Uspávanie 3 mesačnej dcérky na rukách

andelok
29. mar 2012

Ahojte maminy, moja dcerka ma 3 mesiace a vie zaspat iba na rukach (pri hojdani na fitlopte alebo za chodze), prip. v satke na mne. Prvy mesiac som nakojila, ulozila do postielky a sama zaspala. Potom jej zacal reflux a museli sme zacat uspavat na rukach, inak hrozne plakala. Teraz uz sice reflux nema, ale si uz na to zvykla a mam strach co bude, ked bude mat takych 8 kg a viac...Ak mate podobnu skusenost, zacalo vam babo po case samo zaspavat? Ak ano, kedy? Ak nie, preucali ste ho nejakym sposobom na samostatne zaspavanie? Ja som skusala, ale vysledok je hrozny krik. Dakujem za kazdu radu 🙂

eeffka
29. mar 2012

baby si chvalili vibracne kresielko, je do 15kg, to mas este celkom dobre ze zaspi na rukach ( aj ked reflux je hrozny)... moja len na cicke a tu mam len ja 😖 od 8-9,30 sa nemozem pohnut z postele.
A pokial viem zvykne sa upravit reflux tak do 1/2roka.

ikke
29. mar 2012

neviem, cim to je, ale za posledne 2 dni uz minimalne tretia mamina, co by chcela, aby jej partyzdnove dieta zaspavalo same, v postielke, najlepsie potme. ano, su deti, ktore s tym problem nemaju, ale rozhodne to nie su vsetky deti, dokonca si myslim, ze to ani nie je vacsina. 9 mesiacov tvoje dieta rastlo a spavalo v tvojom brusku, poculo tlkot tvojho srdca, ked sa narodilo, citilo tvoju vonu. a teraz ma byt zrazu same?
moj takto spaval do 5. mesiacov, aj teraz musime pri nom byt, ked zaspava. o par rokov budeme na to uz len s nostalgiou spominat 😉

pozri aj
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-odnaucit-5-mesacne-dieta-od-zaspavania-na-rukach/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/spi-len-na-rukach-inde-nezaspi/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/preco-4-mesacna-dcera-place-ked-ju-dame-do-postielky/

mamina6410
29. mar 2012

nas maly mal reflux od narodenia, uspavali sme ho len na rukach, a to mal pri narodeni 4,460kg, teraz ma 2 roky a inak ako na rukach zaspi len vecer aj to asi 3krat do mesiaca, inak sa stale nosime a to ma uz 13 kilov. Vyskusali sme snad vsetko, nic nepomohlo, vzdy to skoncilo takym placom ze sa az zadusal a prestaval dychat, takze nam nepomohlo vobec nic, co nam bolo poradene. Proste z toho musi vyrast, ked mu to uz nebude pohodlne, tak s tym zo dna na den prestane. Tak to bolo u nas so vsetkym. A rovnake skusenosti mam aj v okoli, niektore deticky sa po polroku prestali nosit, niektore po roku a pozna aj 4 rocne, ktore zaspavaju na rukach. Cize je to o dietati.

magali
29. mar 2012

@andelok a to odkial vies ze uz nema reflux? ak ti to nepovedal Dr, tak to ze negrcka este neznamena ze nema reflux.. nas maly ma reflux, najhorsie to bolo ked mal dva-tri mesiace, uplne grckat prestal az okolo 10m ked mal 15m boli sme na kontrole a reflux je tam stale ale uz nie velmi silna forma, negrcka ale na sone bolo vidiet ze sa mu ta strava vracia hore trochu..
suhlasim s @ikke .. neviem preco si vsetky mamicky mysli ze vsetky deti musia byt ukazkove a krasne zaspavat same a najlepsie aby ani nepipli..
moj syn ma 17m a stale ho uspavam na rukach, pretoze to proste inak nevie.. okolo pol roka som sa vytesovala ako krasne vie zaspat so mnou v posteli a potom ho prelozim do postielky, potom zacal lozit a bolo po zaspavani, on sa proste nevedel zastavit a ulozit na spanie, nakoniec som prisla nato ze ked ho 5minut ponosim a pohojdam tak o chvilku zaspi, naozaj to netrva viac ako 5minut.. tiez som si myslela ze bude tazky, ale teraz ma asi tak 11kg a je to lepsie ako ked bol v perinke.. a navyse ja si to uzivam, o par mesiacov sa malinky osamostatni a ja budem len spominat na krasne chvile pri uspavani..

andelok
autor
29. mar 2012

@ikke Ja s tebou v podstate suhlasim..ide len o to, ze mala je coraz tazsia a uspavam ju takto den co den..a to spi kazdu 1,5 hodinu, cize za den takto uspavam fakt casto..teraz sa to este da, ale co bude ked bude mat 10 kg? Hlavne vecer je to tazke..po celom dni som unavena a kedze vecer byva nervozna, hupem sa na lopte aj dve hodky vkuse kym zaspi..ja od nej nechcem zazraky, ale toto uspavanie mi pride namahave a casto neproduktivne.

dulkagabulka
29. mar 2012

suhlasim s @ikke
nechcime robit predčasne naše deti dospele 😒
ty vieš,že malička je v postielke, ale ona nevie, že ty si tam...ona to vie, iba ked si pri nej

prečitaj si toto:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...
alebo toto:
http://www.zenskekruhy.sk/mamicky/nosime/70-nos...

pripadne si zožen knihu Koncept kontinua
v nej sa dozvieš, že dietatko nema byt stredobodom zaujmu matky /teda to, čo robiš, to niekolko hodinove uspavanie-nedivim sa, ze si unavena/..dietatko ma byt akoby na "okraji" ..priviazane na tele mamy a matka ma robit to,čo by robila vo všedny den bez neho...neverim tomu, že africka alebo indianska mamina ma čas niekolko hodin iba uspavat dieta...ona skratka robi všetko čo robit ma, chodi po vodu, rube drevo, pletie košiky a dieta sa prisposobuje JEJ ..nie ona jemu..
PS: chodi po vodu, rube drevo, pletie košiky zamen za svoju pracu,ktoru cez den vykonavaš...vari, žehlí, perie, chodi n a nakupy atd..atd..

andelok
autor
29. mar 2012

@magali ja naozaj necakam od malej zazraky..kludne ju budem pestovat kolko to bude treba..ale je rozdiel to robit 5 minut a 30 minut..a to nehovorim o veceroch, ale aj o dennych spankoch. ja si to proste len chcem trochu ulahcit, nechcem sa malej zbavit tym stylom, ze ju hodim do postielky a nech si spi..to fakt nepotrebujem.

andelok
autor
29. mar 2012

@dulkagabulka satku pouzivam, to je skvela vec, ktora na uspavanie zabera..ale mozem ju v nej uspavat vzdy? pri kazdom uvazovani mi place (aj ked sa rychlo ukludni) a niekedy by som do uspavania rada venovala troska menej energie...

ikke
29. mar 2012

@andelok pises, ze ti zaspi v satke, tak to vyuzivaj 😉 moj spaval cez den iba v satke alebo v kociku. po kojeni ti nezaspi, ked sedis normalne bez hojdania? je este malicka, kludne moze mat koliky, ktore sa prave v naruci (kde nelezi vystreta ako pravitko) a v satke zmiernuju...

ichbinich
29. mar 2012

@andelok:
Neboj sa, ono sa to upravi same. Ja som tiez poskakovala a pochodovala, kym zaspal. Postupne sa to bude zlepsovat. Mozes skusit zazracnu zavinovacku, aby mala pocit bezpecia a biely sum (= rozladene radio). Ze potrebuje tvoju blizkost je evolucia, neodopieraj jej toto pravo. A nemysli zbytocne prilis daleko dopredu. Jedina konstanta v zivote s babatkami je zmena 😉
Vsetko dobre!

sisa07
29. mar 2012

@andelok Ahoj 🙂 . Ja Ti uplne rozumiem, o com pises. Tiez mam Adelku a k nej uz aj Adamka 🙂 . Obe deti mali problemy so zaspavanim a celkovo so spankom ( bezne sme sa uspavali nosenim, natriasanim v kresielku a hojdanim hodinu a vysledkom bol 20minutovy spanok.....). Viem, ze si velmi unavena, vycerpana a sklamana z toho, ze napriek tomu, ze zo seba vydavas maximum, aby si dcerku upokojila, dcerka pokojna nie je. Zazila som.....Treba len vydrzat, casom sa to zlepsi. Ale kedy presne, to je velmi individualne, presny cas TI nikto nepovie, aj ked by Ta to urcite potesilo 🙂. Ber to tak, ze tento cas, ked je Adelka malinka, sa Ti uz nikdy viac nevrati a malinka sa postupne upokoji, najdete si sposoby na uspavanie, ktore budu aj pre Teba menej narocne. Ale teraz sa jej treba prisposobit a urobit vsetko preto, aby bola spokojna. Su deti, ktore v pohode zaspavaju same od seba, pod vplyvom unavy a su take, ktore vlastna unava este viac znepokojuje, maju rozrusenu nervovu sustavu a zaspavaju velmi tazko. Neporovnavaj malinku s inymi detmi, len by si sa trapila. Nalad sa na jej vlnovu dlzku a bude Vam obom fajn, aj ked to je teraz narocne. Neboj, bude lepsie, viem to 🙂.
Mam deti, ktore boli absolutne nekocikove, vyzadovali si vsetok moj cas, caste dojcenie, nosenie, hojdanie, vsetku pozornost, nechceli ist na ruky inym ludom. Ale verim, ze kazda nasa spolocna minuta stala za to a do ich zivota je to velky vklad. 🙂
Drzim palce, aby ste s Adelkou pomaly nasli spolocny rytmus a sposob, ako byt co najviac v podode 😵

betina1984
29. mar 2012

@andelok ja mam tri deti, prva dcera ma styri roky a uspavala sa na rukach do 2-2,5 roka,nepamatam si uz presne. Taku velku ju uspaval manzel, lebo ja ju uz neuniesla. Dvojcata tiez zaspavaju na rukach, pripadne v kociku. Neda sa nic robit, treba vydrzat. Ako som si naucila, tak mam, ale ked su strasne unaveny, tak zaspia aj sami.

andelok
autor
29. mar 2012

@ikke Po kojeni zaspi len v noci...v noci nakojim a okamzite je tuha, len ju presuniem do postielky 🙂 Najvacsi boj je vecer, byva dost nervozna z celeho dna..mame ju skontrolovanu doktormi, takze je (takmer) iste, ze brusko ju neboli..koliky mala za zivot mozno 3-4, uz davno sme ziadnu nemali. Mam pocit, ze v satke citi nejaku istotu, lebo ked ju uspim na rukach a prelozim do postielky, spi tam maximalne 20-30 minut, kym v satke dokaze spat vkuse aj 2 hodiny.
@ichbinich: to je asi moj problem, ze moc myslim dopredu 🙂 Na jednej strane mas vsade knihy o tom, ako kazde dieta dokaze zaspat samo a ako ho to naucit a na druhej strane je tu to, co hovoris ty, ze ma potrebuje. Ja sa zamyslam nad tym, ako je mozne, ze daktore baba zaspia kludne same..ved aj oni potrebuju mamu rovnako ako moja dcerka.

andelok
autor
29. mar 2012

@sisa07 Hovoris mi uplne z duse..presne si opisala moje pocity 🙂 mam pocit, ze do toho vkladam vsetko a vysledkom je casto velke nic...ale pevne verim, ze cas to vyriesi..aj kedby som bola najradsej, keby mi niekto povedal ze vies co, o 3 mesiace to uz bude uplne super..aspon by som mala nadej 🙂

tea333
29. mar 2012

@andelok ja mam syna, ktory mal odjakziva problem so spanim. Uspavanie trvalo dlho, na rukach/v manduce, spal kratko, budil sa..casom to bude lepsie!
Tak male babatko uplne prirodzene vyzaduje pri sebe mamu a chce zaspava pri nej.Neboj sa toho.Teraz je to tazke, ale casom bude lepsie a rychlejsie zaspavat a bude spat menej krat za den. ja som na rukach a prsniku uspavala dost dlho, nosila som este aj okolo roku, ked sa mu nedarilo zaspinkat.Ale vacsie babatko sa da pekne naucit "samostatnemu" zaspavaniu bez slziciek. Ja som prv nosila, potom som s nim uz len sedela, nakoniec som lezala pri postielke a uz len spievala a drzala ho za rucku..trvalo to tyzdne, ale bez placu sa postupne naucil zaspavat uplne kludne sam. do postielky sa tesi. Takyto spankovy trening (podla Prekopovej) vsak nemozes aplikovat na malinke babo. to potrebuje mamicku citit.

zlatusik28
29. mar 2012

@andelok ahoj, tak môj starší takto zaspával až do jedného roka, iba na rukách. Potom sme skúsili dať ho do postielky, na bruško alebo bok, a trošku ho tľapkali po zadočku, aby mal pocit, že sa s ním kolíše 😉 Síce pár dní poplakával, ale potom to už išlo. A postupom času sme ďalej a ďalej menej potľapkávali, až kým nezaspával sám. A pri druhom to bolo iné, ten sa naučil od narodenia zaspať sám s tým ale, že som pri ňom ležala a tiež trošku potľapkávala po zadočku, ale len do takých 5-6 mesiacov, potom stačilo len ležať pri ňom. Takže skús to potľapkáanie, či nezaberie 😉

magali
29. mar 2012

@andelok nechcela som na teba zautocit, to naozaj nie, myslela som to tak ze to je vseobecny nazor a nielen mladych mamiciek ale proste vsetkych.. chapem ta ze si unavena, ja som syna takisto uspavala a to dokonca od narodenia, on nikdy nevedel zaspat sam od seba.. viem ze je to narocne.. ja teraz uspavam naobed a vecer, neboj sa tie intervaly medzi spankami budu vacsie, mala zacne viac vnimat a nebude uz tak casto spinkat.. ja mam to stastie ze byvame v dome, takze od jari do jesene sme sa uspavali v kociku.. momentalne syncek zaspava tak ze ma hlavu polozenu na mojom ramene a tak sa nosime, takze vobec nieje tazky.. rada by som ti pomohla, ale naozaj neviem ako, ja som s tym tiez dlho bojovala, az som nakoniec pochopila, ze maly proste potrebuje byt pri mne a inak to proste nepojde.. myslim ze to bude tym refluxom, im sa to v brusku buri a zaludocne kyseliny im idu hore, preto su tieto deticky nekludne, tym ze su v zvysenej polohe, na rukach a citia mamicku, tak sa ukludnia a preto nevedia inak zaspat, to je moja skusenost.. taketo malicke deticky sa neustale menia, nas maly menil sposob zaspavania asi kazdy mesiac.. neskor uz to bolo ovela lepsie..
jednu radu ti ale viem dat.. ak je to len trochu mozne, striedajte sa v uspavani s manzelom.. hlavne vecer.. my sme spravili v tomto chybu a maly teraz v noci nechce nikoho ineho ked place len mna
drzim palce

sisa07
29. mar 2012

@andelok 🙂 . Kazde dietatko je ine a ma inu hranicu a mieru potreby blizkosti matky.......V tom je prave ten problem - neporovnavaj dcerku s inymi detickami. Vy dve ste absolutne jedinecna dvojka na tomto svete 🙂 . Len Vy dve spolu si hladajte svoj vlastny recept na uspavanie, na spolocnu blizkost a vztah....Neboj sa, ze nieco robis zle a nevycitaj sebe, ani dcerke, ze je to tak ako je. Inak sa to dcerke momentalne asi neda a potrebuje maximum Tvojej blizkosti a lasky. Je to nesmierne narocne - fyzicky aj psychicky - bez debaty.....Ale vysledkom bude spokojna dcerka, a Vase vzajomne puto sa bude len viac a viac upevnovat. 🙂
Deti som dojcila na poziadanie, spali s nami v posteli, postielku sme museli zruzit, lebo nemala vyznam. Aj ten najjemnejsi pokus o prelozenie do postielky koncil krikom a placom. Jednoducho ma potrebovali. A ja som im darovala to najmenej a myslim, ze zaroven aj najviac, co som mohla - seba. A neboj sa, ze by sa malinka od TEba potom "neodlepila", alebo bola "rozmaznana". O co viac svojej blizkosti a lasky jej das, o to bude sebaistejsia, spokojnejsia a v buducnosti sebavedomejsia a odvaznejsia. Len to chce teraz par mesiacov zatat zuby, nahodit usmev a vydrzat, aj ked ma clovek pocit, ze uz ani minutu nevladze. Ta princezna si to zasluzi 😵.
A mimochodom - ta nasa uplakana a nepokojna Adelka dokazala sama odist do svojej izbicky, ked mala jeden a pol roka. Jednoducho sa dovtedy nasytila mojej blizkosti, a potom uz dokazala fungovat aj sama - aj ked nas obcas v noci k sebe zavolala, ale uz vedela existovat vedla v izbe, vo svojej posteli. To keby mi niekto povedal, ked mala tie uplakane 3 mesiace, tak neuverim 🙂 .
Nastav sa plne na jej potreby a neboj, bude lepsie. Mne najviac pomohlo, ked som sa zmierila s tym, ze jednoducho moje dieta je ine, ako vacsina deti a ma inu potrebu blizkosti a vyzaduje ine ritualy ako ine deti. Ked sa s tou myslienkou zmieris, budes o nieco menej unavena, lebo aj tie negativne myslienky odoberaju energiu. Drzim palce, urcite to spolu zvladnete 😵

magali
29. mar 2012

@andelok vidis kolko mamiciek s podobnym problemom sa tu naslo.. hlavu hore niesi sama, nerobis nijaku chybu.. v provom rade ide o dietatko, my sa musime zatat a vydrzat, je to vycerpavajuce, ale to prejde.. slubujem

ichbinich
29. mar 2012

@andelok:
Tu knizku kazde dieta sa vie naucit spat hned aj spal 🙂 Mala by byt zakazana. A uz vonkoncom sa nesmie uplatnovat na male babatka...
Ano, su deticky, ktore su narocnejsie, potrebuju citit mamu nonstop a su deticky, ktore spia spokojne same v postielke. Kazdy sme iny, a to plati este viac o babatkach.
Ked jej vyhovuje satka, nos ju v satke. Aj ked ti nik nevie povedat ziaden casovy horizont, ono sa to naozaj upravi. Teraz je malicke babatko a na teba odkazana. Tie dlhe hodiny co sa ti teraz zdaju ako vecnost ujdu skor, ako ti bude mile. Ja som si tiez myslela, ze to su iba reci, ze na detoch vidno, ako cas leti, a prejde to vsetko tak rychlo a pod... Teraz ma moj 28 mesiacov a fakt to strasne rychlo ubehlo a tie dlhe hodiny chodenia a skakania na lopte su uz iba niekde vzadu v pamati.
No, o tri mesiace budu zubky, tak sa netes 😉 Ale nic v zlom, ale fakt kazdych par tyzdnov su ine radosti a starosti, to patri k zivotu. Hlavne si jedna druhu uzivajte!

lenusiknr
29. mar 2012

@andelok tiez sa trosku divim, ze nieco taketo vobec riesis.... moj maly ma 27mes. a na rukach zaspaval skoro 2 roky... teraz zaspi sice v posteli ale ja musim byt prinom... nikdy som ho vyplakat nenechala ani na obed ani vecer....
moja rada je, kup si Manducu- v tej mozes malu uspavat cele dni a popritom si aj nieco porobit.... a este ak ti mozem poradit- uspi si ju v satku, kociari alebo hocicom kde zaspi sadni si na gauc a nechaj ju ulozenu na sebe. uvidis ze ti prespi mozno aj dve hodky, kedze ta bude citit... ty si zatial citaj alebo oddychuj 🙂 maly sa mi tak naucil spat z 30 min. spanku na 2 hod. a po tyzdni-dvoch som ho prelozila do postielky a v poho prespal tie dve hodky...
nikto ti nezaruci ze za tri mesiace bude tvoje dieta spat ako z knizky- ty si jeho matka, teba potrebuje najviac na svete tak sa jej prisposob ako sa len da.. ved je este malinka 🙂 uvidis ze nato budes casom spominat a uspavanie na rukach ti bude chybat

sisa07
29. mar 2012

@andelok Pozri sa na moju profilovu fotku 🙂 - klasicke uspavanie nasej Adelky pred takmer piatimi rokmi 🙂 😵 . Male maciatko v deke pritulene na mamine 😵.

lenusiknr
29. mar 2012

@ichbinich tiez som chcela napisat nech tu knizku ani nekupuje a ak ju uz ma nech ju vyhodi von oknom 🙂

hirjak
29. mar 2012

téma bola zamknutá z dôvodu duplicity