Strihanie vlasov deťom

6. feb 2023

Striháte/dávate strihať svojim deťom vlasy (hlavne
dievčatám)aj keď to nechcú a chcú mať dlhé vlasy?

mimikarol
6. feb 2023

Nie. Len raz do roka ju zoberiem kadernícke podstrihnut. Má dlhé husté vlasy po pás

elizita
6. feb 2023

ano, aspon konceky zastrihnut 2x rocne.. jednoducho ich presvedcim s argumentami preco to treba

lija22
6. feb 2023

striham a nepytam sa.( plati pre dve z troch deti)
Dcera ked mala uz velmi dlhe vlasy a ja som denne frflala, ze sa to neda cesat nejak som ju zlomila, ze pojdeme na damsku jazdu ku kadernicke. Stalo to vela penazi ale citila sa dolezito a hoavne 20 centi vlasov slo do marie hura. to mala tak sest rokov. teraz ma osem, uz nosi len ciernu farbu a vlasy chcela sama ostrihat po plecia ;)

ivangeline
6. feb 2023

Strihame.

marcellka32
6. feb 2023

Strihanmm dcére doma, má 15 rokov, dlhé husté vlasy po pás, každé 3 mesiace jej cvaknem 10 CM dole ale jej rýchlo rastú

januska12323
6. feb 2023

Prečo nemôže mať dlhé vlasy ak chce? Sú to jej vlasy, nie tvoje. Keď sa ťažko rozčesávajú treba nájsť vhodné produkty a vysvetliť, že ak chce mať pekné vlasy musí sa o ne starať.

maryetta
6. feb 2023

Striham keď je čo.
Prvy syn 2roky bol holohlavy kym mu začali rásť vlasy. Teraz ma 8 a tak huste vlasy…
Dcerka ma 5,5 roka a ma biedne kratke vlasky ☹
Bola už asi 4x ostrihana teda podstrihnute konceky…

dusankomoj
6. feb 2023

@januska12323 veľmi nesúhlasím.Dieťa je moje vrátane vlasov😊 a pokiaľ v starostlivosti nespolupracuje(nárek pri česaní a umývani),tak rozhodujem ja! Nehovorím,že oholiť hlavu,ale nájsť kompromis v dĺžke,aby bola starostlivosť čo najjednoduchšia.Dlhé vlasy sú náročné aj časovo aj finančne.

tosomja
6. feb 2023

1r dcéru som ostrihala so strojčekom, lebo mala také vlasy, jeden dlhý, jeden krátky, ofinu dlhú, vzadu slamu 😃 teraz už nebudem. Už má zjednotené a počkám kým sa budú dať robiť copiky. 12r dcéru som strihala pravidelne, ale ona chcela. Nikdy neplakala, že nechce. Teraz si sama povie, že chce skrátiť, alebo že chce ofinu atď.

simca06022011
6. feb 2023

Podstrihavame. Určite ak chce dlhé, nebudem jej robiť traumu a strihať jej to na krátko. Už roky je to tak. Pripadne si vyberie účes sama. Kadernícky už ale veľmi nechce, radšej mňa s tým otravuje :D

januska12323
6. feb 2023

@dusankomoj veď to tam aj píšem, ak chce dlhé vlasy musí sa o ne starať.

slavomira236
6. feb 2023

Nie mija ma dnes 6 raz mala podstrihnute knceky mozno o cm..ma dlhe na zadok no riedke

dusankomoj
6. feb 2023

@januska12323 ja som skôr poukazovala na to,že sú to dcérine vlasy a nie autorky a že má právo rozhodnúť sa ona. Myslím si,že právo ,,veta" má mama.😉

20erika07
6. feb 2023

Striham niekedy 🙂 už sa to zlepsilo, dakedy to bolo takto🙈

hederamonstera
6. feb 2023

@dusankomoj ja zasa nesuhlasim, ze dieta je tvoje a aj jeho vlasy. Brr

dusankomoj
6. feb 2023

@hederamonstera prečo? Do istého veku je dieťa naozaj výlučne moje,pretože rozhodujem o všetkom- čo dá do úst,čo si oblečie a aj čo má na hlave. Neskôr je to už o dohode. A čo sa týka dlhých vlasov na malých dievčatkách,tak tam je to o tom,koľko je mamina ochotná venovať času,peňazí,nervov... vlásky sú maminou vyzitkou.

cecilia29
6. feb 2023

Nemala strihane od narodenia. Má takmer 5 a vlasy tesne pod zadok