Sluch 4-mesačného bábätka

bajuss21
3. jan 2021

Ahojte, zaujíma ma jedna vec. Odkedy má bábätko reagovať na zvuky? Malá má 4 a pol mesiaca a vôbec nehľadá odkiaľ ide ľudský hlas a nezľakne sa hlasných zvukov. Za hrajúcou hračkou sa ale otáča a keď jej pustím nejakú pesničku tak vidím že reaguje. Tak si z toho neviem vybrať. Hlavne ma desí že sa nezľakne a to sme skúšali všeličo. Nerozumiem tomu 🤷

nikpa
3. jan 2021

@bajuss21 a v pôrodnici robili meranie sluchu?

bajuss21
autor
3. jan 2021

@nikpa áno a že v poriadku 🤷

deti95060810
3. jan 2021

@bajuss21 meranie sluchu v pôrodnici je o ničom... viem o prípade kedy aj namerali sluch a potom sa zistilo že dieťa je hluché... Skús dieťaťu zakŕkať hrkalkou pri ušku tak, aby ťa nevidelo - napr. keď má odvrátenú hlavičku... Alebo dobre zatlieskaj - malo by bábo aspoň pootočiť hlavičku, popr. sa zľaknúť.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajuss21
autor
3. jan 2021

Skúšali sme, že som k nej prišla keď ma nevidela a zatlieskala pri hlave a nič. Keď bola na gauči a prihovorila som sa jej tak sa začala usmievať ale nehľadala ma a koľko x žiadna reakcia. Skúšali sme že manžel pustil detskú pesničku na mobile a dal mobil z boku a za tým zvukom sa otáčala. Teraz som jej hrkala hrkalkou a neotocila sa. Nechápem tomu, že niektoré zvuky reaguje a niektoré vôbec alebo je len taký flegmoš? Spomeniem to doktorke, len mám teda dosť strach

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tulipanicek
3. jan 2021

@bajuss21 Moju žiadne zvuky do cca 9 mesiacov nevylakali. Keď zhodnotila že je zvuk zaujímavý, otočila sa a keď nebol, kaslala na to. Nemá ešte ani 1.5 roka a krásne opakuje všetko a začína tvoriť vety

bajuss21
autor
4. jan 2021

@tulipanicek och, toto som potrebovala počuť. Ďakujem ❤️

tramtada31
4. jan 2021

@bajuss21 aj syn bol taký, on nám ani na vŕtačku nereagoval, okolo toho 5m sa to zlomilo a pocuje už normálne.