Odplienkovanie 2,5 ročnej dcéry

qwer2019
1. mar 2022

Ahojte. Moja 2,5 ročná dcérka nechce nočník, ani redukciu. Skúšala som už rôzne formy odplienkovania, zatiaľ bezúspešne. Robíme to na etapy, nech ju do toho netlacim. Je tu niektorá,ktorej sa podarilo odplienkovat tym že zrušila plienky a dávala len nohavičky? Ze dieťatku to vadilo a začalo sa pýtať na nočník? Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzinkaa
1. mar 2022

@qwer2019 mám rovnako 2,5 ročnú a na tlak okolia som to skúsila presne tak ako vravíš. Tri dni cikala len do gaťušiek a vždy až potom keď sa pocikala mi prišla povedať že má fuj. Nevie ešte proste kedy jej treba. Netlačím ju už do toho, naučí sa v lete pred nástupom do škôlky 🙂

qwer2019
autor
1. mar 2022

@viestta uvedomuje. Už istú dobu chodí kako (myslí tým aj kakanie aj cikanie) q chytá si plienku. Len stále sa nevie zbaviť plienky. Niekedy má takú náladu, že ani plienku nechce, ale tým pádom ide všetko na zem.

qwer2019
autor
1. mar 2022

@zuzzinkaa takže ju ideš normálne prihlásiť a veríš, ze sa naučí? Ja neviem ci ju prihlasovať, keď ešte stále sa nepýta.

zuzzinkaa
1. mar 2022

@qwer2019 áno jasne idem ju prihlásiť. Veď do septembra je to ešte pol roku. O pol roka to bude už povahovo a rozmýšľaním iné dieťa ako dnes. Som presvedčená že v lete keď budeme po vonku behať len tak s holou pipi tak sa to naučí ako nič. Teraz sa mi nechce jej spôsobovať traumu

bagre
1. mar 2022

ak si uvedomuje, tak skús - bez veľkých rečí, ale s tým, že aspoň 2 týždne aby si vedela zhodnotiť či to pôjde. Nie je dobre robiť chaos na 2 dni, a furt riešiť. Ale ak vraviš, že to registruje, treba ísť do toho

nikpa
1. mar 2022

@qwer2019 nášmu to moc nevadilo zo začiatku, že je mokrý. Iba keď sa pokadil do slipov, mu vadilo. Ale časom to začalo fungovať... No musí byť na to pripravená, je to skôr v hlave. A ešte ma napadlo, že nerob toto teraz ale cez leto lebo mokré spodné prádlo, to je na zápal močových ciest.

lucindav
1. mar 2022

@qwer2019 ja som obe deti odplienkovala tak že som vzala plienku. Dovtedy som nejako neriešila či chcú sedieť na nocniku alebo čo.. keď sa pocikali do gatí, povedala som že cika sa do nocnika a utreli sme. Trvalo to zo 2-3 týždne kým sa začali pýtať. Syn mal 22 mesiacov, dcéra presne 2 roky. Plienku som už nevracala, len na noc mali pants. Ale riešila som to vždy v lete aby sme eliminovali nejaké prechladnutie.

hennyinnsbruck
1. mar 2022

Moja mala 2ra1mesiac ked som jej jedneho krasneho dna zobrala plienku.
Dovtedy nechcela nocnik „signaly“ nedavala ,nic.

V ten den do ca15tej vsetko robila do nohaviciek-ja som jej len ukazala na Serbel a povedala tam sa cika kaka,par x pytala plenu vravim nie ,a od ca 15tej bola odplienkovana 😂pochopila za pol dna😊

emilka_1
1. mar 2022

@qwer2019 môjho som sa snažila odplienkovať, ale nešlo to vôbec, nechala som to tak. Jedného krásneho júlového večera mi zahlásil, že nechce na noc plienku (nikdy predtým som to takto neskúšala) a odvtedy bol bez 💁‍♀️
Mal cca 2.5 roka, a sám od seba si to takto vypýtal. Asi 2-3 dni boli nehody, ale celé to prebehlo oveľa lepšie, než som si predstavovala, ako ja budem mesiace moč zo zeme vytierat 🙂