Televízor a 2-ročné dieťa

27. okt 2023

Ahojte idem si po radu.
Malý 2 roky a 3 mesiace.
Jasné pozerá rozprávky i keď sa snažim obmedzovať pozerá len keď je zle počasie a sme doma alebo keď niečo musím navariť.
Ide o niečo iné ale v com sa s manželom neviem zhodnúť. Malý neustále chce prepínať akože kebyže je na ňom každých 5 minút ukáže ze prepnúť. Manžel nepovolí, čo ja ale hej že mu prepnem keď si povie.
Tak co maminy? Mal súhlasiť s manželom tiež nepovolit? Ako by ste to riešili?

elenka.k
27. okt 2023

fu, ja by som mu asi po xkrát po jeho prepnutí - vypla telku,
ale pokiaľ si pozerá iba on sám /syn/ nech si prepína

rebrambora
27. okt 2023

Tiez by mi to liezlo na nervy. Nasi maju od zaciatku zakazane sa dotykat ovladaca. Vyberieme nieco spolu, co sa bude pozerat, ale prepinat si nemozu. Na take veci, maju vlastne tablety a detskym kontom.

mullerova46
27. okt 2023

Asi by som zistila prečo to syn robí 🙂 a dohodla sa so synom aj s manželom na spoločných pravidlách keďže deti potrebujú vedieť aké majú hranice aby sa cítili bezpečne a neboli zmätené že majú rôzne pravidlá pre tu istú vec. Pravidlá nie sú o zakazovani a nedopriati deťom ale o bezpečnom prostredí aj pre psychicky vývoj

pribinak
27. okt 2023

Zapla by som detsky kanál či nejakú rozoravaj, ak by chcel prepínať, je to pre mna znak, že ešte ho obsah rozprávky nezaujíma a nerozumie tomu a vypla by som TV

Skúša čo mu dovolíš, kde až mize ísť. Aby si o pár týždňov nebola v situácii že bude prepínať neustále a ty si nebudeš môcť nič pozrieť

beata_k
27. okt 2023

A nie je to jedno? Ked ho to bavi, tak preco z toho robit vedu. Ved nech si prepina.

jaskolka
27. okt 2023

Nechápem celkom, a co ako chce prepínať?Cielene na inú rozprávku, ci len tak "halabala" kanály, lebo sa mu to páči ako sa prepinaju?

januska12323
27. okt 2023

Keď ho nebaví čo sa vysiela môže sa ísť hrať. Prepínanie z nudy nie je dobré ani pre oči ani mozog.

lujza123
27. okt 2023

Tak malé dieťa ešte nerozumie väčšine rozprávok preto prepína. Možno hľadá reklamy alebo niečo čomu bude rozumieť. Podľa mňa je lepšie mu pustiť niečo úmerne jeho veku na netflixe alebo YouTube a keď ho to nebaví vypnúť.

Ja osobne by som mu ovládač nenechala a prepínanie by mi šlo na nervy. Decká rýchlo likvidujú rôzne predmety za chvilu nebudu fungovať tlačítka pripadne bude kdesi stále stratený . Hrať sa môže aj s niečím iným

majlo1234
27. okt 2023

Jej syn prepinat nevie, iba si to pyta. To iste robi aj moj, proste je to chyba youtube, a toho, ze zistil, ze ma nekonecne moznosti. Ja mu uz pustam len detske programy v telke, tie sa prepnut nedaju. Iba zapnut alebo vypnut😂 tiez nemam nervy mu skakat okolo zadku

tehotna40
27. okt 2023

@pribinak
@januska12323
Plne súhlasím s týmito dvoma komentármi.