Prvé kroky 13-mesačného dieťaťa

10. mar 2023

Dobrý deň
Máte prosím skúsenosť alebo je normálne ak 13 mesačné dieťa robí prvé kroky napr stojí pri nábytku a vyberie sa smerom ku mne, prejde celý byt ale teda dá sa chodiť tak že od nábytku nedvihne sa ešte zo zeme a tak, z 2 nôh na 4 v pohode a teda prevažne ešte stvornozkuje chôdzu po 2 urobí pár x za deň? Ešte len začala par dni nazad... Je to bežné, že to deti ešte v začiatkoch takto kombinujú?
Nechcem ju nútiť, ťahať za ruky a podobne.. Všetko nechávam na ňu.. Nábytok obchádza už od 8 mesiaca, stvornozkovanie prišlo až potom, teraz skúša sama prvé kroky
Ďakujem

hanaxxx
10. mar 2023

Je to trochu chaoticky napisane, ale ak sa spytujes,ci je normalne, ze dieta kombinuje stvornozkovankie a chodzu, tak ano, je to uplne normalne

jazula
10. mar 2023

Ja mám dojem, že ta skôr trapi, že stoji pri nabytku a odtiaľ sa púšťa chodit aj bez držania a že sa nepostaví v priestore. Postavenie sa vo voľnom priestore je ťažké, na to ešte musí spevniť a nadobudnúť odvahu 🙂. Ale príde to a je super, že skúša prvé kroky. Naša začínala len krátkymi úsekmi odo mňa k ockovi 🙂.
Čo sa týka kombinovania, áno je to normálne. Čím ďalej si bude chôdzou po dvoch istejšia a tá pomaly bude nahrádzať štvornožkovanie.

tosomja
10. mar 2023

Moje deti tiež tak začínali. Až tá posledná išla podľa "tabuliek" najprv brucho, štyri, šikmý sed, postavenie v priestore a tak chôdza. Ale teda oveľa neskôr, ako prvé dve deti 😃 tak neviem čo je výhoda, či nechať a trápiť tabuľkami, alebo pochváliť že chodí aj bez toho všetkého. 😉 Nikto toto nerieši, kým nemá prehnuty chrbát, alebo nohy do X.

petamich
10. mar 2023

ano je to uplne normalne - nas tiez najskor chodil, potom sa postavil v priestore sam a tiez ked sa citil neisty sa hodil naspat na styri

zorkahorka
10. mar 2023

Je to uplne, ale uplne ok