Uspávanie dvojročnej dcéry

25. okt 2022

Zeny potrebujem poradit😵‍💫 mame doma novorodenca a 2rocnu dceru. Problem je uspavanie staršej dcery, je zvykuta ze som pri nej a ju hladkam,viem zle som ju naucila, no teraz pri malom babatku sa to proste neda sediet pri nej a venovat sa iba jej, ked vezmem babo ku sebe a som pri nej to ju zase rusi, som zufala co mam robit???? Muz chodi na tyzdnovky takze on mi nepomoze s vecernym uspavanim, dakujem za rady

viestta
25. okt 2022

Uspať babo, malú za ten čas dať do postieľky s tým, že prídeš hneď ako babo zaspí. A zakaždým prísť, aj keď medzitým zaspi

autor
25. okt 2022

@viestta lenze ona uz spi vo svojej posteli z ktorej vie sama vyjst takze 😵‍💫🙄

viestta
25. okt 2022

Takže kybel trpezlivosti a natrénovať. Nič iné nepomôže.
Vyjde z postele, poslať ju spat, keď 50x tak 50x vratit do postele

autor
25. okt 2022

@viestta asi jedine🙄

mimi3008
25. okt 2022

A ked bude dcera pri tebe, kym uspis babo, bude to babatko pri zaspavani vyrusovat? Tak moze spolu s tebou uspat babo a potom pojdes uspat ju. Vysvetlis jej, ze ju budes zatial hladkat, kym bude pri tebe lezkat, oddychovat...aspon ja mam taku skusenost s nasimi detmi, ze cim boli mensie, tym boli nevyrusitelnejsie pri zaspavani...

iam24
26. okt 2022

My máme rozdiel 1rok a 8 mesiacov. Syn bol naučený zaspávať sám ale s príchodom novorodenca sa to zmenilo. Čiže podala som bábätku UM a syn ležal na našej posteli s tým že som ho držala za ruku. Keď bábätko dopilo um tak som si ľahla k staršiemu 😇