Prepichnúť, či nastreliť náušničky?

emakiki
1. jún 2013

Ahojte, možno tu už taká téma je, ale nenašla som... Ako ste riešili náušničky, pre Vaše dievčatká? Dali ste ich nastreliť, len v zlatnítstve, alebo prepichnúť u doktorky? A ako to Vaše princezné znášali?

ani3012
1. jún 2013

dala som prepichnúť, plakala len chvíľku ale dosť silno, až mi srdce zvieralo ☹
druhý krát by som asi dala nastreliť.

ludka707
1. jún 2013

my sme boli prepichovať v utorok u doktorky na detskom ušnom s tým, že som dúfala, že ked to dám urobiť v nemocnici, tak bude o malú dobre postarané. Dopadlo to tak, že z pravého ucha krvácala na etapy celý deň pri najmenšom dotyku o naušnicu. 2x v ten deň sme bežali s ňou na pohotovosť až jej museli večer tú naušnicu vybrať, lebo krvácanie neprestávalo a doktorka jej trafila cievku. Dcéra má 6 týždňov a ja ked som jej utierala krv tak som mala v rukách hrče prekrvavenej gázy a krv jej stekala silno po krku. Väčší strach som ešte nezažila, lebo malá už začínala byť malátna a ja som sa sama seba pýtala, koľko krvi môže 6 týždňové dieťa stratiť aby sa nič nestalo? Ani som neverila, že ucho môže tak krvácať. Teraz už ich má vybraté a nikdy v živote viac!!........Toto je úroveň SR zdravotníctva a doktorka sa ešte tvári, že booože to sa mi za 35 rokov praxe ešte nestalo. To som s nou mohla ísť do prvého tetovacieho, takže moja skúsenosť je taká, že lekári na slovensku stoja za hovno a už by som im dieťa nezverila ani len na takú banalitu ako je prepichovanie uší

egyptanka
1. jún 2013

Nastrelila som v ustave lekarskej kozmetiky. Po minute bolo po vsetkom a plac bol kratky skor zo soku.

ja1977
1. jún 2013

našej pri odchode z nemocnice na piaty deň v nemocnici prepichli ušká, náušnice sme mali kúpené takže som rada, že už to má za sebou, ja som pri tom nebola a keď mi ju sestrička doniesla tak spinkala a išli sme domov...

raza
1. jún 2013

ja síce čakám chlepčeka, ale bola som rozhodnutá, že keby je to baba, tak dám istotne radšej nastreliť.
mne nastrelovali, keď som mala 11rokov a presne sa na to pamätám. tesne počas nastrelovania to vôbec nebolí, lebo to je len stotina sekundy a hotovo.. o chvílu príde taký pocit tŕpnutia a neskôr to trošku bolí, ale fakt máličko. najlepšie na tom je, že to trvá fakt chvílu, takže bábenko netrápiš.. keď mi potom asi v pätnástich prepichovali jednu dierku normálne ihlou,myslela som, že mi ucho trhajú 😅

dendy1
1. jún 2013

Nastreliť. Najlepšie je nájsť detskú lekárku čo to robí. V Ba viem poradiť.

ester321
1. jún 2013

určite nastreliť, tiež mám dobré skúsenosti s Ustavom lekárskej kozmetiky.

ivushqa
1. jún 2013

my sme dali ušká prepichnúť v 5.mesiaci u našej pediatričky( ale dcérka je predčasne narodená) , bolo to také rýchlo-rýchlo, že jej ich prepichla veľmi nízko, tak sme ich na druhý deň vytiahli a nechali sme ušká zarásť. Teraz máme 9 mesiacov, chceme dať naušničky nastreliť, ale u nás vraj u takto maličkých detí nenastreľujú. A babička by už tak chcela mať "dievčatko"! ☹

mimi
1. jún 2013

ja planujem nastrelit, doporucila mi pediatricka 🙂

kokorunecka
1. jún 2013

Nastreliť 🙂

bianca
1. jún 2013

nastrelit.My sme davali prepichnut a des a hroza,decko krvave lebo trafili zilku a ten plac az okna prastali a moje srdce takmer puklo.Plakala tak az mala zilky popukane na tvaricke.Nikdy viac NIKDY.Nastrelit a je to

evarak
1. jún 2013

my sme najstarsej dali prepichnut u pediatra,straaasne plakala,mna nepustili ani dovnutra kym nebolo po vsetkom,potom zhruba tyzden velmi zle spala,prostrednej a najmladsj sme dali prepichnut ked mali zhruba styri mesiace a drzali sa celkom dobre,vobec im z ranky nekrvacalo,skor pri nastrelovani kricali nez plakali,lebo som ich musela drzat a hned po nastreleni boli ok,utreli sme slzicky a zase sa usmievali,takze ja ti radim nastrelit,je to menej bolestive 😉

linda20111
1. jún 2013

@emakiki jednoznacne nastrelit, mne prepichli v nemocnici ked som bola mala a vtedy mi to zahnisalo, mama mi vybrala a dierky zarastli. ked som mala asi 9rokov ma krstna zobrala do salonu a tam mi nastrelili. bolo to rychle a ziadny problem nebol.

j.a.n.e.7
1. jún 2013

1. urob to čo NAJSKOR 2. treba to dobre VYMERAŤ - oni na to majú špeciálne perá kt. označia uško 3. NASTRELIŤ 🙂 určite odporúčam, lebo videla som, že malá sa skôr troška zľakla ale neplakala od bolesti, hneď sa aj utíšila, preto som si dovolila po 3 týždňoch aj malú opravu, keďže som doma zistila, že má jednu dierku krivo a boli sme to dať ešte raz nastreliť a v pohode... stará dierka zarástla a nová je už tam kde má byť 🙂 Ja si dodnes pamätám, ako som revala keď mi cca v 3 rokoch ihlou prepichovali uši a preto je lepšie, keď si na to dieťa nepamätá. A ešte jedno plus pre nastrelenie - dierka jej zarastie rovno, keď prepichneš a dáš náušnice ktoré sú väčšinou zaoblené, dierka zrastie v takom tvare.

saska.t
1. jún 2013

humanejsie a rychlejsie a cistotnejsie a menej bolestive je nastrelit 😉 hlavne ten cas,ktory to trva je neporovnatelne kratsi ako pri prepichovani ihlou,nehovorit o hygiene 😉

emakiki
autor
1. jún 2013

jej ďakujem vam za prispevky, som velmi rada, tiez si myslim, ze nastrelit je omnoho lespie, aj co pocuvam od kamaratok...takze najprv bude mat len take nastrelovane a potom kedy ich mozem vymenit za normalne nausnice?

katkamario
1. jún 2013

Určite nastreliť !!!
Dva týždne bude mat nausnicami z chirurgickeho materiálu a potom ich v pohode vymeniš. U nás to robí doktorka aj s prehliadkou ušńch laločkov aby netrafila njskénervove zakončenie 🙂

zuzkat1
1. jún 2013

Baby a kedy je to najlepsie? mala ma 3 roky a myslim ze este nedorastla na nausnice... Taky 5ty rok? Co poviete? Isto chcem dat nastrelit.

hradnapani
1. jún 2013

@zuzkat1 citala som uz vela nazorov od mamiciek, ze co najskor. Ale ja osobne si myslim, ze staci pred nastupom do skoly. Nech je fesanda 🙂 Ale to hovorim z vlastnej skusenosti, ze mne tak dala mama urobit a bola som velmi natesena z toho, ze mam nausky a mozem ist uz do skoly "kompletna" 🙂

zuzkat1
1. jún 2013

@hradnapani mne to prislo ako tyranie keby som dala babatku. A potom uz zas nie,lebo ona je taky "chalan" takze cakam stale. Ale tiez myslim ze staci vtedy. Dakujem

katkamario
1. jún 2013

My sme dali v 2 mesiacoch... je zo asi jedno- záleží na mamičke ;-D

saska.t
1. jún 2013

Podla oficialnych odporuceni a aj kozmet.lekar.zariadeni je najoptimalnejsi vek min. 6 mes., vtedy je dostatocne velky usny lalok a nedochadza k castym nespravnym nastreleniam a takisto dieta nema silu odporovat a neuvedomuje si strach dopredu ako napr.3 rcne dieta

talula
1. jún 2013

urcite nastrelit, aj my sme si pockali a nastrelili sme az v 6mes.

hela_tn
1. jún 2013

@egyptanka ahoj;)v ústave, co je v Petržalke? Alebo inde? A treba sa tam dopredu objednať? Dik

cat
1. jún 2013

my sme dali nastreliť v kozmetickom salóne kam aj ja chodím, malá mala 7 mesiacov, porevala si, ja som takmer zo stresu hodila tyčku ale to je asi tak všetko. Žiaden zápal, no problem.

egyptanka
1. jún 2013

@hela_tn Ano v Petrzalke, treba sa objednat a minimalny vek 6 mesiacov. Cena do 20 eur vratane docasnych nausnic z chirurgickej ocele.

mirkakab
1. jún 2013

staršej som dala prepichnuť a ani nespozorovala a mladšej som dala nastreliť a des, plakala mi celú cestu domov. Ja by som osobne dala prepichnuť, ked to takto porovnám. ale je to asi individuálne.

hela_tn
2. jún 2013

@egyptanka ok, ďakujem, v pondelok tam volam

girl2013
1. aug 2013

Mojej dcerke krivo nastrelili nausnicky. Uz presli 4 mesiace a stale na to pozeram. Zmenili sme jej uz nausnicky a aj tak to vidno. Myslite ak by som jej ich teraz vybrala tak by sa jej to este zahojilo?

kikina84
1. aug 2013

@emakiki mi sme davali nastrelovat u doktorky ked mala nasa 3 mesiace..je to lepsie lebo nastreluju rovno s nausnickami uz..a potom sme asi po 2 mesiacoch nastrelene vybrali a dali uz nase zakupene zlate...Malá plakala jak tur v tej chvili,ale ked sme vysli von od lekarky uz, ani nevedela ze jej nieco nastrelovali..to je len ten prvy moment hrozny ze vam dieta place ale o chvilku je klud ..davali sme si to robit v petrzalke na fedinke v zdravotnom stredisku u detskej 🙂