Odplienkovanie 20 mesačného

bakuvi
6. okt 2021

Ahojte, syn má 20 mesiacov a už si je vedomý toho, že ciká a kaká. Keď ho posadím na nočník a poviem mu, že sa má vycikať, urobí to. Vidím, že tlačí. V noci alebo po poobednom spánku niekedy ani nie je pocilaný a ciká až na nočníčku. Lenže niekedy odmieta ísť na nočník, často sa ešte pociká. Skúšala som mu dať tréningové nohavičky, ale boli rýchlo mokré. Čítala som, že niektorí rodičia dávajú deťom za odmenu nálepku, tak lepíme, keď sa do nočníka vyciká, ale mám pocit, že ho tie nálepky až tak nezaujímajú. Mám s tým odplienkovaním ešte počkať? Myslíte, že je zrelý na tréningové nohavičky?

ja_mama
6. okt 2021

Mozno ste zacali trosku skor ako bol uplne pripraveny, ale ono sa to niekedy tazko odhadne. Bola by ale skoda to teraz zavesit na klinec a vratit sa k plienke kedze mu to uz ako tak ide, treba asi len vydrzat par pocikanych veci 🙂 urcite by som ho nedavala nasilu na serblik, iba skusala stale vysvetlovat a na tu motivaciu by som skusila nieco co ho bude viac bavit ako nalepky. Nasu bavilo, ze isla vyliat serblik "sama" a splachovala. Na kakanie som ju na zaciatku musela doslova uplacat odmenou, lebo kakat sa bala - zafungoval az pristup za kakanie mini kusok cokoladky 😀 tu som jej totiz nikdy predtym nedovolila aby ju nezapekalo, takze to bola mega odmena....ked sa naucila uz odmenu nedavam, ani si na to nespomenie...a samozrejme po potrebe musim spravit divadielko aky krasny vytvor spravila a ze je super sikovna a ideme zakyvat a tak 😀

ja_mama
6. okt 2021

a este celkom fungovalo ked odpovedala ze nechce cikat a pritom skackala uz vyslovene ze jej treba, povedala som jej tak teda idem ja a zrazu "ja jaaa" 😀 ale tak to uz je o povahe, ona chce robit vsetko co ostatni...

leniel
6. okt 2021

podla mna zbytocne tlačíš na pílu. Jasné, skúšajte dalej, ale naozaj ešte má čas... mne sa dieťa odplienkovalo zo mňa na den po 2 rokoch, proste odmietlo plienku...

evkamotka
6. okt 2021

Skusali sme ked mal 2r, bolo to s premenlivymi uspechmi. Pockali sme. Ked mal presne 2.5r, dominali sme plienky, ukazali prazdny obal a povedali, ze na take velke deticky uz nemaju v obchode plienky a bude chodit na zachod ako velkac (ziadny nocnik). Od toho dna chodil a bolo. Samozrejme sme sa ho casto pytali, ci netreba. A bolo to bez tancekov okolo pre nas aj pre neho. Pri druhom tiez radsej pockam

mabenn
6. okt 2021

podla mna skoro, jeho to tie prve pokusy mozno aj bavilo ako hra, potlaci ked povies, ale vedome vykonanie potreby to nie je, co je vlastne vyznam toho celeho

mogaa
6. okt 2021

vedomé vycikanie nie je len to že sa vyciká keď mu povieš, ale že sám cíti potrebu že mu treba cikať....a ano nehody sa stávajú a u tvojho je to ja tým že si cikanie neuveodmí v zápale hry, to sú ale veci čo sa stávajú......pokiaľ sa nechce vycikať do nočníka, nesil to a dja plienky, zase skúsiť o pár dní...ono treba skúšať, ale nie siliť....