Polhodinový spánok trojmesačného bábätka

noemi_pikova
29. sep 2014

Ahojte maminky, tem na problemovy spanok je tu neúrekom, no u nas je obrovsky problem spanok cez den. za cely den zaspi iba na dvakrát aj to spi iba polhodinu. Presne, ako sa ukonci 30ta minúta, ona otvori oci a je hore..nemozeme ani krocik sprravit, nic len aby sa nezobudila, no predtým taka nebyvala, automaticky po pol hodine sa zobudi. Je to normalne? Aj to ju musim ukolisat v perinke, sama neexistuje, zeby zaspala, ani keby neviem co..moc toho nepostiham za den nikdy, a na vecer som uz unavena, nemate na to nejaku radu, co s tym? aj ked s nou idem na prechadzku, zase len polhodinku a potom rychlo domov, lebo ked sa zobudi, tak spusti srdcervuci plac o dusu..Dakujem

agathokleous
29. sep 2014

Mali sme to podobne s mladsou, ono je to take obdobie asi, zmenilo sa to az teraz ked mala 8 mesiacov, dovtedy to bolo pol hodinove maximalne 45 minutove spanky, asi ta nepotesim ale treba len vydrzat, deticky sa stale menia 😉

ellen
29. sep 2014

ahoj, len ti poviem, ze to je nespac... ako moja 🙂 ta z toho sice vyrastla, ale zostalo jej, ze cez den nie a nie zaspat. dodnes neviem, ci to je tym,ze sme ju tiez uspavali na rukach alebo zaspavala pri kojeni, mozem vsak povedat, ze ked som si lahla s nou a trochu pospala, spala dlhsie. skus, mozno potrebuje po tej polhodine citit, ze si pri nej. u nas to chvilu fungovalo... nejaky system sme nemali, takze ti asi neporadim. dolezite je vydrzat, prip. nech ta niekto prestrieda cez den, ak sa da.... alebo ak mozes, chod s malou spat zarovno vecer, aby si cez den vydrzala. je to narocne, chapem, ale prejde to. moja nespala cez den, a v noci sa velmi budila. prvu noc prespala prvykrat, ked som ju odstavila od prsnika a potom to uz bolo len lepsie a lepsie, co sa teda nocneho spanku tyka. den zostal narocny s uspavanim a aj dlzkou spanku 🙂
vela stastia!

noemi_pikova
autor
29. sep 2014

@ellen to mi pomaha, to je pravda, ze ked si s nou lahnem do postele a zaspi na prsniku, tak spi ovela dlhsie nez ako keby bola uspavana na rukach..no dufam, ze sa to casom zlepsi, aspon v noci bezproblemov spi, den uz nejak vydrzim, len dufam, ze z toho vyrastie a cim dalej tak to bude tym lahsie. Dakujem za radu 🙂

katy1979
29. sep 2014

mali sme to iste. volali sme to polhodinovky a nespaval od narodenia. Pod kocikom sme nosili satku neskor manducu, takze sme sa nosili a kocik pouzivali ako nakupny vozik. a tieto polhodinovky mu vydrzali az kym nepresiel na jeden spanok denne v roku tak uz spaval aj 45 minut 🙂 teraz dokaze potiahnut aj 1,5 hodinky obcas

hellionka
29. sep 2014

30 minut je z mojho pohladu super ;) My to zas voláme desaťminutovky. Jedna do obeda, druha poobede. Viac cez deň nenaspí. Moja to robí od narodenia je to náročne, ale spinkať ju nedonútim.

margaretka99
29. sep 2014

aj moja takto spavala - presne,ale fakt uplne presne 30 minut ..... zlepsilo sa to,ked mala 8 mesiacov,odvtedy spava asi tak hodinku, dlhsie ani nahodou 🙂

nicolle21
29. sep 2014

u nas to bolo v tom veku to iste. postupne sa to predlzovalo, ja som sa na vsetko vyprdla, upratovala som aj varila kym bdel, pekne v kresielku pri mne v kuchyni a tak som mu rozpravala co robim, on na mna kukal, obzeral po miestnosti a cas nam usiel.. nam na spanky pomohlo nosenie, na satku som si netrufla, nosila som v manduce, aj po byte, aj von, doma som medzitym stihla napr pozehlit, pripravit na varenie, take lahsie prace.. do kocika nehrozilo ist, ak uz tam aj zaspal, tak sme o polhodinu museli behom domov, lebo lezat len tak nevydrzal..
teraz ma 14mesk, spi 2x denne, doobeda kratko v kociku, poobede doma asi 2 hodiny, coskoro prejdeme na 1 denny spanok
na toto co prezivate sa da poradit len jedno - vyckat, vsetko sa da do poriadku, len sa tomu dietatku treba na isty cas prisposobit, najlepsie lahnut si s nim a tak, potrebuje citit maminu a hlavne sa potrebuje naucit zaspavat 🙂

libertine
29. sep 2014

mali sme, nech som robila cokolvek, nic nepomahalo. preslo to az okolo 7 mesiacov.

katkalubkova
29. sep 2014

@noemi_pikova
uprimne Ti poviem, ze nezavidim, 😒 😒
je to asi normalne, dieta je zvyknute spat urcity cas, akonahle pride minuta je hore, alebo ide spat
Moj syn ma 16 mes. uplne odlisny priklad, chodi spat po 3 hodinach od vstanutia, akonahle prejde 3hod. co je hore, zacne triet ocka a pri starsom to bolo podobne.
Podla mna s tym neurobis nic, len klud a trpezlivost, je asi teraz tak nabehnuta, skus vydrzat, mozno to prejde, presne ako pises, ze niekedy taka nebola a teraz je, mozno ako to prislo tak to odide.
Ak kojis, skus si uvarit medovkovy caj, skus obmedzit kavu ( mozno to nezaberie, ale za pokus to stoji ).
Poznam tiez mamicky, ktorim spia deti takto kratko. Ja na stastie takyto problem nemam, drzim palce a pevne nervy a vela trpezlivosti prajem

darina_z
29. sep 2014

My sme mali to iste 🙂 zakladala som aj diskusiu o tom 🙂 niekde ju urcite najdes 🙂 u nas sa to zlepsilo okolo 7 mesiaca, najskor potiahla celkom pekne doobedny spanok v kociku, poobede opat len 30 min, potom som si snou zacala lihat do manzelskej postele, a potiahla aj 1,5hodiny 🙂 potom som ju zacala davat do postielky a uz dokaze potiahnut aj sama 1,5hodiny, par krat aj 2hodiny. Teraz ma 13 mesiacov, myslela som, ze pri jej spani velmi skoro nabehneme na 1 spanok ale teda vobec, stale potrebuje 2, niekedy potiahne niekedy da len tych 30minut. Ale naozaj treba to preckat, je to naozaj tazke ale nic ine sa asi robit neda. Ja som sa v tom obdobi poriadne umanducovala, snazila som sa aspon1x do dna ist na 1,5-2hod. Prechadzku, jedine tam vedela potiahnut, nosila som aj v mrazoch, a vela krat som bola jedina mamicka v okoli co bola v case necase vonku 🙂 zato mala ma podla mna super imunitu, okrem 6.choroby nebola zatial chora 🙂..ja som bola sice odpalena, ale inak to neslo :( ja som teda s malou v manduce nevedela nic spravit, nie to ze este varit alebo zehlit...ozaj skusala som aj homeopatika ale to nezaberalo :( vela vela sil, chapem to, ja som bola casto krat uplne v koncoch 🙂 manzel bol/je velmi silnou oporou 🙂

darina_z
29. sep 2014

A oazj, u nas v tom veku nezaberalo nic, ani si snou lahnut, byt pri nej, drzat ju za rucku, dokonca som ju skusila zavinovat do ulitky, nic :( zaspat zaspala pomerne rychlo a jednoducho, ci uz v kociku, manduce alebo v postielke, ale do tych 7 mesiacov dokazala spat dlhsie jedine v tej manduce - dokonca aj tam sa prebrala, ale hned aj rychlo zaspala....

kaktusik007
29. sep 2014

@noemi_pikova ja som mala to iste... a do toho sa mi maly trosku akoby vyhadzal, taka hrosia kozicka... mal dva mesiace... viac ako 30 minut spat v kuse nehrozilo.
Iba kojis? Moj bol na umelom, pediatricka nas poslala na gastro (nechapala som ze preco, ale sla som tam) no a zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Akonahle som nasadila specialne mlieko - neocate - tak do mesiaca spaval jeden krat denne ze hodina a pol v kuse... akoze tiez nic moc, na trojmesacneho, ale vzhladom na predtym 2x 25 minut, brutalny uspech.

zuzi0110
29. sep 2014

@noemi_pikova Moja v tom veku si dobre pospala iba v nosici. Skoda, ze som ho nemala pri prvych detoch... Aj oni mohli dobre spat.

miuska66
29. sep 2014

my mame 7,5 mes. a tiež spinkáme skoro od narodenia cez deň iba pol hodky,pred tým to bolo tak 4x pol hodinky za deň teraz už vačšinou len 3xpol hodka za deň,a to sú také presné polhodinky akoby mal stopky nastavené v sebe😉 ja sa na tom už iba usmievam,nespravím s tým nič,vyzerá že mu to stači a je spokojný keď sa zobudí,je pravda a ide na poraziť že cez deň skoro nič neurobím,fungujem večer pokiaľ vládzem,v noci ale za to spinkáme dobre,jedno papanie okolo 2-3hodiny a potom aj do 8.00 spinkame..

ellen
30. sep 2014

inak toto, co spomina @katusik007 by mohlo mať aj trochu súvis. moja grckala po kojení a až keď som nasadila kvapky, ktoré som jej dávala pred kojením, tak sa trošku ustálila aj v grckaní, aj v spaní. ale nebolo to svetoborné.... možno hore-dolu 5-10 minút by som povedala. ale bola isto kľudnejšia :D

noemi_pikova
autor
30. sep 2014

ano kojim(aj ked s pomocou senovky a benediktu/bez nich by som nemala ziadne mlieko), a niekedy po kojeni aj 4x grcka, ale nie stale. A je to pravda, ze ak si s nou lahnem a nakojim ju, ona pri tom zaspi a dokaze si pospat ovela dlhsie. no ale kazdopadne som rada, ze moja dcera nie je jedina, co takto spi :D a som vdacna, ze aspon takto spi, lebo by to mohlo byt asi aj horsiee. Velmi pekne vam dakujem za kazdu radu 🙂

shmoulinka1
30. sep 2014

moj ma uz 17 mes. a od narodenia nespi, tiez cakam, ci sa niekedy vyspim dlhsie nez 2 hodiny vkuse v noci. Cez den ma doteraz 20minutovky, zaspava len na prsniku. Treba skusat - manduca, kocik, fitlopta..

dankariska
30. sep 2014

Aj moja mala zacala spavat menej. Bola cez den nepokojna, nevedela byt trochu sama. Vecery mala uplakane. Tak som si zacala citat ako by mali deti do 3 mesiacov spat. Tak som sa rozhodla ze po zobudeni musi do dvoch hodin znova zaspat ak nechcem mat chronicky unavene dieta, ktore nechce spat. Zo zaciatku som uspavala v hacke a musela som s nou natriasat. Jedneho dna ked som zistila ze uz nema az taky srdcervuci plac, rozhodla som sa ze ju budem davat do izby, do jej postielky. Osvedcilo sa mi to, nema problem zaspat takmer sama. Ideme do spalne, zatiahnem rolety, vypije mliecko, dam ju do postielky, zapnem melodiu z kolotoca, ona sa otoci na bok, trosku ju napravim, prikryjem, dam cumlicek a idem prec. Zaspinka. Niekedy sa musim vratit lebo vypluje cumlik. Ale spi mi tiez iba pol hodiny. Vynimocne 1-2hod. A tak mame 4-5 dennych spanov aj ked ma uz 4 mesiace. Ale je spokojna, vecer zaspava uz o 7, lebo tak nam to spankovo vychadza. Budi sa 1-2x za noc. Cez den ked vstane dokaze sa sama pohrat urcity cas kym sa znova nedostavi unava. Niekedy ak pred spanim vymysla, necham ju trochu pomrncat poplackat a chodim jej podavat ten cumel, potomzaspi. Mam pocit ze niekedy jej to plackanie pomoze. Nie je to dlho, len minutka,dve.