Režim dvojročného dieťaťa a novorodenca v zime

carduelis
29. sep 2020

Ahojte, v januári sa nám narodí druhé dieťa, staršie bude mať presne 2 roky. Prosím napíšte mi prednostne tie, ktoré ste mali takto novorodenca a staršie dieťa v zime, ako ste fungovali? Mali ste súrodenecký kočiar alebo novorodenec v nosiči + športiak? Syn je veľmi aktívny, budeme musieť chodiť veľa von a nie je ten typ, čo pri mne kráča za ruku. Čiže si neviem predstaviť mať malé v kočiari. A vlastne čo budeme v zime robiť vonku? 🙈 Pred rokom som ho len kočíkovala, teraz chodíme na ihrisko a prechádzať sa, ale zabaví sa v zime na ihrisku? Či čo vlastne robia malé deti v zime vonku...? 😀
Ďakujem

evkakozickova
29. sep 2020

@carduelis aj ja sa pripájam,mám rovnakého 2 ročného síce druhé sa mi narodí na jeseň,ale aj tak.

tosomja
29. sep 2020

S dvojročnou som sa aj sankovala. Stavala snehuliaka, keď bol sneh samozrejme.
A podľa mňa lepšie v kočíku bábätko, ako v nosiči, smyknes sa a bude nešťastie. Keď za starším treba utekať, radšej odstavím kočík na ihrisku a povenujem sa staršiemu, určite nebudete vonku viac ako hodinu .

heidy222
29. sep 2020

@carduelis jasne mozte ist na ihrisko aj v zime, Staci Ked kupis vodeodolny zatepleny overall plus zateplene gumaky. Ja chodim s detmi za kazdeho pocasia, hrava sa aj v piesku v zime. Aj Tak Uz v nizinach nezvykne mrznut, byva 10 stupnov v januari. Aj Ked asi to nema kazdy tak. Raz som kamoske hovorila ze zhanam ten overal a ona ze na co. A ja ze, no Ked pojde mala skakat do piesku, travy, snehu a podobne a ona na to, ze ja svojho v zime na ihrisko nepustam, vsak by sa zaspinil. Hmm neviem si predstavit co doma robia ale pravda je ze maly je naozaj krajsie obleceny ako moje deti 😂
Mozes si kupit board na kocik ze bude na nom stat. Ja mam mutsy evo a dokonca ten board nepotrebujem, starsie stoji rovno na podvozku medzi vanickou a rukovatou

mapleol
29. sep 2020

Novorodenca som mala v kociku a starsie dieta chodilo peso. Chodili sme sa bud len prejst alebo na ihrisko.

taga
29. sep 2020

Novorodenec mi v kociku vrieskal, akoby ho rezali. Takze babo do satky a starsi (nemal este ani 2) do kocika. Tak som chodila na ihrisko, aj na spanok.

ivangeline
29. sep 2020

Keďže bude zima som skôr za kočiar pre bábo a 2r pešo. Naučí sa pri kociariku alebo za ruku.. ja som mala koncom zimy, takže bábo v nosiči a malý v kociariku, teraz je bábo niekedy už v kociariku a malý chodí. Ihriská máme po ruke a len parkovisko pri bloku, takže žiadne autá a nebojím sa, že chodi peši. Bude mať 2 roky. Mala má 7m.
Tiež však premýšľam, čo cez zimu. On tiež doma veľmi zmysluplné činnosti nechce robiť, takže sneh, prechádzky, naháňať sa vonku, materské centrum 2x do týždňa a premýšľam nad krúžkom-zoznamovanie sa s hudbou. 🙈 Nech každý deň ideme niekam. Plus návštevy. 😀 Aj to sa ráta, on je rád s inými ľuďmi, a keďže mala nevie spať, tak chodí s nami. V nosiči veľmi nevystraja, spokojná je. ☺️