Odplienkovaný syn zrazu odmieta záchod aj nočník a pocikáva sa.

majusska202
20. okt 2019

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť a opýtať mamičiek, ktoré majú a tým skúsenosť. Syn 2 roky sa mi v roku a pol odplienkoval. Cca pol roka sme nemali problém občas nehoda ale to tak raz za týždeň. No zrazu sa začal doma pocikavat. Mysleli sme si s mužom že prechladol, navštívili sme doktora a tam bolo všetko ok. Lenže prerástlo to do takého štádia že sme sa vrátili k plienkam. Momentálne máme stav že odmieta záchod aj nočník. Samozrejme nenutime ho. Keď chce sadne si keď nie nesadne.
Teraz neviem čo mám robiť či to robí kvôli mladšej dcére alebo kde je problém. Ako to mohol vedieť a zrazu toto. Nemáte niekto skúsenosť? Ako ste to riešili?

Od: odpovede mamičiek že m čas do neviem akeho veku si neprosím. Chcem reálnu radu.
Ďakujem za odpoveď

saskia_98
20. okt 2019

@majusska202 no moze to byt aj tym ze vidi ze mladsia dcera nosi plienky, tak aj on chce. My sme mali podobny problem ale s flasou. U nas nakoniec pomohlo dookola vysvetlovat, ze je velka slecna a z flase pre male deticky sa uz nepije. Skus mu vysvetlit ze velke deti uz nenosia plienky ale chodia do zachodika. 2 rocne deti su uz dost chapave...

majusska202
autor
21. okt 2019

@saskia_98 Však toto že ona je až veľmi chápavý. Vysvetľujem hovorím motivujem. verím že sa to zlepší a nie zas zhorší

2019
21. okt 2019

Aj moja mala to roby staršia chodí na wc a malej keď dam dole plienku tak sa vycika do nočnika ale keď jej dam gatky a tepláky tak sa pocika neviem

conspi
21. okt 2019

@majusska202 Ahoj. Akurát sme ukončili (teda dúfam) podobný problém. Ja som sa ale k plienke nevrátila. Prala som a prala do zblbnutia a vysvetľovala stále dookola. Už je to asi týždeň čo máme pokoj. Neviem či nebola chyba vrátiť sa k plienkam...

majusska202
autor
21. okt 2019

@conspi Ja som tiež bojovala mesiac a pol bez plienok. Lenže to sa nedá nikde ísť ani autom prala som sedačku proste žiadna návšteva nehrozí. A to som v tomto trpezlivý človek ale už som si povedala dosť. Asi som chybu urobila 😔 ale nevedela som ako už naňho ísť

conspi
21. okt 2019

@majusska202 Ja Ťa chápem. Tiež som musela prať autosedačku asi 30x, tepovať gauč, lavicu, prať periny a podobne. Na návštevu sme chodili s igelitkou vecí na prezlečenie a bol to veľký boj, ale dať mu plienku mi neprišlo ako správne riešenie. Neviem či odplienkovanie teraz nebude zas na začiatku:-/

majusska202
autor
21. okt 2019

@conspi Ja by som to možno vydržala ale muž nie stále sme sa hádali kvôli tomu😞 potom začal na malého kričať 🥺

conspi
21. okt 2019

@majusska202 to ma mrzí... Možno to nebude také zlé. Prinajhoršom budeš na začiatku. Nič horšie sa nestane 🙂

majusska202
autor
21. okt 2019

@conspi Len vieš čo je zaujímavé, že keď má ísť večer spať tak z postele kričí cikaaat kým prídem do izby donesiem nočník kým ho vyzleciem a dám naň tak on vydrží

saskia_98
21. okt 2019

@majusska202 tak este nie ste celkom stratení. Snaz sa aj cez den bez plienky a pytaj sa ho aj 350 krat ci nechce cikat..

majusska202
autor
21. okt 2019

@saskia_98 Však funguje doma bez. Pýtam sa ho. On mi vždy povie nie. Moja reakcia: a keď ti bude treba tak čo budeš kričať on cikaaat a ukáže na nočník

saskia_98
21. okt 2019

@majusska202 nta na navstevy budes brat veci so sebou, sedacku tiez v kuse prat kym sa to nauci .. My ti uz asi nijako nepomôžeme. 🙄

majusska202
autor
21. okt 2019

@saskia_98 Ja nemám ani stres s malého a toho priania ako z muža 😔

saskia_98
21. okt 2019

@majusska202 preboha preco to tvoj muz tak preziva ? Ved toto precikavanie je uplne normalne kym sa nauci cikat a kakat kedy ma..

majusska202
autor
21. okt 2019

@saskia_98 Lebo tvrdí že je maly nato že zbytočne ho do toho tlačím

saskia_98
21. okt 2019

@majusska202 ale prosim ta .. Niektore deti su schopne odplienkovat sa az okolo 3 rokov, niektore v roku a pol. Ved to zalezi od dietata nie od rodica. 🙄 ved ked ma nervy, nech pocita do 10 a nech predychava a nerobi zbytocne dusno doma..

conspi
21. okt 2019

@majusska202 nenechaj sa mužom odradiť. Ak sa pýta, vie vydržať, tak to nevzdávaj. Naozaj ešte nie ste úplne stratený. Pýtaj sa ho a podporuj a prejde to. A muža nepočúvaj...A ak je zlostný, tak nech ráta do 10