Poobedný spánok v škôlke. Ako je to u vás?

beaas
17. jún 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, ako prebieha príprava na poobedný spánok u vás v škôlke. V našej škôlke sa deti musia komplet vyzliecť v triede, odložiť si veci na stoličku, papučky, ponožky, komplet aj spodné prádlo a potom bosí a nahí prejdú do spálne, kde si dajú svoje pyžamká. Nie som nejaký puritán, ale príde mi to divné, že si nenechajú aspoň spodné prádlo.
Čo si o tom myslíte? Ako je to u vás? Teraz to už nechám tak, ale od septembra to budem asi riešiť. V zime tam akurát prechladnú.
vďaka za vaše názory 😉.

silvia07
17. jún 2010

tak co ja viem, u nas si nechavaju nohavicky a cez zimu, ked je moc zima aj tielka.....teraz zasa, ked boli tie horucavy, tak spavali len v nohavickach bez pyzamka 🙂

dsnadja
17. jún 2010

u nas to bolo ako u silvie....a žiadne pobehovanie na nahača.....zobliekali a obliekali sa tam kde aj spali...

libka1
18. jún 2010

mne to pride trochu nenormalne 😕 ideme od septembra do skolky a dufam ze sa s takymto cimsi nestretneme 😕 😅

ani3012
18. jún 2010

aj u nás sa spí v spodnom prádle 😨 a čo si pamätám,tak aj my sme spávali aj v nohavičkách

silvia07
18. jún 2010

no si pamatam, ked som bola ako dieta v tabore, tak sme museli spavat bez nohaviciek.....chodili nas normalne kontrolovat....pre mna hrozny zazitok....ukazovat veducej holy zadok...strasne som sa hanbila, mala som vtedy asi 10 rokov
inac moja ma 6 a uz sa zacina tiez hanbit....na plavarni minuly rok chodila v pohode hore bez a teraz ani zanic...musi mat aj obleceny vrchny diel...ze sa vraj nebude pretrcat pred chalanmi 😀 .
aj tej skolke, ked spia bez pyzamka, tak vravela, ze sa prikryla az po usi, lebo spala vedla Martina, ktory je "do nej" 😀

bubba
18. jún 2010

u nas v spodnom pradle (tzn tielko/nohavičky)

sonulienkas
18. jún 2010

Aj moja Emka spí v škôlke v pyžamku , pod ktorým ma spodné pradlo - tielko a nohavičky

traktor
18. jún 2010

moj nespi v skolke , ale deticky tam spia normalne v spodnom pradle a pyzamkach

beaas
autor
18. jún 2010

Vdaka za vase nazory, mne to pride dost divne. Zatial som sa s tym nestretla, ze by sa museli uplne vyzliect. Teraz to uz nebudem riesit, ale v septembri sa ozvem. Tiez sa nemusia tie decka okukovat, ... 😢( Co myslite?

traktor
19. jún 2010

beas suhlasim s tebou...podla mna je normalne, ak ma dieta spodne pradlo...vsak to nie je doma..a potom su skolky, kde su vsetky deticky spolu rozneho veku...u nas mame aj trojrocne aj sedemrocne...a taky ten pocit sukromia..ci ako to nazvat, by deti mali mat...zvlast ,ak su deticky , co sa aj hanbia...to pre nich musi byt stres...a naco?..

deniskateniska
19. jún 2010

no ja si uz nepamatam ako to bolo u nas 😀 😀 ale ak je stara skolka, kde su stare ucitelky, tak to beru tak ako svoje deti.. cize bez spodneho pradla.. beru to tak ako kedysi ... stary rezim.. no mne napriklad dost dlho som si zvykala na to ze mm (este ked sme neboli zobrati) tak sa doma normalne v izbe prezliekal.. ale to asi preto ze boli sami chalani.no ja ako sme zacali chodit do skoly som sa hanbila i len pred sestrou prezliekat, tak som sa v kupelke... tak si neviem predstavit, ze by som sa vyzliekla pred chlapcom, co sa mi pacil v skolke alebo tak.. 😒 predsa deti zacinaju vnimat to ze su rozdiely medzi pohlaviami uz v skolke a tu intimitu by si maly chranit - teda ich to ucit uz od skolky, tak je to dost divne.. skus sa ozvat v skolke predsa doba je ina ako pred storokmi nie 😉

leiinka
6. aug 2010

Moja dcérka síce v škôlke nespáva, ale prezliekajú sa svorne všetci na stoličkách v polkruhu, žiadne promenádovanie naháčov, ale tam si prinesú pyžamká a prezlečú sa... niektorým dievčatkám som videla až do ... keď som bola pre dcéru, ale veď sú to deti... to akože majú spať v tielku, nohavičkách a ešte v pyžame na tom? však im bude teplo! dobre, nech sa prezliekajú na postieľkach, alebo chlapci tam a dievčatká inde... ale myslím, že im to vôbec neublíži a aspoň sa nebudú musieť schovávať na dvore za strom a ukazovať si, čo tam majú, lebo to už videli a nebudú z toho takí zblbnutí 😉

petka_slniecko
11. mar 2012

ahojte, som učiteľka v škôlke, momentálne na MD 🙂)
U nás sa detičky vyzliekajú v triede do spodného prádla, (niekt. rodičia trvajú aj na tom, že ich dieťa si musí nechať ponožky), dajú si vecičky na stoličku a idú do spálne, kde sa obliekajú do pyžamka. Všetko bez problémov 🙂

sevi
12. mar 2012

moj nespava v skolke,ale vela krat na obed,ked som isla prenho som videla ako nahy chlapci behali do satne (! 1,5m od vychodu zo skolky) pre pyzamko,alebo aj dievcata v gatkach.az budu moji spavat v skolke urcite musia mat spodne pradlo pod pyzamkom.

sevi
12. mar 2012

@leiinka suhlasim s tebou,dievcata zvlast a chlapci zvlast.bolo by to lepsie.

babulina
12. mar 2012

u nas sa v triede vyzlecu, veci si daju na stolicku, tielko si nechavaju nohavicky si davaju dole, ja som rada aspon ju nic netlaci, kedze sa pohybuju len vo svojej triede je to ok

zuzanocka
12. mar 2012

ja čo si pamätám, tak my sme si v škôolke tie%z nechávali spodné prádlo (minimálne teda nohavičky), raz k nám prišiel "nový" chlaček a ten sa povyzliekal komplet, pamätám si, že deti sa mu smiali..
moje deti obidve v škôlke tiež fungujú (fungovali) tak, ze sa v polkruhu na stoličkách poprezliekali, spodné prádlo si nechali a dali navrch pyžamko...
tiež by mi to prišlo divné, že sa majú vyzliekať donaha a nesúhlasila by som s tým.

adka26adka
13. mar 2012

Skus sa porozpravat o tom s ucitelkou, je to fakt divne