Uspávanie na rukách

77viki77
23. jún 2022

Ahojte, chcem sa opytat mamiciek, ktore prve mesiace uspavali babatko na rukach ako ich naucili zaspavat same v postielke. Ja som na to malu naucila hoci som to teda vobec nemala v plane, no kedze mala velmi silne koliky nedokazala som ju uspat inak...no teraz ked ma 3,5 mesiaca uz koliky konecne nema,ale samozrejme na hojdanie na rukach si uz navykla....dcerku kojim a vacsinou pri tom aj zaspi, no po papani sa vzdy zobudi pripadne ju zobudim ja kedze si musi odgrgnut a sama mi uz potom nezaspi...nechce preto vlastne byt ani v kociari, jedine ze ju predtym uspim na rukach no samozrejme ked sa zobudi chce ist zase na ruky a zacne plakat dokym neprideme domov...dalsi problem je zavinovacka do ktorej sa uz coskoro nezmesti...vie mi prosim niekto poradit, najlepsie niekto kto mal rovnaky problem, ze ako to riesil? Dakujem vopred za akukolvek radu a skusenost 😉

terezka2911
23. jún 2022

Ak nepomoze nic ine, treba skusit nosic.

matullienka
23. jún 2022

Joj veru nijako zajtra má 3 roky a uspavam na rukách 🙈

diamond007
23. jún 2022

@77viki77 ak nemá kolíky, nemusí si už odgrgnut
A ak aj ju naučíš spať samu v postieľke, tak možno na mesiac lebo akonáhle sa začne hýbať viac, budeš tam kde predtým 😀 do roka to nerieš podľa mna

majah212
23. jún 2022

skus vyskusat kojenie po leziacky, ak ti pritom zaspi, tak lezi a ty alebo si polezis s nou a oddychnes, alebo ked sa "odpoji" odide. Preco budis na odgrgnutie take velke babatko? (ma nejake zdravotne tazkosti?) kojene dieta si nemusi po kazdom kojeni nutne odgrgnut 🙂 babatko vzdy volia tu najlepsiu moznost - teda - rodica, je normalne ze chce byt na rukach, je to prijemne, bezpecne miesto a ked sa zobudi tak potrebuje teba aby sa alebo upokojila, alebo obzerala po svete.ako pise vyssie skus napr. nosic. Zavinovacka je uz asi zbytocna pri takom babatku (mozno jej je uz aj teplo v nej) ak budes zavadzat nejake zmeny, necakaj ze to bude hned, musis pomaly

terezka2911
23. jún 2022

Nam pomohla satka, lebo tiez sme uspavali na fitlopte. A to bolo o drzku. Presli sme na satku, potom na spanie spolocne v posteli a po nejakom case sme ho naucili aj samostatne. Len to chce cas a trpezlivost.

janulla1
23. jún 2022

@77viki77 starší syn mal hrozne koliky, zaspával mi na rukách do 8 mesiaca ešte som pri tom sním musela chodiť a spievať uspávanky, raz som bola veľmi unavená, zaspal mi poleziavky pri kojeni v posteli a potom už bolo fajn, mladší zase na fit lopte a potom keď mal cca 4 mesiace som začala skúšať uspavat poleziavky pri kojeni v posteli a hladkala som mu chrbatik a potom zaspával už len tak, a perinku sme po 3 mesiacoch nahradili spacim vakom🙂

77viki77
autor
23. jún 2022

@terezka2911 no ale na noc ako? Ma spat v nosici so mnou?

77viki77
autor
23. jún 2022

@matullienka Ach jaj...a to vladzes? Moja ma 5kg a mam co robit uz...

matullienka
23. jún 2022

@77viki77 tak jej stačí že sedím a ona obkročmo sedí na mne a hlavičku má položenú na pleci a rukami mi kufre vo vlasoch, tie ešte rozkaze rozpustiť 🙈

77viki77
autor
23. jún 2022

@diamond007 No ma este obcas svoje stavy, berieme aj kvapky tak je to lepsie no uz ich davam len niekedy..preto radsej davam odgrgnut vzdy, no mozno skusim aj bez toho uspavat uz a rovno v zavinovacke krmit...no nemalo by sa to riesit cim skor aby si nenavykla este viac? Cakat do roka je predsa riadne dlha doba uz 🤔

basska_b
23. jún 2022

@77viki77 Ja som uspavala na rukach do 2 a stvrt roka, uz mi zacala byt tazka a sama od seba povedala "chcem len ležkať..." - odvtedy len lezim vedla nej a so mnou zaspi. Hento "zaspavanie sama v postielke", to mozno okolo roka naucis a aj to musi mat dieta dost pasivny temperament, lebo moje by vybiehali z izby a vrestali, mne to srdce neda. Poznam iba jednu kamosku, ktora toto deti v roku "naucila" a napr. na navsteve , dovolenke maju hned problem, deti nevedia zaspat

77viki77
autor
23. jún 2022

@majah212 Kojenie po leziacky som skusala no zobudila sa po chvili a uz nechcela spinkat, ale ako pises asi by som mala byt trpezlivejsia a skusat to viackrat...zavinovacku preto pouzivam lebo sa mi v nej hojda dobre + nezobudi sa ked ju davam do postielky...nosic som tiez skusala no nezaspala v nom a zacala sa vrtiet po istom case a byt nespokojna, budem skusat dalej 🙂

matullienka
23. jún 2022

@basska_b staršia sama v postieľke zaspavala od 3 mesiacov a tento malý červík ani za svet sama

basska_b
23. jún 2022

@matullienka Asi je to fakt vec temperamentu 🤷‍♀️😃
Moja mladsia je tiez taka citlivejsia

77viki77
autor
23. jún 2022

@terezka2911 a to si ho z tej satky prekladala do postielky? Ci spinkal v nej az kym sa nezobudil? Mne pospinka aj 2 hodinky v postielke co mi pride setrnejsie na chrbat no len to uspavanie predtym musi byt na rukach 😕 no cim bude tazsia bude to horsie 🥴

77viki77
autor
23. jún 2022

@janulla1 nebudil sa ti ruckami v tom spacom vaku? Ci si mala taky co su v nom aj rucky schovane?

77viki77
autor
23. jún 2022

@matullienka 🙈 ach tie deti vedia ale vymyslat

matullienka
23. jún 2022

@77viki77 no to áno a tento náš škriatkovia je na to expert

domka222
23. jún 2022

Čistá otročina uspávať na rukách.Pri druhom som to nerobila už ani náhodou. Teraz má dcéra pol roka, ale od narodenia, nakŕmim, položím do postieľky a odchádzam

adriannasvk
23. jún 2022

Aj ja som maleho uspavala na rukach 😂ked som uz fakt nevladala tak som si ho dala na paplon a pohojdalavala na posteli jednou rukou kym nezaspal a postupne som ho ucila,ze uz nevladzem. Ze budem pri nom lezkat ale trvalo to skoro 2 roky 🤦‍♀️🙈

77viki77
autor
23. jún 2022

Najhorsie je ze v mojom okoli vsetkym mamickam deticky spali prakticky hned deticky same v postielke...no je pravda ze vsetky krmia umelym mliekom... uz som mala z toho depku ze len ja som taka neschopna, ale dakujem za prispevky, zase si pripadam o nieco normalnejsie ked viem ze nie som sama s takymto problemom...

matullienka
23. jún 2022

@77viki77 áno môže byť rozdiel aj v tom staršia bola od 3 mesiacov na um a keď bola trošku väčšia tak si už fľašku držala sama kým ju vypila bola tuhá ako spalek, mladšiu som kojila 17 mesiacov a inak ako na rukách sa kojit nechcela akurát v noci po leziacky

domka222
23. jún 2022

@77viki77 tam nejde si myslím o to, či je dieťa dojčené alebo nie. Prvého som kojila do roka a pol, malú teraz tiež kojím. Ale ide o to, ako hneď na začiatku učíš dieťa zaspávať. Ja to viem teraz porovnať, keď už mám dve. Malý mal koliky, zvykol si na fitloptu, to bol boj do 9 teho mesiaca naučiť ho inak zaspávať. Malej som také "vymoženosti" neponúkla, tak sa naučila zaspávať sama

lasoli
23. jún 2022

@matullienka vidim ze niesom jedina ,ja starsiu do 3,5r:😂🥴🥴

majah212
23. jún 2022

@77viki77deti si na zmeny zvykaju pomaly, pokial ich aplikujes s respektom a ohladuplne 🙂 skusaj postupne aj kojenie po leziacky, aj nosic (jasne, ze nezaspi hned, ved je to zrazu zmena a babatko nevie preco je to tak, ale ked sa budes hojdat, skusat, tak bude vidiet, ze je to prijemne ;) urcite si najdes system, co vyhovuje tebe aj malej, ak sa budete navzajom pocuvat 🙂 ..

janka_266
23. jún 2022

@77viki77 my sme z uspávania na rukách prešli na uspavanie pri kojení a odvtedy spi s nami v posteli 🙈 ale v auguste bude mat 1 a 1/2 roka a už sa nechá večer uspať hladkanim a spievanim niekedy 😃 tak snáď je to na dobrej ceste a nebude s nami spávať do maturity 🤣

A to, že všetkým spia deti od narodenia samé si nevšímajte, toez mi to prišlo ako zázrak, kým sa neukázalo, že sú všetky na um, a tam to trochu inak funguje ako pri kojení 😃najhoršie sú tie zázračne rady o položení do postieľky a určite samo zaspí 🤣

amelia89
23. jún 2022

@domka222 no dobre ale ked je dieta bordove od placu az sa zajakava ako by si to robila?
Ja mam teraz druhe dieta, ma 8 tyzdnov. A v terminovke tolko zien pise to co ty ze nakrmi polozima odchadza. Moje dieta sa ale zadusa placom, ani prvy syn nezaspal nikdy len tak sam v postielke. Ako to teda robit s dietatom ktore velmi place ?

77viki77
autor
23. jún 2022

@domka222 No a mala mala tiez koliky? Ono myslim si ze ziadna matka nema v plane uspavat na rukach...no ked dieta nieco boli dennodenne myslim si ze ziadna nema to srdce neutesit a nechat sa trapit dieta same v postielke...a potom to uz ide...dieta si rychlo zvykne...

77viki77
autor
23. jún 2022

@amelia89 Ved to...asi je to fakt o temperamente...a co plati na 1 dieta na druhe uz nemusi...a nie je to o tom ze my, matky robime nieco zle...hoci aj to sa stava...

terezka2911
23. jún 2022

@77viki77 áno. Niekedy sa zobudil, ale väčšinou už spal tvrdo.