plienkou.
Ako to šlo u vás, poraďte dobré žienky 🙏

hennyinnsbruck
9. jún 2023

Ma casu dost na nocne odplienkovanie sa . To musi na to dozriet , ci to jej v lete nebudes davat vecer pit ?😃
Moja pije kazdy vecer v Posteli s nedocika sa
Netlac na pilu🤗

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leazeziliny
autor
9. jún 2023

@hennyinnsbruck
@elizabet173 kočky to nočné by som nejak neriešila, ale to poobedné, lebo v škôlke bude spinkať a tam plienku nesmie mať. Ďakujem

simona20201309
9. jún 2023

@leazeziliny nakup nepremokavé plachty a skúšať. A pravidelne ju dávaj cikat doobedu, samozrejme aj pred spánkom. Myslím, že 1-2hod by dieťa malo vydržať v suchu.

zuzanaete
9. jún 2023

@leazeziliny Tak bud budu ucitelky v skolke stale prevliekat alebo jej daju plienku. U nas davaju, ak treba. Pocikavanie v spanku neodnaucis, to musi dozriet organizmus.

jazula
9. jún 2023

A keď sa zobudí z denného spanku, máva mokrú plienku?

leazeziliny
autor
9. jún 2023

@jazula Áno, výnimočne suchú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fifina75
9. jún 2023

@leazeziliny kúpila som nepremokavé podložky, pred spaním dávala na nočník a postupne trénovali, nočný spánok na to musí dozrieť, naša mala cca dva mesiace ráno suchú plienky a až teraz 3-ti deň je na noc bez plienky, v auguste bude mať 3..Vzdy keď sa ráno zobudila so suchou plienkou tak som chválila a večer pred spaním motivovala 👍