Problém s kúpaním štvormesačnej dcérky

moni244
13. máj 2013

ahojte som mamou 4 mesačnej Viktorky. Od narodenia ju kúpem vo veľkej vani a každý deň, vždy sa jej kúpanie páčilo a nechcela ísť von, vždy plakala keď som ju vybrala. Ale posledný týždeň keď ju dám do vody, spustí hysterický plač, až jej krokodílie slzy tečú. Tak ju kúpem každý druhý deň. Skúšala som dať studenšiu vodu, teplejšiu, viac vody, menej vody, kúpať ju skoro hneď po jedení keď je spokojná ale nič nezaberá. Nemáte s tým niektorá skúsenosti, alebo rady ako to prekonať?

xlucia
13. máj 2013

@moni244 ked ju tam das, daj jej cez trup suchu bavlnenu plienku. to by mohlo zabrat

kattrin5
13. máj 2013

Nema ekzem alebo zaprenu ritku ze by nieco bolelo? Skusala si dat kacicky a hracky? Moja mala sa velmi rada kupka ma svoju vanicku ale mali sme tento isty problem ked mala AE ju proste voda stipala alebo palila neviem ale vzdy plakala, od kedy ekzem nemame je zasa dobre🙂 a samozrejme vzdy musi mat vo vani kacicky a rybicky a krabika🙂

moni244
autor
14. máj 2013

@kattrin5 nemá ani ekzém ani zapareniny a tie hračky budú fungovať, aj keď má len 4 mesiace?

@xlucia ďakujem, skúsim

trasko
14. máj 2013

@moni244 a ty si neskusala kupat sa s nou?chod prva do vani a muz nech ti ju poda.to zvykne zabrat na 99% 😉

moni244
autor
14. máj 2013

@trasko nezabralo aj to som skúšala

trasko
14. máj 2013

@moni244 a dat ju do malej vanicky?

veronika2103
14. máj 2013

No tak skus plastovu vanicku alebo vedierko je to super.A skus aj penu do kupela deti to maju radi.Moj syncek je hotovy s peny....a pri kupani mame vzdy pustenu jemnu hudbu...sprijemnit treba vsetko nasim pokladikom....

moni244
autor
14. máj 2013

@trasko @veronika2103 do vaničky ju nezmestím, lebo má 7 kíl a cca 67 cm, ona je veľká na svoj vek

jamabe
14. máj 2013

@moni244 Našej malej sa kúpanie vôbec nepáčilo. Strašne plakala, ale zistili sme, že sa jej páči sprcha! Tak ju manžel držal na rukách pod sprchou, ja mydlila a malá vysmiata ako slniečko. 🙂 Ja viem, trochu nepraktické, musia byť vždy pri tom dvaja, ale kto povedal, že sa bábätká musia len kúpať? 😉 Skús.

moni244
autor
14. máj 2013

@jamabe ďakujem, skúsim 😉

trasko
14. máj 2013

presne este ma ta sprcha napadla.xi to je potom vanicka pre ryzozrutov.ach take neprakticke vyrabaju niektore veci!

kattrin5
14. máj 2013

@moni244 myslim ze ano u nas fungovali mala sa s nimi hra strka ich do ust a pod

simca06022011
14. máj 2013

@moni244 moja ma 15kil a 95 cm a vo vanicke sa kupe doteraz... mala ale obdobie tiez ze sa ani za nic nechcela namocit, sprcha je doteraz hroza :P to ked pustim tak je uplne hotova :P Ale vyskusajte... podla mna sa tam boji v tej velkej vani, doteraz to nevnimala ked bola malicka a teraz si musi zvyknut 🙂