Odplienkovanie trojročného dieťaťa na spanie

suikatka1
12. máj 2022

Ahojte😊
Dcérka teraz apríli mala 3 roky, cez deň vôbec nemá plienku, len na spanie. Včera som skúsila na poobedný spánok bez plienky, pekne sa predtým vycikala, vysvetlila jej ze je bez plienky a musí vydržať necikat kým sa zobudí. Pocikala, som jej povedala ze nevadí a naučí sa. Teraz pôjde spinkat tiež, len ju dávam po polievke spat tak sa jej močový mechúr naplni, ako to riešiť? Ci prenastavit obed alebo ešte jej dat plienku a potom to skúsiť o mesiac? Plienku po spaní ma plnú.
Bojím sa ze keď pôjde do škôlky, nebudu nám akceptovať pri spaní plienku, je to naše prvé dieťa tak rada vypočujem vaše názory.

simona92101
12. máj 2022

@suikatka1 skus posunut tu polievku na skor alebo spanok o trosku neskor,s tym ze dat viac x vycikat pred spankom.

suikatka1
autor
12. máj 2022

@simona92101 ďakujem ti, hneď som na to myslela ze ja blbá pred spaním jej dám polievku, a potom sa čudujem ze sa pocika. Ďakujem ti😘

janulienka192
12. máj 2022

@suikatka1 a asi aj počkaj, mala by mať dlhšie suchú plienku počas spánku...

suikatka1
autor
12. máj 2022

@janulienka192 skúsim od zajtra(už papa polievku a ide teraz spat), že posuniem do predu polievku asi o hodinu a potom bude spať plienkou ci bude mat ešte plnú, ďakujem vám baby😊

simona92101
12. máj 2022

@suikatka1 to nevadi ze zje polievku,nechaj jej este plienku s tym ze nech sa viac x vycika,povedz jej ze plienocku sice ma ale ze nech sa skusi nepocikat.a ak bude mat viac dni po sebe suchu plienku, tak uz viac nedat.a tak isto aj na noc.

suikatka1
autor
12. máj 2022

@simona92101 polievku dám na 12tu nie jak teraz ze na 13tu a za tu hodinu medzi co bude jej povie ze musí ísť viackrat cikat... Dúfam ze to pomôže, ale však hádam do 3 mesiacov kým pôjde do škôlky sa naučíme😊

diamond007
12. máj 2022

@suikatka1 minimálne 40min po polievke ju dať spat alebo dať druhé jedlo a po zobudení polievku, nech sa naučí.

suikatka1
autor
12. máj 2022

@diamond007 ďakujem🙂vedela som ze niečo zlé robím😂

diamond007
12. máj 2022

@suikatka1 určite, ja som aj večer takto kúpala malú 1.5h pred spaním (veľa vody vypila vo vani lebo odplienkovavala som v 1.5roku).
Takže pred spánkom nepiť aspoň polhodinu až hodinku, nejesť polievku tesne predtým nech sa vycika 2-3x a pomôže to 🙂 mne sa to super osvedčilo

fiafia
12. máj 2022

@suikatka1 kým ma plienku plnú neviem či to má zmysel. Ja som jej plienku prestala dávať keď sa budila so suchou plienkou a riadne všetko rozumela. Samozrejme pár x sa stalo v noci no to skôr pri chorobe a pod. Ja som dcéru nikdy v noci na cikanie nebudila. Pred spánkom menej pit

2helka20
12. máj 2022

Ja som to tiež riešila nedávno, malá mala 3 v marci a od pondelka je bez plienky už aj na spánok. Tiež máme zaužívané že na obed polievka, potom spánok a potom druhé. Ale ja som čakala kým nebude mať úplne suchú plienku aspoň 2 týždne v kuse,až potom som vzala, lebo inak to nemá veľmi vyznam. Tak skus ju dat cikať pred polievkou a po polievke a ysvetlovat vysvetľovať vysvetľovať... ja som pred mesiacom vzala plienku na obedny spánok a prišla za mnou po hodine spánku že musí cikať, dala som ju a spala ďalej. Na nočný spánok je od pondelka a v zobudila sa na cikanie asi 1x🙂

suikatka1
autor
12. máj 2022

@2helka20 neviem ci to mala sugerovane v hlave, že sa včera pocikala, ale teraz o 15j keď sa zobudila mala plienku suchu, ale aj tak jej dám skôr polievku miesto 13j o 12j...taka otázka pijete ešte večer UM? Možno ma niektoré ukamenuju ale naša ešte pije tak aj to musím vyriešiť, že buď vysadim alebo tiež miesto o 20j jej dám o 19j,kedze o 20j chodí spinkať😊

medea2003
13. máj 2022

v skolke sa spi kratko, kym deti pospia, uz ich pomaly budia. To vydri. Alebo upozorni ucitelky, ze sa moze stat, u nas nebol problem, akurat sme mali priniest z lekarne tie nepremokave podlozky a to synovi davali. Len jediny raz sa mu stalo, ze sa pocikal v skolke v spanku. S tym nepocikavanim pocas spanku je to tazke, podla mna treba cakat, kym pravidelne nebude mat suchu plienku. Mna vsetci stresovali, ze syn mal uz styri, potom pat rokov a stale sa niekedy pocikal v noci. Nacitala som si k tomu veci, tam ide o dozrievanie v mozgu, niektore deti su pripravene skor a niektore neskor. Uz som myslela, ze pojdeme za odbornikmi a potom v pät a pol roku zo dna na den to prestalo a je vsetko v poriadku. Netreba deti ani seba kvoli tomu stresovat...

zuzuliennka1
13. máj 2022

@suikatka1 ak ma plienku po spani plnu, tak to nesuvisi podla mna s polievkou a obednym spanim, ale ze na nocne odplienkovanie proste este nedozrela. Tam nevysvetlis nic, na to musi dieta dozriet, resp. mocovy mechur a vsetky tie svaly

2helka20
13. máj 2022

@suikatka1 naša už nepije večer, dávam jej skôr na raňajky, kravské 🙂