Uspávanie 2-mesačného bábätka

ariadna33
21. nov 2022

Ahojte Maminy, potrebujem sa poradiť prosim že kde robím chybu a čo by ste vy zmenili? Malička sa budí okolo 7 potom sa trosku popestujeme, podebatujeme a potom začne driemať. Spinka tak cca hodinku a potom ideme okolo 12 von do kočíka a okolo 15:00 papa. Od toho času je hore a okolo 17:30 už začína byt mrzutá a chce spinkať. Tak ju držím silou mocou hore lebo keby ju nechám zaspinkat tak sa zobudí už až niekedy okolo 2 v noci. Tak ju idem okolo 18 kúpať a potom cca 18:30 papat to mi už spi pri papani. Musím ju dať odgrgnut lebo má reflux keby ju nedam odgrgnut vracia. A tým že ju dám na pleco sa preberie a strašne začne plakat a potom zaspávanie trvá aj dve hodiny na rukách a ona place 🙈🙈🙈🙈

hilda08
21. nov 2022

@ariadna33 dvojmesačné babatko ma mat bdele okno hodinu az hodinu a pol, potom uz je preunavene

fifina75
21. nov 2022

@ariadna33 koľko spánkov má cez deň? A koľko hod. spí dokopy za deň (mimo noci)?

fifina75
21. nov 2022

taká malá pomôcka

werony_n
21. nov 2022

@ariadna33 plače lebo je nervózna, že už nemôže zaspinkat, ako píše pani vyššie je to už preunava. Treba ju dávať spinkať vtedy, kedy ona chce, bohužiaľ. bábätko ešte nevie rozlíšiť deň a noc. U tak maličkého bábätka by som neriešila čas. Postupne sa to začne upravovať a bude to lepšie.

minesasubu
21. nov 2022

Ahoj skus ju teda nedávať odgnut na plece ( co je aj tak pre take male babetko dost zla poloha kvoli tomu ze by sa nemala drzat v zvislej polohe to len tak moj postreh 🙂) ale ked ju dokojis tak ju daj pred seba do klbka na hruď alebo na tigríka na predlaktie odgrgnut
Popripade ked ju uložis okolo tej 17:30 skus ju nechat spat a kupat az o 19 , nas maly ked zaspal a nezobudíl sa do 18:50 tak sme ho budili okupali a dali spat

elisebah91
21. nov 2022

Je preunavena, ja by som postupovala takto, 17:30 rev že chce spat, dám ju spat. Koľko pospi toľko pospi, keby aj spala a vstala o druhej v noci, ak máš len jedno čo na Tom, cez deň dospis s malou. Skôr si myslím že si fakt potrebuje pospať a nabrať silu na večerny rituál, ktory by bol v tom prípade v pohode bez nervov, nahlenia....pospať a nabrať silu znamená 30 minutovy až hodinovy spánok. Viac nepredpokladám(z pozorovania mojich troch detí).
Takže môj postup, 17:30 spať, 18:30 vstať okúpať alebo osprchovať (ja som kúpala každé dva tri dni len) so všetkým vsudy do 19:00je hotovo potom dať papať do 19:30. A od vtedy do kedy bude chcieť byť hore. Myslím že po tomto aj tak vydrží len do 20:30max do 22:00

ariadna33
autor
21. nov 2022

@fifina75 no ráno cca 8:30 hodinový a potom v kočíku vonku cca 4 hodiny a to je vsetko , skúšala som medzi tou 15-18hod uspinkat aspon keby si podriemkala ale vôbec nechce.

ariadna33
autor
21. nov 2022

@werony_n takze myslis že dať do pyžamká a okúpať už okolo 17:00 aby potom nebola preunavena ? Ja som to preto natahovala lebo mi to prišlo moc skoro na večerný režim 😬🙈

elisebah91
21. nov 2022

@ariadna33 spat ju daj keď ona chce, nie vtedy keď si ty myslíš že chce..musí predsa byť nervózna či trieť si oči či dačo ako vidíš o 17:30....nie každé dieťa je hodinkove a rituálne, nedodržiava čas ani priblizny ako by sme chceli, čím skôr si to pripustis tým budeš mať lepšie. Mám tri deti a hoci som chcela byť časová, vtedy spat, vtedy jesť vtedy sa hrať....nikdy mi to nešlo, moje deti to nedali, takže som sa riadila len tým kedy chce spat...môj 11mesacny spí prvý spanok od 10 alebo od 11:30 ako sa mu chce, kedy ráno vstane, každý deň inak v tomto rozmedzi..

elisebah91
21. nov 2022

@ariadna33 podľa mňa je má kúpanie o 17:00 skoro, len to potvrdzuje moju teóriu(ktorú mi aj kamošky potvrdili) že ich deti tiež spia večer 20 minút až hodinu Max aby nabrali silu na večerné rituály...

ariadna33
autor
21. nov 2022

@elisebah91 tak to zajtra spravím tak že ju nechám spinkať keď bude chcieť ona☺️ A keby sa náhodou už nezobudí večer tak okupkam ráno ?
A co si prosim ta myslíš o tom 4hod spánku vonku v kočíku ? To je okey?

elisebah91
21. nov 2022

@ariadna33 o kočíkoch ti neporadim moje vôbec neboli kocikove len nosiace ale 4 hodinový spánok je ok, aj mne tak maly spával v postieľke keď bol mimino(to som chodila po špičkách a jasala, že tak dlho spí, keďže staršie spali Max 2,5 hodky)...skús to nechať na malú, podľa jej potreby a uvidíš. Chapem že človek si chce aj niečo naplánovať, niekam vybehnúť ale materská predsa nie je taká dovolenka ako sa hovorí 🤷🙊🙈 ...fakt všetko podriaďujes deťom (teda ja a útekam z domu keď je to možné 😅)

ariadna33
autor
21. nov 2022

@elisebah91 ja som bez nej ešte nikde nebola a ani nechcem 🥰 raz mi ju zobrali kočíkovať a ja som bola hotová že som neni pri nej ja ☺️ Tak ja uvidím ako to bude zajtra , potom napisem ak môžem keď tak ešte o rady 😍 Dakujem zatiaľ velmi pekne

ariadna33
autor
21. nov 2022

@minesasubu to som ani nevedela že takeho malé babo by sa nemalo dávať na plece odgrgnut 😬 a ja ju len tak davam 🙈

anne_mary2
21. nov 2022

@ariadna33 ked ti spi 4 hod vkuse cez den- to je veelmi dlho….
Mozno keby ten spanok bol krastsi, spala by potom este mozno podvecer, a pekne by to vyslo na spanok..
Ale teda “natahovat 2 mesacne babatko - to nie 🙂)
Ak ma len 2 spanky, z toho jeden taky dlhy - je to malo spankov, resp nie dobre rozlozenie..
Chciet nastavit rezim je fajn, ale vsetko chce cas.. Je este na svete kratko ☺️. Ka by som ju nechala podvecer este pospat, aspon tych 30 min urcite.. Ake mate noci? Ked pises ze by sa zobudila uz o 2hej.. ked ju podvecer drzis hore- aka je noc?

simona20201309
21. nov 2022

@ariadna33 moja mala 3 spánky asi do 8-9mesiaca. O 17:30 mala tretí spánok, zdriemla si pol hodinky, niekedy hodinku. Nemôžeš chcieť od 2mes. Aby ti pekne spalo celú noc od 7 večer.
Tále spánky ako opisujes ty mi spávala asi od 10mes do 1,5r

ariadna33
autor
21. nov 2022

@anne_mary2 ja už som nad tým rozmýšľala že či tie 4 hodiny niesu veľa aj 🙈 no keď ju držím takto hore aby sme maly ten režim kúpania tak potom mi spinka do 5 rana. Dám jej papkat a potom spinka ďalej do cca 7.

minesasubu
22. nov 2022

@ariadna33 ja som tiez nevedela ale poradkyna mi to vravela 🙂. Skus ak budes mat cas pozriet na instagrame - https://instagram.com/spravna_manipulacia_s_bab...

sakaca
28. nov 2022

@ariadna33
Ten posledný interval je naozaj veľmi dlhý s ideálne by bolo olto viac rozložiť bud viac spánkov alebo sa snaž natiahnuť tie intervaly pred tým. Jasne ze potom plače, lebo je už totálne unavená.