Zaspávanie 8 mesačnej dcéry

12. aug 2021

Ahojte, dcéra mi zaspava skoro vždy na rukách, mam momentálne problémy z krížami, rodina mi povedala ze ju mam dat do postieľky ze chvíľu si poplace a zaspi, lenže už plače 15 minút a mne trhá srdce. Ako ste riešili takýto prechod uspavania ? Ako nato?

denden77
12. aug 2021

skus si lahnut vedla nej do postele

autor
12. aug 2021

@denden77 keď ju dám vedľa mňa tak stále sa stavia o celo postele, sada si, uteka mi, keď ju začnem uspavat dostane nervy a chce ísť na ruky

denden77
12. aug 2021

poznam 🤣 lahni si tak, aby si ju vyblokovala (uchranila pred padom z postele) a tvar sa, ze spis.. mozno sa zacne nudit a rezignuje 😁

sono2
12. aug 2021

8 mesiac je dosť náročný. Dojčiš?
Ja som uspávala na prsníku takže toto som nemala ani pri jednej dcére problém a keď chápali že háji ešte boli stále dojčene.
Ona to ešte nechápe, musíš si nájsť taký rituál.
Dávať spať v rovnakú hodinu a aby bola unavená. Počítam že spí dvakrát druhý spánok veľmi skoro.
O druhej ľahnúť je veľmi neskoro.
Počítam, že neni unavená.
Do ruky maznačika.
Ja toto neuznávam od narodenia na rukách. Lebo neskôr to je taký zlozvyk že amen, moja druhá tiež vyžadovala v pohybe. Ale vždy som skúšala si ľahnúť a tak aby sme zaspali a pár týždňov a nemala som problém.
Plus som mohla kedykoľvek v stoji uspať bez problémov
Toto sú všetko zlozvyky, či fitlopty, ruky, kočíky. Atd atd

sima978
12. aug 2021

My uspávame v autosedačke vo vajíčku chvíľku ho pohodjame a spinka do 5min.potom ho nechám asi ďalších 5 min.spinkať nech tak tvrdšie zaspí a prenesieme do postieľky a spinka celú noc . Nie som moc nadšená ako som ho naučila ale som rada ze aspoň takto zaspinka do 8mes.zaspaval sám v postieľke bez plaču len sme ho dám dali a spinkal a potom zo dňa na deň nie a nie ho uspinkat keď som ho aj dala do postele somnou tak len vymýšľal tiež utekal

autor
12. aug 2021

@sono2 ja viem ze som si to spôsobila sama, len nemali sme ľahký štart tak som potom stále chcela byť pri nej, potom koliky, teraz zuby... stále som si hovorila ze je ešte mala, že toto ,ze tamto, až mi ruplo v krížoch a do ruky mi dávajú obstreky...

fifina75
12. aug 2021

Ahoj dcéru som tiež uspavala na rukách hádam do 7 mes., keď mala už bez mala 10kg som povedala dosť... Začala som postupne najskôr jeden spánok cez deň uspavat v postieľke, položím ju na bok, hmkam a hladkam po čele a nose, niekedy aj spievam. Prvé dni boli náročnejšie ale zvykla si. Potom som tak uspavala aj druhý spánok a nakoniec aj na nočný spánok.

pbra40
12. aug 2021

Ja som to postupne menila. Najprv na rukach, potom par dni na rukach v sede, potom sme si lahli a bol stale na rukach, potom uz lezal sam na posteli ale blizko mna, som ho hladkala po chrbatiku a potom isiel do postielky, kde som ho zasa hladkala po chrbatiku. A teraz uz zaspava tak, ze polozim, pohladkam a do 5 min spinka. Hlavme davam do postielky len ked ma spat. Aby si spojil, ze v postielke sa spi. Drzim palce

sono2
13. aug 2021

Vidíš.
Ale stále je čas zmeniť.
Proste jej nedaj na výber.
Počítam teda, že ma fľašu.
Dieťa by malo teda zaspať s ňou alebo teda po nej
Ja som prvú odučila od cumla v 8 mesiacoch lebo to už bolo neunosne. Dlhý štrajk.
A odvtedy prsník bez problémov.
Od roka budeš mať už oveľa lepšie.
Proste jej daj fľašu a ľahni k nej. Či ako spí keď si ju už na rukách uspala?
Spí ti celú noc?

autor
13. aug 2021

@sono2 vstáva väčšinou 2x na mlieko, niekedy raz, tuto noc ani raz lebo bola dlho hore nevedela v tej postieľke zaspať

sono2
13. aug 2021

Tak si to musíš nejako zorganizovať, ver mi, že dieťa urobí po väčšine, co chces, len treba chvíľu čas. Nejde nič zo dňa na deň
Si to vymyslí, aby to bolo pre teba pohodlné, buď kľudná, aj keď ti vstane atd máš čas buď trpezlivá.