Ročný syn sa v noci budí

tarinka005
2. mar 2012

ahojte...naš druhorodený syn mi neprespí celú noc stale sa budí a plače..ked mu dam čajík alebo mliečko prestane...ako ho odnaučiť stavať na jedenie v noci a prinutiť spať...už som z toho zufala. Prvy syn mi to tiež robil do 2 ročkoch ale určite nie tak často ako tento...help please...stačí rada 😵 dakujem

zurka
2. mar 2012

Mna by tiez zaujimala odpoved na tuto otazku. Moj maly ma 1,5 roka, ale flaska mlieka v noci musi byt. Alternativa neexistuje, to protestuje. Nechcem ho nechat dlho platak, aby nezobudil starsku dceru, tak mu to mlieko stale dam, ale uz ma to riadne unavuje ☹

mirkakab
2. mar 2012

ahojte, tento isty problem som mala aj ja, pokým som sa nedostala po knihu Feng shui. neviem či na to veríte, ale ja som tiež neverila než som nevyskúšala. dcerka mala zle otočenú postielku, akonáhle som jej ju otočila prespí celú noc, teraz lutujem, že som sa po to, nedostala skorej.

ichbinich
2. mar 2012

@tarinka005, @zurka:

Su dospeli, ktori sa musia v noci napit a dokonca aj najest! Nie je to nic abnormalne... Takisto polovica deti vies prespat celu noc a zaspat po zobudeni bez pomoci, a druha polovica to nevie... Oba scenare su normal...

Flaskove deti sa niekedy daju tak oducit od mliecka, ze sa im mliecko robi coraz redsie az sa dostanete k vode. A potom sa im mozno nebude chciet vstavat iba kvoli vode... (ja mam kojeneho zavislaka, toto nie je rada z prvej ruky...)

Mozte skusit ich naucit si zobrat v noci flasku s vodou same. Teda flasku date ku postielke/do postielky a vysvetlite im, ze si ju mozu zobrat a napit sa...

Mozno by bol alaternativa aj to uz namiesane mliecko, ma take tertapaky myslim Nestle? Nemuseli by ste vstavat ohrievat vodu, cakat, kym vychladne, atd. Jedna susedka mi vravela, ze jej mala tiez v takmer dvoch rokoch okolo polnoci potrebuje jej flasku, a ze niekedy jej da to hotove mliecko.

katushka33
2. mar 2012

Môj skoro 2 rocny syn sa tiež v noci budí a nezaspí,pokiaľ nedostane mliečko... Bude aj hodinu sedieť,bud v tichosti,alebo bude kricat az pokial nedostane mlieko.. Akonahle ho vypije,ulozi sa a zaspi.. Budí sa okolo 4-5 hodiny rano a potom este pospi do pol 8.. Som z toho unavená,ale ked pocujem,ako mu skvrka v brusku,tak je asi naozaj hladny a nerobi to z rozmaru 🙂 Ale uz by sa mohol aj oducit,aby sa aj mamka vyspala 🙂
Kamoška to riešila tak,že povedala malému,že mliečko nemajú,ze zabudla kúpiť a naučil sa spať aj bez neho.. Musím to vyskúšať 🙂

mirkakab
2. mar 2012

@katushka33 Ja som tak dcerke povedala že mliečko nemáme ked sme boli v lete na dovolenke. slečna teda vydržala a ked sme prišli domov tak už ho zase pýtala. robila taký krik že som jej ho nakoniec dala len aby ostatných nepobudila 😀

katushka33
2. mar 2012

@mirkakab ked bol mensi,som ho tak oducila ,lebo pil viackrat za noc.. chvilku vydrzal spat celu noc,ale teraz zase vstava a uz automaticky si pyta mliecko.. minule sa zobudil o polnoci,ked sme my isli spat a hned si pytal,ale som ho presvedcila,ze je este skoro,tak sa uspokojil a zaspal..ale o 5 bol zase hore a opat mliecko..keby sme byvali sami,tak ho necham nech poplace,ale byvame u nasich a rano vstavaju do prace,tak aby ich nezobudil,vstanem radsej ja po to mlieko ☹ a z toho kuskovaneho spanku som viac unavena,akoby som spala bez prestavky len 4 hodiny ☹

simona112
2. mar 2012

Tak to by zaujímalo aj mňa, pretože ja mám dvojičky majú 2 roky a dodnes sa mi zobudia. Teraz sa síce zobudia len raz za noc aj to im dám trošku čajíku a spinkajú, ale predtým, sa budili aj 4 až 5 krát za noc, dostali čaj a zaspali. Potom som ich musela často prebaľovať lebo niekedy sa stalo, že sa precikali. Rada by som bola keby sa mi ich podarilo odnaučiť od toho a by prespali celú noc až do rána. Ale nejak sa nám to nedarí. Už som skúšala aj neskôr dávať večeru a tak aby boli poriadne napapaný ale nejak to nezaberá. :(

agjg
2. mar 2012

Aj môj drobec nad ránom papáva...Ale ja mu na noc dávam UM.Do jednej flašky si nachystám vodičku,do druhej nádobky sunár a keď začne mrnkať,len to zmixujem,podám mu to,on sa napapá,otočí a spinká...A niekedy v noci pije aj vodičku. 🙂 Ale mne to nejako neprekáža(zatiaľ 😀 )Vždy si poviem"šak počkaj,o 15 rokov o teba ani nezakopne" 😉

tammika
2. mar 2012

Juj tak moja dcerka mala dva roky a dnes v noci bola hore 9x 😠 Inak je standard 3-4 a z toho raz pije mlieko. Takze slepo zaaavidim tym mamickam, ktorych deticky sa budia iba raz 😉 Stale si hovorim, ze treba vydrzat, ale uz som unavena. Ked sa narodi druhy drobec, tak sa asi budem iba plazit 😀