Tri deti - jedno za druhým

ivmila
18. máj 2010

Dievčatá ja už neviem... stále som chcela žiť pre deti...snívala som o nich už od 15tky, a mám krásne dve deti. Dievčatko , má 2 roky a 4 mesiace a 4mesačného chlapčeka a teraz mám obavy, či nie som zas v tom . UF...krásna predstava mať bábo, ale ako to zvládnem? Viem asi mi poviete, že som nezodpovedná, alebo že som si mala dávať pozor...ale ja budem šťastná, ak sa to potvrdí... Malého kojím a viem, že ten cyklus je taký všelijaký počas kojenia...Mala som už raz menzes a teraz mi mešká už 4tý deň, a to sa mi ešte nestalo "len tak". Chcem len nájsť niekoho, kto má podobný vekový rozdiel medzi deťmi aby mi napísal ako sa to všetko dá zvládnuť. Budem potrebovať asi nový kočík pre dve deti..napadá ma toľko myšlienok, že mi z toho začína hrabať.. Ak sa to potvrdí tak budem mať deti 2008,2010,2011...

liviahedviga
18. júl 2013

@katarinamichalidesova krásne si vybrala,ja som tiež chcela istý čas Ester,nakoniec vyhrala Ráchel

lubiku
18. júl 2013

@liviahedviga mas krasne deti, zlata rodinka ste, nam sa zasa podarilo po troch dievcatach stvrty chlapec 🙂 No uz aj ten je troska odrasteny, teraz mal tri, dievky maju 6 a 7 a najstarsia 12. Vsetko dobre prajem 😵

maja2005
18. júl 2013

@liviahedviga Dakujem a drzím Vám palce, veľa pekných dni 🙂

liviahedviga
18. júl 2013

@lubiku ďakujem,ďakujem

myzma
19. sep 2013

ahojte @liviahedviga
@snehovavlocka
@katarinamichalidesova
@radko23
@katren
zdravim vsetky,

mam na vas taku otazku, potrebujem nastavit zrkadlo a "porovnat sa" s inymi maminami ohladom organizacie casu s detmi... mam na mysli konkretny cas s detmi, ktory s nimi denno denne travite pomedzi domace prace a povinnosti, ze ste telom i dusou pri nich... cim su starsi, mam pocit, ze je to pre mna narocnejsie na podnety a realizaciu aktivit... rada by som sa nich vyhradila aktivny cas, kedy budeme spolu nieco robit/ucit sa/citat si/tvorit... mam totiz pocit, ze ich zacinam zanedbavat... mozno som si dala prilis vysoku latku podla venovania sa len prvorodenemu, ked bol sam a potom, ked bola druhorodena este malicka... je jasne, ez sa mamina nemoze venovat viac detom rovnako ako ked ma jedno... no rada by som vedela, ako ste na tom vy.... kolko casu s nimi stravte pri hrach, tvoreni, spolocnych aktivitach vy, kolko casu zo dna sa prehraju sami.... zacina nam sychrave pocasie, kedy sa uz vonku neda travit vela casu, tak urcite treba cinnosti na doma....

deti mi do skolky nechodia, cize by som im rada sprostredkovala taku predskolsku vychovu a aktivity...

zaujal ma pristup montessori pedagogiky, vyrobila som niekolko roznych pomocok, ci sa snazim aktivne vyuzivat co dum da... je jasne, ze sa snazim deti zapajat do kazdodennych cinnosti, tento cas nemyslim.... i ked i to je dolezity element vychovy, ucenia sa a v podstate i hry a zabavy.... rovnako ma zaujal i homeschooling, na zaklade posledneho roka a horepopisanych vplavov vnimam potrebu organizacie casu a vyclenenia si pravidelnych cinnosti s nimi... no sucasne nechcem stat otrokom toho, ze ach jaj, dnes som sa im nevenovala... budu oneskorene vo vyvoji a socializacii.... davam to vopred na pravu mieru, aby moj prispevok takto nevyznel.... chcem sa len poradit pozdielat, pozriet, ako to funguje inde...

snad som zrozumitelna.... 😅 😉 😎 😀

myzma
20. sep 2013

este doplnim:

nechcela som, aby to vyznelo, ez si to vycitam, skor to chcem tak racionalne zhodnotit ta vysoka latka u prvorodeneho ma totiz "strasi", rada by som sa venovala obom tak isto, tie rozdiely medzi nimi su momentalne v niecom minimalne, v niecom obrovske, je medzi nimi 16m, viem, ze ichnemozem tiezporovnavat, kazdy je iny, to co vie jeden v roku, co v dvoch neznamena, ze to bude vediet druhy... snad ste to tam zachytili - v tych mojich pismenkach - schvalne som vsak oslovila mamicky, ktore maju male deti, pri starsich, skolko, skolopovinnych sa to urcite v urcitych oblastiach meni.... mam kamaratky, ktore maju sice podobny vekovy rozdiel medzi detmi, no starsi im napriklad chodi do skolky, takze maju doma vlastne pocas tyzdna len jedno dieta... alebo im starsi chodi na nejaky kruzok pocas tyzdna, takze opät maju doma len jedno dieta... ja ich mam doma stale, oboch, uz 3,5 roka... varovali max par hodin, ked sme potrebovali s manzelom skutocne nieco konkretne vybavit bez nich (pohreb, dolezity nakup, lekar) a pri sucasnom tehotenstve (som 21tt) badam uz na sebe unavu a taku vyprahnutost... a mozno je to len pohodlnost a i ked chcem s nimi daco robit, nejako sa k tomu neviem dokopat, ako to bolo kedysi... vela ficia na rozpravkach, co ma hneva.... preto vzhladom na moje presvedcenie, hodnoty a tie vonkajsie vplyvy (montessori, homeschooling, predskolska vychova doma) ma to nuti (v dobrom slovazmysle)s i vyhradit konkretny cas na nich...

velmi ma zaujala kniha mamy v jednom kole... mam za sebou prvu kapitolu a velmis a mi to paci... poznate niektora?

mam vela myslienok, ktore by som chcela spostredkovat, snad sa mi daco podarilo.... sa tesim, ze mi konecne funguje net a mozem sa zapojit do nejakej diskusie...

maja2005
2. dec 2013

Ahojte mamičky, ako chodite sama s detmi na nakup? my sme 3r., 2., a 1mesiac. a viete mi poradit este dobre vnutorné ihriska kde by som mohla ist aj s miminkom, kde si mozme sadnut napapat sa..... a starsi sa sami zahraju pod mojim dozorom.

snehovavlocka
3. dec 2013

@maja2005 podla toho,ci chodis na mensi nakup niekde v okoli s tym, ze vacsie veci chodis s muzom napr. raz tyzdenne/raz za 2 tyzdne/ a ci autom. ci mas surodenecky kocik alebo len obycajny.... ja som chodila len na bezny nakup (kazdy alebo kazdy druhy den) s obyc. kocikom. starsi sa drzal sam kocika, druhu som drzala za ruku tak,aby sa drzala kocika a mimino v kociku. nakup som poukladala na kocik, zaplatila, nastrkala pod kocik a cupitom domov.....ale praci prach, kopce plienok a 5litrovy olej a 10kg muky by som takto asi nekupila 😀
PS: niekedy to bolo riadne o nervy 😉

maja2005
6. dec 2013

@myzma Ahoj, chcela by som sa ta spytat ako si to cele vyriesila ten pocit vycerpania, ja si to myslim, ze JA som skor uz vyhorena. Mám toho uz fakt nad hlavu, my sme uz traja, mame miminko 2mes. a tiez som doma uz 3,5 roka. A uz neviem ako dalej. Niekedy musim sama vypadnut na nakup a byt bez deti aby som sa aspon trosku nabila energiou. A chcela by som ta spytat ako si to prezila a co si vymyslela aby boli aj deti spokojne aj ty v pohode. Dakujem.
A inak presne som sa pochopila. Aj ked by clovek spravit pre deti vsetko obcas to nejde, aj ked sa zacneme hrat ucime sa farby alebo nieco, a vydim ako ich to nebavi, tak po par minutach to zvdavam a radsej idem prec.
Dakujem

stasten
6. dec 2013

Ďaleké perspektívne myšlienky ťa ubíjajú, ako sama píšeš. Mysli len na "tu a teraz" a teš sa, Bože môj, veď máš z čoho. Držím palce, veľa šťastia.

stasten
6. dec 2013

@maja2005 prečo ideš preč? Len pozeraj na tie hračky a nič nerob, deti si budú myslieť. že premýšľaš o hre a ty v skutočnosti relaxuješ, užívaš si vlastných myšlienok. Nauč sa vypnúť pri deťoch, je to len tréning.

maja2005
8. dec 2013

@stasten Vdaka za radu, ale rada by som vedela ci mas deti? ci si snimi doma a ako dlho? lebo ked si doma uz vyse 3,5r. tak uz skoro vobec nemas cas na svoje myslienky a nie to este v case ked si sdetmi.

snehovavlocka
8. dec 2013

@maja2005 😀 😀 😀 tiez som chcela napisat, ze mne by stacilo,keby som mohla ist sama bez sprievodu aspon na wc, ale sprvu som sa zdrzala komentara. da sa vypnut aj v pritomnosti deti, ale tie si to takmer hned vsimnu a pytaju pozornost otazkami alebo vylomeninami.... su aj vynimky, ale to nie je casto

nikola599
16. jún 2015

Ahoj zienky mam dve deti po sebe rozdielom 11 mesiacov a teraz som zistila ze som znova v teho test mi ukazal druhu ciarku slabú druhá ma za chvilu 3 mesiace neviem ako to zvladnem najde sa tu niekto na pokec

snehovavlocka
16. jún 2015

@nikola599 ahoj. gratulujem k bábätku 🙂 ľahké to mať nebudeš, ale verím, že si časom nájdeš spôsob a nejako sa s detičkami zosúladíte. ak máš koho, neboj sa požiadať o pomoc 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
l.enk.a
3. sep 2015

Ahojte. Tak ja mám doma 2 deťúrence (medzi nimi rozdiel len 1,5 roka) a na ceste ďalšie. Vôbec sme tretie bábo ešte neplánovali...chystala som sa pomaly do práce, tešila sa , že konečne vypadnem z toho stereotypu, budem užitočná aj pre iných. A bum.....šok....čakáme ďalšie bábo...(aj napriek dojčeniu a kondómom). Nemám ani 30r....už som skoro 3roky na materskej....Asi mesiac som len plakala.....neviem ako to zvládnem..Už teraz som niekedy zrelá na psychiatriu...Cítim sa psychicky a fyzicky vyčerpaná po tých predošlých tehotenstvách, pôrodoch, dojčeniu...Ale myslím, že už som sa s tým postupne vyrovnala. Dieťa je dar....a my máme tú česť mať doma 3 darčeky....také jedinečné 🙂 Som rada, že sa aspoň touto cestou môžem vyrozprávať...

karibeatka
3. sep 2015

Neboj sa,zvladnes to..ja mam 3 deti,3,5rocnu,2 rocnu a 5mesacne babatko,..tretie som uz nechcela,ale clovek mini,panbuh meni...som naviac na vsetko sama,na vychovu aj vyzivu aj vsetko a vidis,da sa to zvladnut,no a este dojcim popri babatku aj 2 rkcnu.drzim palce🙂