Tehotenstvo v 43. rokoch

havedka
15. mar 2014

su tu maminy ktore mali dietatko v neskorsom veku?nieje to riskantne?

lelia
20. júl 2014

@havedka Ja som pve dietatko rodila 2 mesiace pred 41, a druhe ako 42 rocna. Obe tehotenstva bezproblemove, tak isto aj porod, v ob idvoch pripadoch prirodzeny. Na okolie kasli, je to len Tvoje, resp. s manzelom rozhodnutie. 😉

renka40
8. aug 2014

Ja som rodila po 40tke a veľmi, ale veľmi uvažujem nad ďalším babom. 🙂 neviem či je to spôsobené vekom, že to na mňa pôsobí tak citovo.... je to proste prenádherné ! 😀
Naša malá nechcem aby vyrastala medzi toľkými dospelými ľuďmi. Nebude vôbec detská, ale jak ,,stara draha" . Aj preto by som pre ňu chcela súrodenca... veľmi silná túžba 😀

belusa
16. aug 2014

aj ja nad týmto premýšlam malého som porodila v 40tke ale bude mi velmi luto, že je sám a ešte aj mi sme starší a o to skor sa pominieme a on nebude mať súrodenca preto premýšlam nad druhým len sa trochu bojím veku a samozrejme aj hormonálnej liečby 😒

haslerka1975
27. aug 2014

pred 21 rokmi mala moja teta v 39 prve dietatko, a v 41 uuplne prirodzene trojicky... vsetko absolutne v poriadku, trojicky prave zmaturovali, starsi brat je vysokoskolak, teta ma 60, vyzera genialne, na 50..len ked boli mali, boli sme tam kazde leto so sestrou, pomahat jej..takze len klud, bude dobre!

dadika41
15. sep 2014

Ja mam 41.rokov a som v 26tt,na nasu malu sa velmi tesime,tiez som zo zaciatku bola na pochybach a este mi dr. povedala ze deti nemozem uz mat iba keby sa stal zazrak a baaaac do mesiaca som bola tehotna.Tak uz teraz cakame len na december ,kedy ten nas maly zazrak bude s nami.A AK BOH DA MOZNO BUDE ESTE JEDNO... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

belusa
21. sep 2014

@dadika41 velmi ale velmi držím palčeky!!!!!!!!! 🙂 😉

evelinnka
21. sep 2014

Ja by som chcela na tuto temu reagovat z pohadu dietata,nie matky....mna mala moja mama v 39 rokoch.tehotenstvo bezproblemove,chvalabohu som zdrava,ziadne zdravotne komplikacie.jedine co ma velmi mrzi je fakt,ze v 19tich rokoch som prisla o otca kvoli chorobe (pretoze samozrejme v 62 rokoch nie je clovek zdravy ako v 40tich) a pred par tyzdnami dostala mamka porazku.mam 25 rokov,odkedy otca niet staram sa sama o seba,o mamu na dochodku,a lutujem,ze som si nemohla v tomto case uzit svojich rodicov viac. Ako 40 rocna sa pustat do tehotenstva je podla mojho nazoru a vlastnych skusenosti nezodpovedne.moja mama sa zacala starat o svojich rodicov v 50 tke,nie v 20tke ako ja.

belusa
21. sep 2014

@evelinnka a si si istá, že mamina mala možnosť výberu???vieš niekto je rád, že sa dočká v 40tke a potom nie je fer, že by si si to mohla o to viac vážiť, že za Teba tak dlho bojovala

belusa
21. sep 2014

@evelinnka a vieš choroba si aj nevyberá vek vidno to aj tu aké maminky odišli mladé a mala som kamarátku zomrela ked mala 29rokov a dve malé deti a vidíš mala ich mladá a čo ich postihlo nemyslím to v zlom len to sa može stať aj mladým mamičkám aj ked budem úprimná určite je lepšie mať deti v mladosti len niektorý ludia nemajú na výber a osud sa s nimi tak zahrá, že si nevyberú a predpokladám, že aj Tvoja mamina sa tak natrápila viem to sama podla seba od 25 som sa snažila a v 40 dočkala a ver, že by som urobila čokolvek aby to bolo skor

drahoslavam
21. sep 2014

Ja by som do toho urcite sla, ziadne cislo(vek), ani riziko by ma neodradilo, a nedonutilo zabit si svoje dieta a do smrti zit s vycitkami. Neboj sa, to nieje az taky vysoky vek, a dieta Ti nebude vycitat ze si starsia mama, bude Ta milovat, a bude Ti vdacne za svoj zivot. Ked Ta objimu tie malinke rucky zaplavi Ta radost a laska, a tie ostatne veci budu pase... Drzim palce 🙂

pblajla
21. sep 2014

asi ma tu nikto netromfne, keď napíšem, že mňa osobne mala mamina keď mala 46 rokov, tehotenstvo neplánované, to snáď je jasné, dokonca žiaden cisársky sa nekonal. Žiadne komplikácie, ja úplne normálna zdravá baba a čo sa týka myslenia a inteligencie taktiež všetko v poriadku (zodpovedá tomu moje štúdium a vzdelanie, ale o tom reč nie je) , takže určite nesúhlasím s názorom, že dieťa ktoré sa narodí v neskoršom veku, je nejaké postihnuté alebo s IQ ktoré prislúcha debilite. Je jasné, že čím vek pribúda tým síl ubúda, ale všetko sa zvládlo, takže ktorá mamička chce dieťatko po 40 nech si ide smelo za svojim 🙂

belusa
21. sep 2014

@pblajla krásne si to napísala a dakujem, že si vážiš svoj život a mamina nie je jediná aj nedávno tu bolo, že porodila baba v jej veku a užíva si to 😉 pozdravujem maminku a váž si ju o to viac lebo v mladosti to zvládne každý a neskor to dobre zvládne len človek ktorý miluje 🙂

laurika26
26. sep 2014

Moja mamina mala v 45-tke posledného z mojich súrodencov, ja som mala 21 keď sa narodil najmladší brat a je to super. Je nás 11, ja som najstaršia (35), ale je to úžasné a všetci sme vďaka Bohu v plnom zdraví.

bronia13
26. sep 2014

ja som tiez mala deti ked som tahala na stiriciatku 😉 a vobec nebanujem, je to super - minule som bola v obchode a jedna predavacka mi vravi ze som mala v skorom veku deti,povedala som jej kolko mam rokov tak nechapala 😀 😎 🙂 - juj tak ma potesila, citim sa mladsie 😀 😎 moja mama mala sestru v 43r a uplne vsetko v poriadku, samozrejme ze je vysie riziko napriklad Down syndrom ale aj mlade mamini som vydela s takymi detickami. Tak isto som sa docitala ze aj chlpai cim su starsi tie ich spermie nie zu najkvalitnejsie ze deti mavaju viacej depresie, ADHD atd...sranda do teraz to len valaly na nas zeny a uz to je aj na chlapov 😀 😎

mimatomo
28. okt 2014

@havedka ahoj ja budem mat v pondelok 44 a TP mam 27.12. 🙂))

mimatomo
28. okt 2014

@dadika41 ahoj, drzim ti palce, ja tiez cakam v decembri a to budem mat v pondelok 44 🙂)) sice tretie uz, ale aj tak si vela ludi tuka na celo 🙂)) a ja sa velmi velmi tesim na nasu dorotku 🙂

dadika41
29. okt 2014

@mimatomo aho aj ja ti drzim palce
.moje to bude tiez tretie.Mame skoro rovnaky termin
.tak budeme mat krasne vianocne balicky 🙂 🙂 🙂

gabca40
29. okt 2014

Ahojte aj ja mam 40 a tp 27.4 a cakam tretie dieta .Zo zaciatku som pocuvala tiez .ze v mojom veku to je nezodpovedne a bala som sa .sice stale mam strach ,ale po druhej stranke sa tesim snad mi to zmeni zivot a nakopne ma to do zivota po mojom nevydarenom manzelstve.Tesime sa na dietatko aj s priatelom i ked to nebolo planovane .Drzim Vam palceky tehulky a vela zdravia

mimatomo
7. nov 2014

@dadika41 ahoj, ako sa mate? vsetko v poriadku? nam trosku tvrdne brusko, bereme magnezium, ale inak v pohode...uz sa neviem dockat 🙂 dnes som si zbalila tasku do porodnice, este mi chybaju vecicky pre dorotku oprat a zbalit 🙂 a zajtra sa chystam aspon zhruba postielku pripravit 🙂 a potom ju zakryjem niecim, nech sa neprasi 🙂 kedy presne cakate? a co to bude? pozdravujem a posielam pozitivnu energiu 🙂
😉

dadika41
7. nov 2014

@mimatomo Ahoj,mame sa fajn,veci este nemam pobalene,ale pre malú uz mam vsetko 🙂 poprate požehlene mam 🙂 konečne 🙂 lebo som sa do toho musela dokopať.čakame 24.12.takze este mam cas 🙂 ja som v poriadku ,krčok mam tuhy 🙂 nič ma neboli okrem klbou v noci,ked sa otačam,ale to je normalne 🙂 už len to vydržať do konca 🙂 v stredu mame poradnu tak som zvedava ako sme narastli 🙂 bude to dievčatko Maria po starkej 🙂 aj ja pozdravujem a držte sa 🙂

karin912
22. nov 2014

Ahoj, mne sa najmladšia narodila po 41. narodeninach, všetko bolo ok, aj keď na mňa niektorí kukali ako na exota. Gynekologické problémy som nemala žiadne, pôrod v pohode a mala zdravá. Ak si zdravotne na tom ok, ja nevidím problém vo veku.

lauricka
22. nov 2014

to ozaj sa pytate? Z nejakeho dovodu zeny vo vyssom veku spadaju do istej rizikovej kategorie. Takze logicky, ano, je to riskantne, to viete urcite velmi dobre. Uz po 35 to ide so zenami dolu vodou, co sa tohto tyka, preto uz po tomto veku su posielane na amnio a viac sledovane. Neviem, kto chce mat v takom veku dieta a preco, lebo Vy, ako uvadzate, mate 41. Stale to ale neznamena, ze je to zakonite zle. Su zeny, co maju v takom veku dieta bez problemov. A stat sa tiez moze hocikomu, v hocijakom veku.

sonulikus
17. dec 2014

@havedka Ja som rodila v 42rokoch a vsetko bolo ok. Mam dospele dve dcerky a oni maleho miluju ako nikoho. Cloveka boli mozno viac chrbat a niekedy mu vsetko dlhsie vsetko trva lebo som pedant na domacnost, ale malinky je krasny a nedala by som ho za nic na svete aj ked moj priatel uz babo neplanoval a moc ho na zaciatku nechcel a nahovaral ma na potrat. JA som si presadila svoje s tym ze sa postaram onho aj sama ak ho on nechce... No teraz by zanho dychal..🙂 Take tak..

henikav
17. dec 2014

Nasa babulka sa nam narodila 2 mesiace pred mojou 43. Vsetko v poriadku, je to nas najdrahsi poklad, pritom ked sme boli mladsi, mali sme kopu problemov otehotniet, takze nie je vsetko len o veku, ale aj o stasti, ci osude 🙂

bobana99
23. máj 2015

@pblajla ja som rodila svoje 4 dieťa v 40tke a 5 dieťa v 45rokoch...všetko prebehlo ako má,žiadne zdrav. problémy,deti sú zdravé a aj počas tehotenstva som si ani nepripúšťala že by mali byť choré...sme šťastný že ich máme

jurinecka125
12. júl 2015

Prve dieta som mala v 27 rokoch bezproblemove tehotenstvo, teraz mam 38 rokov a polrocnu krasnu zdravu dcerku.
Bezproblemove tehotenstvo. A kludne by som mala dieta aj v 43 rokoch. Nebala, by som sa. Aj mladi mozu mat chore
Dieta.

evaveva1
4. aug 2015

@bobana99 Neviem koľko máš teraz rokov,ja som tiež rodila v 43.Teraz mám 59,manžel 63.&s chalanom nie su problémy,len to cítim a evidentne aj vidím,že sa hambí chodiť s nami.Hovorím mu otvorene,že nezáleží či su rodičia mladí alebo starší,že má zázemie atď.On to poprie,že sa nehambí,no niekedy je mi ho až luto.Smejú sa mi,že to nie je dôležité,ale pre neho určite je,myslíš že sa to zmení_?

zvolsiinylogin
4. aug 2015

Mam 39a polrocnu nadhernu dcerku...chceme aj surodenca..

oli18
8. aug 2015

@evaveva1 Si prvá, čo toto spomenula. Možno sa mu smejú kamaráti. Poznám prípad, keď rodila matka, aj dcéra. To dieťa malo vsťah k sestre ako k matke a k ujovi, ako k bratovi.

h2
9. aug 2015

@evaveva1 Ahoj, ak si rodila v 43 a teraz máš 59, tak syn má, ak dobre rátam, 16 rokov. Absolútna väčšina 16-ročných chalanov sa hanbí za rodičov, považuje ich za trápnych a ich názory za zastaralé a predpotopné, vrcholom trápnosti je ísť niekam s rodičmi, lebo predsa iba malé deti chodia s rodičmi, takí veľkí chalani, ako on, už predsa chodia všade s kamošmi, v tom úplne najlepšom prípade s priateľkou. A je úplne jedno, či má mama 59, alebo 40. Tak sa tým vôbec netráp! (Môj kolega sa nám pred pár rokmi sťažoval, že keď viezol dcéru do školy, vždy sa zvykli pred vchodom rozlúčiť a dali si pusu. Jedného dňa mu slečna - mohla mať vtedy asi 11 - povedala, nech ju nevozí až pred vchod, že sa rozlúčia za rohom a odtiaľ už pôjde sama. Evidentne sa hanbila, že sa pred spolužiakmi pusinkuje s oteckom a to jej otec má tak okolo 40-ky.)