Spánok vašich bábätiek

17. jún 2022

Ahojte, aj Vaše bábätka sú také, že keď sa niečo naučia, tak nechcú spať a chcú si to stále cvičiť? Môj syn sa začal pretáčať a úplne bojkotuje denný spánok. Uspávam ho aj na 3x a z bdelého 1,15hod okna je aj 2,5hod. V noci sa tiež budí a večer už ťažko zaspáva z preúnavy. Keď ho začnem cez deň uspávať, tak plače a keď prideme do obývačky tak sa hneď točí.

diamond007
17. jún 2022

Samozrejme

domireb
17. jún 2022

Nejdem mudrovať,ale keď sa pretáča, aké je staré bábo? Či to je 1,15 hod už nie je krátko,moja sa pretáčala 6 mes cca a to bola min.1,75 hore. A áno,nespala som pri nej dobrý mesiac, v noci 80x otočiť naspäť z brucha. Ale postupne sa to lepší, teraz 8mes ju otočím tak raz.

lienka9
17. jún 2022

Ano,vola sa to spankova regresia.je ich viac pocas vyvinu.precitaj si FB - Lepsi spanok babatiek.vela mudrych rad 🙂

autor
17. jún 2022

@domireb malý má 5 mesiacov, ale on aj chce spinkať žmolí si očká atď.. len stále sa chce točiť😀 on sa v noci netočí, len sa budí z tej preúnavy

autor
17. jún 2022

@lienka9 je tam aj recept?😀

lienka9
17. jún 2022

Je tam kopec rad od mamiciek a najma to vedie skvela spankova poradkyna,ktora tiez prispieva radami a tipmi na spanok,zaspavanie atd.treba sa v tom len pohrabat 🙂

domireb
17. jún 2022

Mne príde skôr, že ho dávaš skoro ľahnúť po 1,15h. Odporúčam tiež lepší spanok babatiek

autor
17. jún 2022

@domireb ja neviem, ale doteraz nam to tak normalne fungovalo, on je od narodenia spac.. a dokonca ked som ho davala kazdu 1.15Hod tak noci boli super.. teraz ked si to zmenil tak uplna katastrofa a vecer ho uspavam po 2h bdenia a pri uspavani len place a place az kym nezaspi.

domireb
17. jún 2022

Deti sú také, že bum,čo platilo včera,už dnes nemusí. Ono je ťažko povedať, čo mu vadí. Ja by som vyskúšala denný spánok posunuť aspoň na 1,5 hod, večer 1,75 hod, lebo ak ti uspávanie trvá dlhšie než samotný spánok, treba zmenu. A pozri tú stránku, môžeš tam nájsť nejaké tipy, čo obom pomôžu.

evica17
17. jún 2022

Máme to podobne. Tiež predtým po 1,5 hodine zaspal a teraz dakedy aj 3 hodiny a nie zaspať a potom piští od únavy a tiež večer čakám či ho odvali nakoniec

ivangeline
17. jún 2022
ivangeline
17. jún 2022

Hore by mohol byt kludne 2h. Alebo skoro 2h.

nairia
17. jún 2022

ono je to tak, ze ked dieta absolvuje nejaky milnik, ci uz v hrubej motorike, rozpravani a tak, zvykne sa ten spanok zhorsit. a 5m aj nasa si zrazu natiahla okna, tam som tusim aj ja zaregistrovala taku rychlu a vyraznu zmenu. no a ked sa naucila pretacat na brucho, tak asi tyzden som sa poriadne nevyspala, co sa ona pregulala na brucho a zacala plakat, lebo nevedela na nom spat a samozrejme sa nevedela otocit nazad 😅 teraz spava vyhradne na bruchu a najnovsie si v noci nacvicuje hupanie na 4 🤷 pri tom nastastie neplace, len si vyska 🤭

autor
17. jún 2022

@ivangeline kazde dieta ma individualnu spankovu potrebu, to sa neda s tabulkami ani zrovnavat. Podla mna je dolezite dieta sledovat, kedy ma znamky ospalosti. Dneska spanok uplna katastrofa. Bol hore 3h a ani za certa nechcel spat. Tak som mu dala vecierku skor o 40min a zaspal, lenze este sa nekojil, takze a zobudi a uvidim ci nebude zas cirkus z preunavy.

@nairia No my zatial problem v noci s otacanim nemame. Mozno aj preto, ze je snami v posteli. On na kraji (mame monkey mum) ja vedla neho a vedla mna moj muz. Tak on nema vlastne priestor moc aby sa poprehadzoval. Takze parada, doteraz to bol bohovsky spanok, par x nakojit a znova zachrnit a teraz 🤯 no nevadi. Taky je zivot😂

autor
17. jún 2022

@evica17 mojho odvali vzdy vecer, ale este to sprevadza cirkus z preunavy, ze nemoze zaspat.

andreatytler
17. jún 2022

Ano, mali sme to presna tak. V 6 mesiaci sa zacal otacat, stvornoznovat a sediet a v 8 chodit a zaspavanie a aj nocny spanok bol uplna katastrofa az kym sa nenaucil poriadne chodit sam. Nenasla som na to ziadny recept.
Tie deticky sa nedokazu zastavit, ta tuzba trenovat novu vec je tak silna ze bojuju s unavou a ignoruju spanok. Ja som syna velakrat nechala aj porevat ked uz bol prilis unaveny. 5 minutovym revom si vybil nahromadenu energou a potom hned zaspal ked som ho zobrala na ruky. Lepsie ako by mi mal v naruci plakal cely mrzuty este dalsiu polhodinu, alebo aj viac.

ivangeline
17. jún 2022

Da sa zrovnavat. Dieta nechce podla tabulky,len ak ho nieco trapi. Mam 3tie babo a funguje to. Moje deti spia krasne s mensimi odchylkami..to neznamena..ze nesledujem,ked prichadza unava. ;)

autor
17. jún 2022

@andreatytler áno,cez den je ten spanok podstatne kratsi. Takze robim to tak ze ho kupem skor a aj uspavam skor. Najskor sa vyreve ako teraz. Ale uz spi. Odpalilo ho tak ze uz ani cumel nechcel😅

autor
17. jún 2022

@ivangeline och moj boze,takze kazde dieta musi ist podla vas podla tabulky spanok babatiek a ked nejde podla tabulky tak ho nieco trapi? Ved si uvedomte ze su silny spaci a aj slabí spaci. Presne ako aj my dospelaci. Niekto spi rad a niekto menej. Ale uz ako poviete majte tabulkove deti😀

nairia
17. jún 2022

ja som jej dala kojovankus okolo hlavy a ona potom si lahla na bok, chytila si ho a bolo dobre. neboj, ono to je len faza, nasa spava perfektne od narodenia (2 max 3x za noc hore na kojenie), len tieto regresie boli niekedy narocnejsie, ale to preto, ze som zvyknuta na pohodu 😅

ivangeline
18. jún 2022

Nic ho nemusi trapit,len bude nevyspate a nebude mat rezim. Preto su deti,kt chodia spat o polnoci...