Separačná úzkosť u 21-mesačného syna

babyttcirl
18. nov 2022

Ahojte maminky,

Chcem sa opýtať, či aj Vam sa to stalo. Moj syn ma 21 mesiacov a prechádza naozaj veľkou separacnou úzkosťou. Chodim na polovičný do prace a niekedy oki s babkami. Ale väčšinou sa mi vesia po nohách, furt chce byt na rukach, furt krici- mamina aj ked som pri ňom hovorím ze som tu pre neho. Place mega intenzívne a niekedy aj hodinu vkuse ako dlho toto obdobie trga a kedy už to nie je ok?

Dakujem za rady..

jesenzima
19. nov 2022

Môj veru v tomto období toto nemal ... Teraz má 2 roky a je mu vlastne asi jedno, že idem preč, ešte mi zamáva 🤷

kubkovamama
19. nov 2022

@babyttcirl mne toto nerobilo ani jedno dieťa,až posledné 😂 a fakt je to niekedy vyčerpávajúce,síce som doma,ale stačí,že zájdem do inej izby a už plač,stále na ruky,sprchu jedine s ňou,nevydrží ani s manželom v spálni kým sa osprchujem(kupelka je vedľa a počuje ma)Pritom je tiež dosť v spoločnosti ľudí aj mimo rodiny.Beriem to proste ako obdobie a nič s tým nespravis,je to súčasť vývoja,u niektorých detí ani nepostrehnes a niektoré strašne bojujú.Nie vždy som nadšená,ale doprajem jej to,veď to je tak krátko.Uz mám veľké deti a ono to prejde strašne rýchlo,netrápiť malé a byť mu k dispozícii v náročnom období.Prejde to.A zas príde iné