Večerné NEuspatie dieťaťa

2. júl 2022

Do 9mes. Sme mali režim deň aj noc, doobeda 2h spánok, poobede 1-1.5h spánok a večer zaspavala medzi 19-20tou.
Neviem čo sa stalo, ale posledné 2tyzdne ju neviem večer uspať skôr ako o 22-22.30.
Začínam byť z toho unavená, staršie dieťatko mi cez deň nespí, večer ho vypne o 19-20tej a s malou som hore do 22-23h, ráno vstávame o 6tej a som teda už preunavena ja.
Mali ste aj vy taký sek v spankoch? Aj cez deň sme museli zas prejsť na 3spanky lebo sa začala budiť po 30-40minutach. Ale to mi až tak nevadí, ale to večerné NEuspatie je strašne. Uspavam o 20tej, buď neuspim vôbec alebo uspim a o 15min hore, uspim a o ďalších 10-15min hore do 23tej takto ☹

viestta
2. júl 2022

Nie je to z horúčav?

hviera81
2. júl 2022

regresia?

ivangeline
2. júl 2022

Ja v takychto pripadoch uspavam skor a nie neskor. Uz o 19tej uspavanie... ak nepomoze..uz o pol 7.
Moze to byt to teplo plus nieco ine.. zuby..alebo travenie najcastejsie. :/ Je mi to luto. Moj tiez niekedy strajkuje ale poobede,takze bud spi 30min na mne alebo ideme von,tam sa to najhorsie precka a o pol 7 odpadne doma. :D

autor
2. júl 2022

@ivangeline čo mi pomôže že ju uspim o 19tej? Ak som uspala o 19tej, 19.30 už bola hore vyspata 🤦

autor
2. júl 2022

@viestta vnútri máme 25-26, môže to byť z toho?
Aj by spala, ziva ale nula bodov

autor
2. júl 2022

@hviera81 takáto? Šak to nie je normálne. Aj teraz je ešte hore. Uspavala som od 21.20do 22.10 a nepodarilo sa.

a_andrejka4
2. júl 2022

Co viem tak my sme mali v 9 mesiacoch este 3 spanky okolo 5-6 večer mala polhodinoveho šlofika, ale teda medzi 8 a 9 mesiacom sme mali najhorsiu a najdlhsiu regresiu, rev pri kazdom ukladani do postielky a v noci vedela byt hore aj hodinu az dve 🤷🏼‍♀️ ... nemoze byt v tvojom pripade uz preunavena?

simona20201309
2. júl 2022

Ja som rozmýšľala, ze založím presne takúto tému, tak teraz neviem, či sa môžem pridať? Len moja ma 2,5r. Pred chvíľkou mi zaspala. Je to naozaj strašne vyčerpávajúce a z večera už nič. Ja ju už budím o pol3, niekedy bola schopná spat aj do 5. No rovnako mi zaspáva o 10vecer. Bez rozdielu ako dlho spi cez obed, bez rozdielu ci ju ukladám o 8, či o 9 či o pol 10 vecer.... nezaspi skôr ako o 10.
Vonku sme takmer celý deň, ešte aj jeme na terase. Pohybu ma až až, kopu času sme.v bazéne, spoliehala som sa, že aspoň voda a slnko ju unaví. Večer rovnaké rituály takmer od narodenia. Sprcha, zuby, rozprávka a spat.
Takže ospravedlňujem sa, že som sa tu votrela, ale veľmi ma zaujímajú rady, možno zistím, čo robím zle?

hviera81
2. júl 2022

no regresia je ze sa to meni, ze funguje spanok aj uspavanie inak nez doteraz.
moj je pred vecernym spankom niekedy aj 6 hodin hore. ma 10m

viestta
2. júl 2022

Áno, môže to byť únava z horucavy

autor
2. júl 2022

@a_andrejka4 podľa mňa je jedno či má dieťa 2,3 alebo 4 spánky, dôležitý je čas spánku. Doteraz mala 2 spánky dokopy 3.5h denne a teraz má 3spanky za 2h denne dokopy. Ale to by mi cez deň ani nevadilo, to môže byť ozaj teplom. Ale toto NEuspatie je vyčerpávajúce. Keď nemám čas na seba večer, dokážem pri malých deťoch akceptovať. Ale aak mi už uberajú z času spánku tak na to Niesom. Teraz sa mi ju podarilo uspať, o 6tej vstáva staršie dieťa a to už lezim a ostávam spať v posteli ale ak zratam 5x v noci hore ak nie viac tak som unavená ráno čo ráno už ☹ a ten rev pri ukladaní už mala, okolo 8mes, má už vyše 9mesiacov a zrazu toto.
Rozmýšľam že sme boli 2t dozadu pár nocí na návšteve, či to mohlo spustiť ale aj tam zaspavala skôr jak odvtedy doma 🤦 už sa teším na zimu a skorú tmu.
Preunavena som vylúčila, keďže napr včera spala do 18tej večer a od 21som uspavala a zaspala o 22.30. dnes vstala o 17.20 a uspavala som večer a až teraz zaspala. Tie 3h sú minimálne čo musí byť hore pred spánkom

autor
2. júl 2022

@simona20201309 nič nerobis zle, aj my sme si starším dieťaťom tým prešli, nejako málo energie na rozdávanie okolo toho 2.5r... povyrastlo z toho, skončilo to keď mal 2r 10mes cca... Inak jediné čo mi pomohlo vtedy posunúť večierku na 21.00 - 21.20 a budiť o 13.30 plus nenechať späť naobed dlhšie ako 1.5h presne. To bol limit a potom som budila.

autor
2. júl 2022

@hviera81 6h mi nevydrží hore, Max 4,5-5h... Ale aj to som skúšala, keď vstala o 14.30 dat spať až večer... Haha, zalomila o 19.10 a 19.40 sa zobudila a ruka hore do jedenástej

autor
2. júl 2022

@viestta prípadne sme boli vyše 2t dozadu na návšteve na noc, môže to byť spúšťačom? Ak áno tak som práve rezignovala a nikam nejdem už s ňou späť mimo 🤦🤦🤦

akriakova
2. júl 2022

@simona20201309 ahoj,mám 3 slečny z toho 2 vo veku tvojej dcérky, čo sa týka večerného zaspávania my problém nemáme, máme režim od narodenia,jedinú vec,ktorú sme vlastne v režime zmenili cca v roku a pol je,že sa chodí spať okolo pol 7-7 s prázdnym bruškom, okolo 16 majú večeru, to je posledné jedlo a pred spaním už len ponúkame vodu na pitie, čistú,izbovej teploty a odatatu nech v nej nieje chlór... Možno pomoze 😘😘😘

andreatytler
3. júl 2022

Nezacala nahodou stvornozkovat alebo chodit? U nas bolo taketo katastrofalne uspavanie ked zacal stvornozkovat a trvalo to az kym uz vedel chodit sam.

ivangeline
3. júl 2022

Potom uspis znova a nebude este 11 hodin...

mogaa
3. júl 2022

neviem ako staré máš to mladšie dietko, naša cca od 6mesiaca začala zaspávať okolo pol druhej ráno.....a trvalo to pár mesiacov...nepomáhalo nič, ani zmena režimu, nedať ju po kúpaní spinkať, proste nič...od tej cca 21:00 bola hore do cca pol druhej rána a až vtedy zaspala.....mohla byť akokoľvek unavená, nezaspala - ani ke´d ju dala spať skôr ani keď s ňou bola hore, po tme - oči otvorené a len si džavotala.....prešlo to samo, ale trvalo to dlhšiu dobu, potom už prespala celú noc až do rána....

autor
3. júl 2022

@andreatytler práveže nie, stvornozkuje už 3mesiace vyše aj sa stava, takže za posledný čas žiadna zmena ☹

autor
3. júl 2022

@mogaa to si ma moc nepotešila. -D mala má vyše 9mes

mogaa
3. júl 2022

no u našej to začalo tak okolo 6-7mesiaca, už boli zúfalí, unavení lebo ona nie a nie zaspať.....posúvali kúpanie, papanie, spánky -nič nepomohlo....potom akoby uťal a začala spávať celé noci bez budenia....ale môže byť , že u vašej to bude to teplo, treba skúsiť schladiť /zvlhčiť vzduch v miestnosti ....

legna30
3. júl 2022

My sme toto "chytili" v 11 mesiacoch 😂 2 - 3 týždne sme mali uspavacie peklo, obedny aj nočný spanok, potom som to vzdala, prešli sme na jeden spanok, par dni este bojovala, odvtedy zas vsetko v pohode. Obcas da cez den 2 - 3 hodiny, inokedy ani hodinu 🤷‍♀️ neriesim, nedouspavam, vecer skor odkape 😂

marfa333
3. júl 2022

Podľa mňa by si ju už nemala dávať 3x spinkať podvecer, keďže ti zle zaspáva večer. Tým, ze ju dáš spinkať krátko pred vecierkou narúša nočný spánok a aj zaspávanie. Ak ju teda dáš spinkať ešte podvečer (tretí krát) tak posun večerne uspavanie aspoň o toľko minút koľko spinkala ten tretí krát.

akvi
3. júl 2022

No mne to príde tiež, že ma toho spánku cez deň nejako veľa. Ja som mala takýto prípad, že moje decko od narodenia spalo podstatne menej, ako hovorili "tabuľky". Čím viac som sa snažila napasovať ho do nejakých odporúčaných časov, tým horšie to bolo. Až podstatne neskôr mu bolo diagnostikovane nadanie a potreba minima spánku v rannom detstve je jedným zo znakov. Ale to sme samozrejme nemohli vedieť, keď mal pár mesiacov. Každopádne mne pomohlo sledovať ho veľmi pozorne a vysledovať také tie naznaky, kedy je uz preťažený a mám ho uložiť. Poctivo som si písala asi týždeň, že v akom čase zhruba to nastáva a potom prisposobila režim. Môj keď už bol prestimulovany, tak ani za svet zaspať a potom začarovaný kruh.

autor
3. júl 2022

@akvi ale mne zaspí aj o 8mej, len je o chvíľu hore. Idú jej aj zuby ale že až takto je hore celý podvečer je cez čiaru 😀
A prvé dieťa som mala také podtabulkove, práveže táto malička bola doteraz úplný spachtos a na 9mes dieťa mi nepríde veľa ak spí za celý deň okolo 2hodin. Aj keď nespí 5h a uspim ju večer, o pol hodinu je hore a dokola dokola

autor
3. júl 2022

@marfa333 ale píšem vyššie, keďze vstane o 6tej ráno, prvý spánok má 8.30 do inokedy 10-11 ( teraz po 9tej je hore) a druhý spánok má už naobed okolo 12tej a pred 13tou je hore.
To do večera nevydrží a ak som ju aj nedala večer spať že som jej to cez deň pretiahla a od 14tej bola hore tak šla o pol 7-7 ale ona sa potom vyspala a do 23tej bola hore.

viestta
3. júl 2022

V tom ti nepoviem, my sme v takom veku s malým cestovali aj mimo domu spával všade a bez problemov

autor
3. júl 2022

@marfa333 tretí spanok jej dával len preto že prvé dva má do obedneho času a veľmi krátke. Proste tiež som s tým není stotožnená ale nepomôžem si. Pár dní dozadu vstala tretí spanok už o 15.30 a večer šla až o pol 11.

autor
3. júl 2022

Už som úplne bezradná, skúsim sa poposuvat jej to opäť na tie dva spánky cez deň a večer uspavat, uspavat a uspavat o klasickom čase okolo 20tej a snáď sa to raz prelomí.
Včera zaspala o 23, ráno od 6 je hore aj ona aj staršie dieťatko a teda meliem z posledných síl. Dnes naobed idú spať obe deti. Mám pocit že čím kratší nočný spanok, tym menej spia aj cez deň. A snáď horúčavy ustanu a zlepší sa to, i keď vnútri máme prijateľných 24-25stupnov, možno aj to im je vela

marfa333
3. júl 2022

Och máš to ťažké. Ja mam 9 mesačného a to co som napísala aspoň nám trochu pomohlo. Tiež horšie spi teraz ale za to cez deň spinka dlhšie ako tvoja. Tiež to mame tak ze niekedy cez deň spi 2x a niekedy 3x ako to vyjde a ako je unavený. Je mi ľúto mu naťahovať tie časy lebo je mrzutý ale vraj to niekedy pomáha a treba len vydržať a hlavne s kľudom. Dieťa to cíti. Keď máš ešte druhé dieťatko a si už na konci so silami sú aj spánkové poradne, síce sa za to platí ale myslím, ze radšej zaplatiť a netrpiet ako sa takto dlhodobo trápiť.

https://spankovaporadkyna.sk/onlinekonzultacia/