Papanie a prebaľovanie týždňového bábätka

8. jan 2023

Pekný vecer, mame doma tyzdnove babatko a neviem či všetko robím dobre. V nemocnici mi povedali ze maly ma jesť každé tri hodiny, ale ja ho nechcem budiť len preto ze mi to bolo povedané, dalej mi bolo povedané ze prebalovat v noci nemám lebo mu preberiem spanie. Nie je to nezmysel? Veď keď je popišany tak automaticky prebalím. Ako ste si nastavili rezim vy? Čo pomohlo vám, viete mi poradiť a dať nejaké typy a triky?

petamich
8. jan 2023

na kojenie som budila, lebo mal zltacku a kazala mi to aj pediatricka, akonahle odznela nie nebudila som (a nebudila by som od zaciatku, keby tu zltacku nemal), v noci som prebalovala iba ked sa pokakal, ak nie, neprebalovala som a ani neprebalujem, pouzivala som nocne plienky s lepsou savostou a sposobom ako odvadzali moc od pokozky a teraz, ked je starsi obycajne, lebo uz v noci malo cika (ale tak uz nie je kojeny)

a o rezime sa prvych mozno aj 6M ani nedalo hovorit, akurat sme sledovali, kolko vydrzi byt hore (bdele okna) a podla toho sme ho davali spat a ked zrazu nechcel zaspat a jedoval sa bolo treba ich predlzit, toto robime do dnes a klop klop funguje nam to a mame velmi sporadicky problem s uspavanim, ma uz 1.5 roka aktualne

zuzinka888
8. jan 2023

Rodila si prirodzene/ cisarsky?- lebo tieto deti su spave a treba ich budit aj aby sa napapali aj stimulivala tvorba mlieka. Aspon na zaciatku. Ja som vzdy kukla ci neni pokakany- kakal aj v noci. Inak nie. Plienka nieco vydrzi.

luccija
8. jan 2023

Áno, dávala som jesť v noci prisala sa ani nevedela a nezobudila sa.Mala silnejšiu žltačku a pediatrická odporucala.Prebalovala som, lebo vždy kakala prvé tyzdne skoro pri každom jedení.

kaca222
8. jan 2023

Kde si rodila? Nás učili prebalovat pred každým kojením. Prebalovala som do 3 mesiacov zakaždým aj v noci - kakal totižto do každej plienky. Teraz už v noci prebalujem tak každé druhé kojenie.
Čo sa týka budenia, kŕmila som každé 2h cca (na požiadanie), ale aj pediatrička ma upozornila, že ho nemám nechávať 3 hod, že je to veľa. Bolo to v súvislosti s tým, že mal bolesti bruška a keď dlho nepapá, potom sa preje/moc hltá a má bolesti. Ale teda nikdy som ho nebudila, on sa budil aj sám po tých 2 hod, ani v noci viac než 3 nevydržal. Je to na zváženie, ak nemáte problémy, nebudila by som. Ak bolí bruško, budila by som

kaca222
8. jan 2023

A ešte dodám že keď malo dieťatko žltačku, je tiež nutné, aby castejsie jedlo

valeriakadarova
8. jan 2023

Mali sme predčasniatko a nebudila som.(ale moje dieťa nezobudí ani výbuch bomby) Sama sa zobudila cca každé dve hodinky keď bola hladná, zo začiatku som prebaľovala pred kŕmením, keďže to tak v pôrodnici kázali, potom som s tým prestala, bolo to zbytočné...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
9. jan 2023

Pokial ma zltacku, treba budit aby papal aj prebaľovanie keďže sa ti z toho musi "vykakat".
Pokial je ok, nemusis, nechaj ho pekne spinkat.

ivonadusa
9. jan 2023

ahoj. nebudila som a prebalovala som stale pred kazdym kojenim. vobec s tym nebol problem, zeby sa prebrala a uz nezaspala alebo podobne. mne osobne to pride hrozne neprebalit celu noc a babatko je v mokrom tolko hodin aj ked savost plienok je velka no predsa…

lenkatroj
9. jan 2023

nasi sa v noci na dojcenie nezobudili "uplne", papali (aj cez den) raz za 2-3 hodiny. Riesila som to skor pocitovo ako podla hodiniek - ak je dietatko bez zltacky ci inych komplikacii.
Prebalovali sme az po papani, lebo casto nalozili pocas jedla a zaroven hladni straaasne kricali.

svokrinjazykmonika
9. jan 2023

Tak malé bábätko má pokakanú väčšinou každú plienku, hlavne na um. Takže som vždy prebalila a dala papať a potom hneď zaspala.

3petka
9. jan 2023

Ja som nebudila. Malý mal ešte dlho žltačku ale nechala som ho spinkať, keď sa zobudil prebalila a dala papať. (spaval cca 3hodiny cez den a v noci sa budil len 1x). Záleží ako sa ti bude v noci budiť, ja som samozrejme prebalovala pred papaním, potom som nechala tak aj keď sa niekedy stalo že sa potom vykakal. Raz som ho prebalovala aj pred aj po a potom som ho nemohla uspať.

aknamorka22
9. jan 2023

Moje heslo: nikdy nebuď spiace dieťa 😂 Samozrejme pokiaľ je zdravotne v poriadku a nemá silnú žltačku, reflux a pod. Mlieka mu treba dávať toľko koľko chce. Žiadne tabuľky na toto neexistujú. Dieťa sa nedokáže prejest. Keď bude mať dosť, prestane piť. V noci je zbytočné prebalovat pokiaľ nie je dieťa pokakane. Hlavne treba veriť v samú seba. Nikto to dieťa nepozná lepšie ako jeho matka, takže sa riad sebou. To, že v nemocnici alebo pediater niečo povie, nemusí platiť aj na tvoje dieťa 🙂

aknamorka22
9. jan 2023

A ešte odporúčam sledovanie tých bdelych okien. Prispôsobovať ukladanie na spánok, podľa toho ako je dieťa unavené. Vekom sa tieto bdele okná predlžujú a dieťa postupne vynechava spanky. Neučiť na uspavanie na rukách, v nosiči, hojdacie a podobne veci. A dôležitý je pravidelný režim. Robiť rovnaké veci v rovnaký čas a postupne ako dieťa rastie, upravovať 🙂