Odplienkovanie skoro 2-ročného syna

16. júl 2023

Ahojte dievčatá prosím o názor tie ktoré ste skúsené… mám synčeka, za chvíľku bude mať 2 roky, dneska máme prvý deň odplienkovania.. zatiaľ sa 5x krát vycikal do nocnika, ešte do neho nekakal… raz keď sa vycikal na podlahu ma prišiel zavolať a ukázať, že čo sa stalo, druhýkrát sa vedome vycikal do nocnika hneď ako som ho posadila, tretíkrát ma zobral za ruku, aby som ho tam posadila a vycikal sa… no len problém je ten, že on si teraz poobede začal kazdu chvíľu ucvrkávať… niekedy aj 3x behom 15stich minút..po obednom spánku mal suchu plienočku…. Myslíte si ,že je pripravený na odplienkovanie ked si kazdu chvíľu cvrkne ? Ďakujem za rady

autor
16. júl 2023

Cvrkne si hocikde na podlahu ale vždy si všimne čo spravil

zuzikak
16. júl 2023

samozrejme, ze je pripraveny hlavne ked sa vedome vycikal do nocnika. Neboj toto ucvrkavanie je u deticiek normalne a casom sa to uzrovna. Skus mu navrhnut nocnik castejsie tak ako to robia v skolke. Rano po zobudeni, po ranajkach, predtym ako pojdete von, ked sa vratite z vonku, pred obedom, po obede, pred obednym spankom atd. 2 roky je super vek, ked zacina sam a neskor si zvykne udrzat aj ten cvrk 🙂

autor
16. júl 2023

@zuzikak ponúkam mu nocnik kazdu chvíľu teraz od poobedia cca každých 15-20 minút, ale aj tak to niekedy nevystihnem aby sa vycikal do nocnika… dneska sme radšej ostali celý deň doma, od pól pása je holý,len ponožky má… len sa obavám čo bude keď pôjdeme na prechádzku ak by si náhodou takto ucvrkával každých 15 minút 🙈on to ako keby nepustí celý ten moč

heni79
16. júl 2023

Ahoj. Netuším prečo si dala túto tému anonymne!?!🤦 Ale odpoviem ti - je zrelý na odplienkovanie. Nerob paniku. Vedome sa „pýtal" na nočník. Skús mu dať nočník blízko, nie do kúpeľne/WC. Nech ho môže použiť okamžite. To ucvrknutie môže byť spôsobené aj tým, že je od pása nadol holý. Prečo vôbec? Normálne mu daj slipky. Tie stiahne rýchlo, alebo iba vyberie pipík a ciká. Tieto malé deti - stačí ak ho ofúkne prievan a on si cvrkne.

heni79
16. júl 2023

A ešte jedna vec, pri aktívnom odplienkovaní je nutné byť doma a dieťaťu „za zadkom". Nie v zmysle, že on sa niekam vycikal a teba prišiel zavolať. Počítať počet úspechov a počet nehôd. Minimálne 2- 3 dni. Ak nehody vysoko prevažujú, vrátiť sa k plienke.

autor
16. júl 2023

@heni79 jasné nocnik máme stále pri nás, celý deň sa točím len okolo malého, to bola jedna chvíľa kedy som nebola pri ňom keď ma prišiel zavolať.. len on zatiaľ sám na nocnik nechodí, ja ho naň posádzam… on sa vyciká zatiaľ hocikde keď to na neho príde.. ale mám pocit,že si uvedomuje čo sa deje… a veľmi sa teší keď sa mu podarí vycikat do nocnika..

adri97
18. júl 2023

Ahoj, tiež aktuálne odplienkovávam 2r3mesačnú a teda nieje to veľmi jednoduché😅 niektoré dni sa hneď ráno pýta cikať na wc, potom sa jej podarí aj ďalší raz vypýtať sa cikať to ju dám aj na nočník, čo je po ruke. Ale niektoré dni totálne vyvádza, že si tam nechce ani sadnúť. A u nás teda prevažujú tie nehody. Už sú to 2 týždne a veľmi uvažujem či sa vrátiť k plienkam na týždeň dva alebo čakať len bohvie dokedy…