Spadlo vám bábätko z postele?

norikk
12. mar 2011

Koľko mal váš drobec, keď spadol z postele, gauča, ... ? Prečo spadol a aké to malo následky?? (Nám sa to nestalo, len sa toho bojím)

lucinka4
12. mar 2011

mne sa to osobne nestalo ale kamoske dcerka spadla ked mala pol roka,prebalovala ju a hoci boli obaja rodicia pri nej tak mala sa pretocila a zletela z postele,kamoska sa len otocila pre vlhceny obrusok...malej oci stlpkom tak bezali na pohotovost ,nastastie vsetko v poriadku,mali ju len sledovat..nasledky nema ziadne,dnes je z nej sikovna trojrocna slecna 🙂

lucadra
12. mar 2011

@norikk Ahoj. Mne mala spadla, keď mala sedem a deväť mesiacov. Máme nízku posteľ a našťastie najprv spadla najprv na zadok a potom na chrbátik. Bola nožičkami ku kraju, vtedy sa učila cúvať akurát🙂 Plakala viac od toho, že sa zľakla, ako od bolesti. Druhýkrát mi spadla, keď sa jej zkotúlala fľaška na zem a ona išla automaticky za ňou. Odvtedy je na našej posteli len pod dozorom, aj keď je úplne v rohu, lebo ona sa sama postaví a skáče tam, to je malý okamih a už je na opačnom konci. V noci spáva s nami, ale v strede, aby sa zas neskotúlala, lebo sa dokáže asi 10 krát otočiť, keď spí. Stávaju sa aj také veci, to stačí mala sekunda, môžem byť pri nej a môže sa to stať. Na to treba dávať pozor. Mám pocit, že vyskočí aj zo svojej postielky, pritom ju má úplne najnižšie.

andzi
12. mar 2011

Moja kamarátka neurologička mi vravela, že má veľa prípadov pádu z prebaľovacieho pultu, čo je vyššie položený ako posteľ a že následky bývajú málokedy, ale radšej treba prísť.

benne
12. mar 2011

Moja sa začala neskoro pretáčať.. čo teda asi bolo šťastie... takže spadla v 10m, ale z nízkeho, už rozloženého gauča - pretáčala sa v spánku a zvládla dostať sa na koniec celej šírky za 15min.. čo som teda nečakala 😲
začala plakať, tak som nabehla do izby (to sme spali ešte u svokry v obývačke) a ona na brušku ležala na svojich rukách a revala a spala pri tom..
potom pár-krát spadla ked vystrájala.. ale to už chodila.. a z velkej postele ako 3-ročná, v noci prekonala aj zábranu na postel 😲 a opäť na bruchu ostala plakať - lebo spala

dajna11
12. mar 2011

ahoj.aj mne malý spadol...ked mal 5mes. pretočil sa prvý krát a šup z gauča....palkal,skor si myslím že sa lakol,n arukách hned prestal.a padol aj manželovi ....od tvedy ho sameho nenchávam....treba sledovať po páde či nieje spavý viac ako inokedy,či nemá iné správanie ako máva...či nezvracia nedajbože...

traktor
12. mar 2011

aj nas matko spadol..a pokial pamätam spadli vsetky moje deti 😅 ...nic im nie je, su tu..obcas su sice divokejsie, ale to s padom nesúvisí 😀 😉 ...to, ze sa bojis je normalne..ved kazda mama ma strach o svoje dieta...ale je tazko povedat vek...lebo napr. moja simona ma 13 a tiez sa strepala s postele a buchla si hlavu a to uz je velka kocka 😉 ...neries to dopredu co bude, az bude...naco si uz teraz nicit nervy 😉

marika80
12. mar 2011

Nam mala vypadla z postielky. Rano sa postavila a naciahla sa za mnou. Ja som sa akurat zobudzala tak som to videla, jej postielka bola asi tak 40 cm od nasej. Takze este aj padla medzi dve postele ☹ .Normalne miostalo zle. Postielku sme hned dali nizsie a cely den sme ju pozorovali, bola v poriadku nastastie 😵 .
Na prebalovacom som ju vzdy pridrzala a nikdy nenechala bez dozoru, a ked bola vacsia som ju prebalovala na zemi.

hori
12. mar 2011

Lucka mala pol roka a sipka z gauca... preco? nuz... chcela som ju odfotit pri vianocnom stromceku, tak som ju na chvilu posadila, ona sa este nevedela udrzat, tak kym som "zameriavala", spadla do strany a vzapati dolu. nasledky to nastastie nemalo nijake... teda okrem strasneho placu...

evickapooh
12. mar 2011

aj noemka spadla ked mala 7-8mes. cca ,zobrala som ju na pohotovost len pre istotu aby ju skontrolovali-ale nemala viditelne udretu hlavicku nemala modrinu ,len plakala,ale pocula som ze buchla hlavicku] a hned nas hospitoalizovali na 3 dni na pozorovnie, lekarka nam vysvetlila ze deti do 1 roka maju velmi citlivu lebku takze ked s udru hlavu tak ich treba spozorovat ci nemaju vnutorne krvacanie.rodic ani lekar to nemoze predvidat ake to moze mat nasledky ked udre dieta hlavu,len mavnut s rukou je lahostajnost od matky!ak dmietnes hospitalizovanie tak musis sledovat zrenice babatka ci ma rovnake a ci nie je ospale a ci negrcka ked ano tak bez na pohotovost!

ikke
12. mar 2011

nikdy som dieta starsie ako 2 mesiace neukladala na gauc, prave preto, ze by sa uz mohol pretocit a spadnut. takze prvykrat spadol az pred tyzdnom, ked sa lezuc po posteli zaroven potreboval obdivovat v zrkadle 😅 inak velmi dobre vie, kde je baaac a ze to boli, no ale je to chlap, multitasking nezvlada... 😀
nasledky: modrina na cele a brade, skrabance na cele a nose, inak nic, chvalabohu.

apropo, tiez mam prebalovaci pult vo vyske asi 90cm a mohol by pomerne lahko z neho spadnut, preto VZDY pri prebalovani, ak nieco potrebujem zobrat, nechavam jednu ruku na maleho bruchu 😉

latvia
12. mar 2011

pol roka tusim..prezliekala som ho a nejak sa mi z ruky vysmykol a spadol, nastastie na koberec, ale ja sok, maly vreskot, nic mu nakoniec nebolo....dalsi pad ked sa urvalo hopsadlo zo zarubne 😝 to mu uz aj spruzina po hlave tresla, utekali sme na traumacku, tiez mu nic nakoniec nebolo....dalsi pad asi o mesiac na to, preliezol cez vysoke operadlo gauca a rachol hlavou na zem (asi 120cm vyska) ja zelena, on cerveny od placu....nic mu nebolo nakoniec...ale furt z niecoho pada..

amadora
12. mar 2011

nepamätám si koľko presne mal, možno pol roka, ležal na foteli s prisunutou taburetkou, ja som sa na sekundu otočila a žuch, malý na zemi. odkopol si taburetku, nadhodil sa a riťka sa mu šmykla mezdi fotel a taburet a "sadol" si na zem 😀 nič sa mu nestalo ale zľakli sme sa obaja 😅

gaby21
12. mar 2011

NO ja som vzdy uspavala maleho v nasej posteli a ked tuho zaspal tak som ho prelozila do postielky, ale ked zacal lozit som si to neuvedomovala az jeden vecer som ho uspala a odisla, s tym ze za chvilocku pridem, ale som sa s manzelom zakecala a zrazu iba rana, by ste sa mi krvi nedorezali. nastastie sa nic nestalo, iba strasne reval co sa zlakol. Odvtedy ho NIKDY nenechavam sameho v posteli ani na gauci a prebalujem iba na zemi 😖 . Padom treba predchadzat lebo nikdu nevieme ake moze mat nasledky, aj ked sa vacsinou nestane nic zle, ale su aj pripady, ked lahsi pad mal zavazne nasledky. Babatko nikdy nenechavaj bez dozoru ani len na sekundu, vzdy ked ho mas na pulte alebo posteli a prebalujes a potrebujes nieco dosiahnut, vzdy ho pridrziavaj jednou rukou, alebo zober na ruky. Ja mam po tom jeho pade taku traumu, ze ked pocujem nieco buchnut, strasne sa zlaknem, ze ci to nahodou nie je maly, by som si nikdy neodpustila keby sa mu mojou nedbalostou nieco stalo ☹

samasa
12. mar 2011

mal presne pol roka a prečo? sedela som pri nom, prebalovala som ho a otočila som sa pre plienku!!! 😒 ešte že máme pri gauči riadne hunaty koberec a tak sa mu chválabohu nič nestalo 😀

renatad
12. mar 2011

Nám spadla naša dcéra keď mala 7 mesiacov z gauča, sedela a naklonila sa za hračkou, ja som sedela z jednej strany, manžel z druhej a ešte tam bol aj dedo. Bola to sekunda. Veľmi plakala /samozrejme aj ja/ ☹ ale hned som ju ohmatala pritulila a našťastei bola v poriadku / je to už 4 roky dozadu/. Syn nám spadol z gauča o niečo starší, mal 10 mesiacov, spinkal a samozrejme sa pregulil / tiež som pri ňom sedela/. Vraj keď dieťa pri páde plače, tak je lepšie ako keď neplače, plakal, tiež sa našťastie nič nestalo. Hrozné situácie brrr.

jaruska6
12. mar 2011

Mne spadol malý v 9 mesiacoch - 1.1. /krásny dátum 😝 /.Manžel ráno odišiel do práce,ja som malého kojila a potom som som tak zaspala,až ma prebudil buchot a obrovský plač,krvi by sa mi nik nedorezal.Malý v spánku prekonal pol postele a skončil na zemi.Plakal so zatvorenými očkami.Keď som ho zobrala na ruky,hneď sa utíšil a dobrú hodinu pokračoval v spánku v mojom náručí.Nebolo mi všetko jedno,keď sa prebudil,utekali sme na pohotovosť,urobili nám snímok,kázali pozorovať.Našťastie mu nič nie,ale v noci spím ako na ihlách,lebo malý nechce spať ani za nič v postieĺke 🙄 ☹!

dada71
12. mar 2011

ahoj maminka.mám 2 deti, skoro 7 ročnú Bianku a 2 ročného Mária.obe deti mi spadli.ked mala Bia 4,5 mesiaca vypadla mi z kočíka pod barový pult,pod ktorým som mala starožitný šijací stroj,našťastie to bolo v zime bola naobliekaná,asi vtedy som sa ja zľakla viac ako ona,rýchlo som ju povyzliekala,pohmatala hlavičku,telíčko,troška som ju pozorovala,obliekla naspať a šup von.mário spadol,ked už chodil,vlastne začal chodiť na nočník,za každé vycikanie sme mu hádzali do pokladníčky eurá-centy,on taký naradostený utekal aj s pokladníčkou pre odmenu a v tom bác na plechovicu,odvtedy máme na líčku jazvu-ale všetci si myslia,že sa stále smeje-ono to tak vyzerá.ja si myslím,že všetky deti padajú,ved je to zemská príťažlivosť.ale nemysli nato,lebo si to privoláš. a ked sa to náhodou stane,pevné nervy A NEPANIKáR,všetko bude dobré..

siusinocka
12. mar 2011

ahoj. náš malý od malička riadne nespal... mal asi 3 mesiace.. ked som si ho nechala na posteli, z jednej strany ja, z druhej stena z tretej kôš s prádlom.. myslela som si ako je zabezpečený... a kedže celú noc nespal, tak som pridriemla a za chvílu sa vrátil muž z nočnej... a bol kľud... myslela som, že dieťa spí.. ale v tom sa strašne rozreval... išla som mu v polospánku dať dudlík a zistila som že tam jednoducho nie je... hned som vyletela a on ležal na zemi... toľko kopal nohami, až sa odkopal až dole hlavou z postele... no lepilo mi riadne. prebehla som po obvodných detských, neurologii, našťastie sa nič nepotvrdilo. teraz je z neho prvák a má samé jednotky... takže nie že sa netreba báť, ale treba dávať pozor... a ked sa má niečo stať, tak sa to aj stane... len dôfajme že bez následkov. držím palce. z

cibulkas
12. mar 2011

Nasa Kristinka spadla ked mala asi 5 ci 6 mesiacov. Dala som ju uprostred manzelskej postele a ja ze pojdem na WC. Ja tolko, co som si stihla sadnut pocujem buuuuuum a plac. Ona sa mi v tej chvili naucila odrazat sa s ruckami do zadu (bola na brusku) a asi sa jej to tak pacilo, ze ona sa odrazala a odrazala az spadla na zem a sa prevratila a rovno na hlavu zo zadu. Nebezpecne je, ze babatka nevedia padat a preto si ublizia hned tam, kde je to najcitlivejsie -hlavka.
Nas pad nemal ziadne nasledky, len plakala a z toho potom zaspala. Sledovala som, co negrcia, ci nespi prilis dlho alebo ci sa nesprava podozrivo. Inac ... je to hrozny zazitok : ( ale tomu sa asi ani neda vyhnut, staci pol sek. nepozornosti a je to tam. Drzime palce

maroli
12. mar 2011

Nas maly prvykrat spadol z postele ked mal asi sedem mesiacov.Padol na brucho,plakal ale skor od zlaknutia ako od bolesti.Nic sa mu nastastie nestalo,A druhy krat,to bolo kratko po tom a to doteraz nachapem.Lezal na posteli,len na dve sekundy som od neho odbehla do druhej izby a ked som prisla,lezal na brusku na zemi a na tvari usmev.

daniku
12. mar 2011

neviem kolko presne mala, asi nieco okolo 8 mesiacov, rano spala primne na posteli a zobudila sa, sadla si a ja som nechapem ako zaspala a zobudila som sa na "bum" a ticho.....v polospanku som si mysela ze nieco spadlo v kuchyni a zrazu som si vsimla ze mala nie je na posteli..... nerada na to spominam
nasledky nemala ziadne ani modrinu, len pol dna cervene kolecko na cele 😅
ponaucenie, nebrat si dieta k sebe spat a ked uz ho tam mas, hned treba vstat aby si nezaspala tak ako ja 😀

burina111
12. mar 2011

nám sa to našťastie nestalo, dúfam, že ani nestane 😅

sampo
12. mar 2011

moja spadla presne 7.7.2010 😀 mala 9,5 mesiaca. Moja chyba, nechala som ju spat na velkej posteli a ona sa zobudila a vybrala sa za mnou, preliezla naskladany paplon a spadla .. nastastie na kobercek. Postel mame dost vysoko, nestalo sa jej nic, len mala trosku osuchanu hlavu... ale zato ja som mala vycitky riadne 😔 no ale odvtedy mi uz spadla veeeelakrat.. nerada sa na to pozeram, ale asi to patri k detstvu, nastastie nic vazne

bershka
12. mar 2011

mne nespadlo, padlo manzelovi, ale mala uz 9 mesiacov. jasili sa...

lenka268
12. mar 2011

Ahoj, mne spadol maly minuly tyzden v noci z piatka na sobotu. Isla som na wcko, muz bol pri nom a stacilo ze sa pozrel inam alebo zavrel oci uz to neriesim , stalo sa to aj sme s pochytili, nechcel to, no a bum a velky obrovsky plac. Uz mal maleho na rukach, strasne sa triasol a plakal, velmi sa zlakol. Ja tiez takze, ked trosku prestal o troch v noci som ho obliekla a isli sme na pohotovst. Mal na licku cervene akoby podliatinu ale kym sme tam prisli zmizlo to. Celu cestu autom chudatko sa ku mne tulil a len tak vzlykal, bolo mi hrozne tak ako ostatne maminy pisu. Spravili rontgen a kedze ma 9 mesiacov ze je este maly tak aj neurologovi hned s rontgenu. Vsetko ok tak ako sme si aj mysleli, asi sme nemuseli ani ist ale moc som s zlakla a chcela som mat istotu. Aj lekarka povedala ze je v poriadku ze sme prisli. 😉
Dufam ze sa to uz nestane a to prajem aj tebe.

adetka
13. mar 2011

Mirka spadla prvykrat ako trojmesacna... polozila som ju na siroky gauc... a odbehla do kuchyne... pocula som pad na dlazku a plac... utekali sme na pohotovost... rentgenovali ju... ale nic sa nestalo... potom mi padla, ked sa ucila chodit z dvoch schodikov (mala cca. 18 mesiacov)... nastastie sa nic nestalo...

stvura
13. mar 2011

Alex ako 7 mesacny z gauca (to sa uz preplazil cez cely roztiahnuty gauc), boli sme tyzden v nemocnici s podozrenim na otras mozgu, ktory sa nastastie nepotvrdil, nemal ziadne nasledy ani modriny, proste nic 😅
Zuzka, kedze je sikovnejsia a pohyblivejsia (to som si myslela ze starsi je najpohyblivejsie dieta na svete, ale mylila som sa) sa uz preposuva a prestvornozkuje ako 5.5 mesacna, takze...uz sa zaprela, odrazila a padla z postele na zem...pohotovost, snimka hlavy...ma stale na hlave vodnatu hrcku, ale pomalicky sa v strebava...odvtedy je ak si niekde odbehnem len v postielke alebo na zemi pod hrazdickou...istota gulomet. 😎

cathy77
13. mar 2011

Mne spadol syn z veľkej manželskej postele, ako sa poposúval nohami dopredu vôbec nechápem, lebo ležal v strede dvojmetrovej postele a bol zabalený v perinke. zrazu bum a plač a on bol pod postieľkou(ktorá bola vedla postele) nohami k posteli a hlavou k postieľke... doteraz sme to nepochopili, ako sa mu toto mohlo podariť. mal vtedy 6,5mesiaca.... ked bol previazaný perinkou, rychlejšie nám zaspal, tak sme ho previazovali, aj ked mal už pol roka. Boli sme odoslaní na neuro, tam mu urobili eeg a konštatovali, že je vš OK. Doma sme ho mali sledovať, ale bolo to už v pohode potom.

zuzka1008
13. mar 2011

lenka nám ešte nespadla, ale už je taká aktivna, že o chvilku to môže byť inak... fakt stači chvilka nepozornosti

katarinajurikova
13. mar 2011

Ahoj,nam spadol Adrianko minuly tyzden...teda nam...muz bol v praci,maly na posteli manzelskej a starsi syn bol na pc,pri nom...ja som umyvala riad. ☹
Pretocil sa dvakrat a buuuuuuum...starsi na mna zacal kricat 😲 mama ,mama, ADo spadol...!!!!
Myslela som ,ze sa zblaznim nevedela som ci ho mozem zdvihnut,alebo co s nim robit.Nemame koberce ,ale plavacku...Plakal asi polminuty.Potom bol v pohode ,smial sa....
Chcela som mat klud ,tak som zavolala znamej a ta ma odviezla na pohotovost,kde nas privitali...asi takto... 😒
Ste nezodpovedna matka,kde ste bola a co teraz chcete?A vsade po vysetreniach budete platit 6 euro...Podotykam,ze sa na maleho ani jedna nepozrela.A preco ho nemam na zemi....Povedala som im ,ze to neni pes,aby bol na zemi v prievane,pretoze nam strasne fuci od balkona...a ze ked mi nemienia pomoct,tak nech nekybicuju...A odisla som do nemocky na chirurgiu.Tam bolo vela doktorov,mile sestricky,ktore ,ked ma videli,aka som vystrasena,mi povedali,ze proste to sa stane,aj najostrazitejsej matke. ☹ Doktor ho chvilku sledoval,poslali nas na rontgen a povedali,ze je vsetko ok... 😅 .....Priznala som si ,ze nemala som ho nechat sameho... ☹
Doktor povedal,ze ho mam v noci prebudit,ci sa normalne prebudi,alebo neni zvlast malatny,keby grckal,alebo inak sa choval,ako obvykle mam prist....Chvalabohu vsetko je ok.Veru uz ho davam do postielky a manzel ide hned kupovat ohradku... 🙂