Poobedný spánok 2,5 mesačného bábätka

bajuss21
2. nov 2020

Ahojte, ako spávajú vaše bábätká poobede? Ako ja už neviem čo z tou mojou. Nočný spánok má krásny, spí od cca pol osmej večera do piatej rána. Po nakŕmení potiahne ešte do tej ôsmej. Potom je hore, doobeda pospí ešte nejakú tú hodinku a po obednom kŕmení ako keby seklo 🤦 nejakú hodinku dve je v pohode a potom vidím že chce spať, tak ju idem uložiť a nedokážem ju uspať. Stále je nervózna, trie si očká, keď trošku zadrieme v momente sa preberie a takýto kolotoč dokým o piatej nezačne vrieskať od vyčerpania. Začne ju lámať až pred posledným kŕmením večer. Nerozumiem už tomu, ja som potom z toho celého strašne vyčerpaná a nič nespravím popri nej. Skúšala som na ňu už asi všetko. Je na UM. Nejaké finty alebo je to zase len nejaké obdobie? 🤷

denden77
2. nov 2020

nasa to ma rovnako.. uz asi 2 tyzdne strajkuje s obednym spankom.. zaspat vie ale nevie sa preklopit do fazy tvrdeho spanku.. doobeda a poobede ma len mikrospanky, ktore trvaju dokopy max. hodinu, aj to prehanam 🤷‍♀️😊

lenka2710
2. nov 2020

@bajuss21 my to máme rovnako, malý spi od tej 20.30 do 2,napapa sa a spi do cca 6, zasa sa napapa, to staršiu potom budím a chystám do školky, vezmem do kočíka a pospi ešte tak hodinu! Potom cez obed takú pol hodku, poobede tiež pol hodku a večer s krikom pred nočným spánkom tiež, vidím ako sa mu zatvárajú ocka a proste stále so sebou lomcuje, ale už mu ide piaty mesiac a rozmýšľam, či to nebudú už zuby lebo je strašne nervózny a ide si zjesť obe ruky 🤷‍♀️ ale v kočíku veľakrát pospi aj 3 hodiny, ale musím sa hýbať, keď kočík stojí tak dovi

bajuss21
autor
2. nov 2020

Moja sa nedokáže vyspať v kočíku.... stále vníma okolie a keď skončíme prechádzku tak plače od únavy.... teraz večer to uz bolo zúfalé, ona od vyčerpania nevládala plakať a nedokázala vypiť večernú dávku. Niečo je zle a ja neviem čo. Či všetko nejako poposúvať nech ide spať skôr večer už okolo šiestej alebo čo...a presne nedostane sa do tvrdého spánku cez deň....neviem čo spraviť 🤷

denden77
2. nov 2020

@bajuss21 v kociku pospi ale tiez ma senzor na zastavenie 😂😂 vecer ju ukladam najneskor 18:30.. o 17:30 ma totiz uz vyyyrazne horsiu naladu slecinka, co pocuje cely panelak.. niekedy je tuha do 20 min., niekedy do hodiny

andreatytler
2. nov 2020

@bajuss21 Mas velmi pekny a dlhy nocny spanok... s malou prestavkou na krmenie az 12.5 hodin. Potom 1 hodina doobeda... mozno nepotrebuje uz viac ako tych 13.5 hodin denne. Nas v noci vzdy spal iba tak 8-9 hodin ale cez den pekne aj 2 hodiny rano a 2 hodiny poobede.
Co ak by si ho po zobudeni o tej 5:00 nechala hore aj viac 2-2.5 hodiny a az potom ranny spanok.
Dalsia vec co ma napadla ci nema vela stimilacie pocas dna, ze je to na neho poobede.

bajuss21
autor
2. nov 2020

@andreatytler Tiež ma to napadlo, že dokopy je toho spánku dosť....len ráno po kŕmení ju neudržím hore, proste zaspí... radšej by som bola keby si ten spánok nechala na poobedie...a večer dlhšie nepotiahne, lebo to už zaspí od vyčerpania 🤦 a tá stimulácia...snažím sa ju nepreťažovať a keď vidím, že má dosť tak ju ukladám, nech si pospí a vtedy je koniec srandy a trápime sa do večerného spánku 🤷

andreatytler
2. nov 2020

@bajuss21 Viem aj ten nas rano vydrzi byt hore najkratsie z celeho dna. Na 2.5 mesacne babo to je naozaj velmi malo mat jeden denny spanok.
Kedy sa budi z ranneho spanku? Tipujem ze tak o 11:00 a potom taha az do 19:30??

ivangeline
3. nov 2020

To isté. Čím bude staršia, tým verím, že budete mať lepší spánok doobeda. Moja teda už má. Nemá problém zaspať do 15min a spí, ak jej treba aj 2h, inak štandardne hodinu a pol. No poobede, málokedy zaspí len tak, a aj to trvá raz tak dlho...zvyčajne, nosič a fitlopta a ignorujem, že nechce...lebo ja viem, že je unavená! 😁 Takže poobede aspoň tých 45min a chodí spať skôr na nočný spánok. Moja má skoro 9m, teda 2x jej stačí spinkať. No tak malému bábätku ako máte vy...to spinká veľmi málo. Ja som sa vtedy snažila ju 3 až 4x uspavat cez deň...a vždy sa podarilo... Lebo to dieťa je unavené, len sa nevie upokojiť... Moja doteraz, čím je unavenejsia, tým viac je mrzutejsia a nahnevanejsia...podľa mňa to je povahou, cholericka proste je... Syn je flegmatik, nebol problém so spánkom skoro nikdy! (Občas zuby či čosi ale aj to stačilo zobrať na ruky a zaspal v pohode...ju, keď vezmem len tak na ruky a chodím, tak od nervov sa chce hodiť o zem... )

miskane
Autor odpoveď zmazal
Zobraz