Telové mlieko pre deti na atopický ekzém

mama4444
27. jan 2023

Dobrý deň po kúpeli sa mi dieťa vyhádže suchými červeným flakmi po celom tele aj okolo úst očividne to bude asi atopický ekzém pretože som ho mala aj ja a občas mi vyrazí aj mne, nejaké telové mlieko alebo nejaká rada ďakujem. PS samozrejme pôjdem aj kožnej ale chcem si poradiť aj od vás mamičky

1angelika
27. jan 2023

Modrá Indulona - telové mlieko. To jediné nám pomáha, žiadne drahoty z lekárne, len toto. V zime natieram každý deň a v lete tak sporadicky 2-3x do týždňa a máme pokoj. A sprchový gél nedávam pri každom sprchovaní, raz čistou vodou , raz sprchový..objednávam taký z LR a ten striedam s "obyčajnými"

evickaovecka
27. jan 2023

Bioderma atoderm intesive baume olej na umyvanie a aj telove mlieko… po mesiaci nam to ustupilo … odporucam

evickaovecka
27. jan 2023

Obcas kupel s hypermanganom

optame
27. jan 2023

@mama4444 ja pouzivam pre deti od Avene XeraCalm A.D. zabera velmi dobre a behom troch dni je pokozka bez flakov. Natieram 3x denne.
Pouzivam v zime aj na tvar a detom sa premastila pekne pokozka.

malacibulka
27. jan 2023

Idealne nieco na predpis od koznej, a ona ti poradi aj nieco na beznu udrzbu. Nezabudni jej povedat aj svoj rozpocet, aby ti neporadila nieco na co nemas prostriedky.

54tinka54
27. jan 2023

@mama4444 buď zarábaná masť s kyselinou mliecnou z lekárne (ak ju predpise pediater je zdarma) alebo bambucké maslo

myrusiatko
27. jan 2023

Help cutis crem

gabika0825
27. jan 2023

@mama4444 Dobrá je kozmetika la roche posay, alebo bioderma rada atoderm, aj keď tá niekomu nesedí, mna napríklad na mokvavy ekzém štípala. Inak čítala som aj o zinkovej mastičke, ak to máte mokvave a cervene (nemáte to vysušené) tak treba sušiť tou zinkovou masťou. Ale kúpte čistú zinkovu mast, nie s prídavkom oleja alebo nejakých dalších látok.

slavomira236
27. jan 2023

@mama4444 ja moju mastim s adermou na ekzém a aj imunoglukan mlieko plus od kožnej kyselina mliecna

domiklik
27. jan 2023

@mama4444 atoderm, ale každému zaberie niečo iné... My sme kúpili filter na vodu a namontovali sme ho na sprchou hlavicu, mame veľmi tvrdú vodu

zorkahorka
27. jan 2023

Netreba kupat vo velmi teplej vode, drazdi to pokožku. My mame oilatum, uz sme ho dlho nepouzili a flaky nemava. Natueram telovym mluekom la rosche lipicar baume am+, teraz mam lacnejsi a vacsi krem od biodermy - atoderm, intensuve baume - ma to ten isty ucinok ako la rosche

zorkahorka
27. jan 2023

@gabika0825 stipe to preto,lebo to treba nsjprv natriet kremom na ekzem od koznej,az potom mliekom

martina2111
27. jan 2023

@mama4444 nám sa osvedčila Aderma exomega aj krém aj gél na kúpanie, doporučila nám to aj kožná, lebo nič čo mu dala zarabane nepomohlo, až tá Aderma

gabika0825
27. jan 2023

@zorkahorka to kde ste počuli takú blbosť prosím.. 🙈 krem od kožnej čiže kortikoidy zdraviu škodlivé a návykové.. vid Google RSS… nech sa páči. Nech to autorka skúsi najprv preliecit inou cestou. Kortikoidy iba v prípade núdze ak je to veľmi zle. Ale len občas použiť. Určite nie na dennej báze a natieranie kortikoidov na väčšiu časť tela, ak to má dieťa nedajbože na väčšine tela tak na to kortikoidy určite neslúžia !!!

zorkahorka
27. jan 2023

@gabika0825 tu blbost mi povedala kozna mojho syna. Place,ked mu natieram mliekom doskriabane miesta. Preto mi dr odporucila najprv natriet advantanom alebo fucidinom a potom mliekom. Neviem teda,ake velke mate stiplave skrvny vy, ale moj syn len na priehlavku,takze cele telo mu natuerat tymi kremami nemusím, ako píšete

slavomira236
27. jan 2023

@zorkahorka mojej tiež sem tam dávam advantan miešajú mi ho v lekárni s kyselinou mliecnou takže nieje taký silný...

3petka
27. jan 2023

@mama4444 my používame linola.

zorkahorka
27. jan 2023

@slavomira236 ja ho mam normalne v tube.nemiesany. a velmi dobre účinkuje

vici2807
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vici2807
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vici2807
28. feb 2023

@mama4444 Dobrý deň môžem vedieť ako ste postúpili s ekzemom?našli ste niečo čo zabralo dieťatku?ak nie viem pomôcť.....