Ako sa venovať deťom s veľkým vekovým rozdielom?

26. dec 2022

Mám 2 deti,majú 3 a 12 rokov. Snažím sa im venovať sa čo najviac obidvom narovnako. No nie vždy sa mi to darí. Staršiu už nebavia hry,ona len kamarátky a na nete by bola celé dni. Mladší potrebuje skoro neustále aby sa s ním niekto hral. Manžel ho tak naučil. Majú veľký vekový rozdiel,no často sa hádajú. Malý všetko berie staršej,jej sa to nepáči a kričí nech nechodí za ňou. Nemôžme ani všetci spolu sa zahrať lebo menší všetko berie kazí. Tak sa snažím po jednom sa im venovať,cez deň s malým a po večeroch so staršou. S menším chodím na prechádzky,so staršou občas do cukrárne ,do kina. No zdá sa mi že málo sa im venujem. Ako si nájsť viac času pre deti s veľkým vekovým rozdielom? Manžel hovorí že mám sa venovať len menšiemu,že staršia už je dosť veľká aby bola samostatná. Nesúhlasím s tým.

riskoh
26. dec 2022

Ja mám rozdiel 6rokov, 2chlapcov ,keďže záujmy majú úplne odlišné ,zvykneme sa rozdeliť,starší s manželom,mladší so mnou, spoločne je to väčšinou vždy boj ako u Vas

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salamistka
26. dec 2022

No manžel by sa mohol venovať staršej, aby si ty mala čas na malého...ja mám už dospelú dcéru, ale teším sa každej chvíli, ktorú je ochotná s nami stráviť...nejde o to, že je už dávno samostatná, ale je to naše dieťa, my sme ju chceli...iné ale je, keď dieťa nemá záujem

mirko84
26. dec 2022

Najlepsia rada co mam je povedat panovi manzelovi, nech ide prikladom a venuje sa tomu malemu, ze ty chces aj cas pre starsiu

mamutka
26. dec 2022

Akože sa snažíš rozdeliť, či ako? Manžel robí čo? Mame rovnaký vekový rozdiel. Ked ideme niekam spolu, staršieho väčšinou adekvátnym tempom zabaví manžel a ja za nimi s malým. Trojročný v pohode vydrží v sedačke na bicykli, takže sme leto v tom veku vybavili takto, starší si zamakal popri nás a bol spokojný. U vás by som to videla opačne, keďže mate dievča, skôr ty urobíš program starsej. Teraz už bude chcieť stále viac času tráviť s kamoškami, ale, hlavne cez zimu, keď sa im nechce poflakovat spolu po vonku, môžeš s nou tráviť čas ty. Ci už kino, či tura, či restika, to už ja neviem, čo sa robí s babami. Ale pri takýchto vekových rozdieloch si to na cas musia rodicia proste rozdeliť.
Naši sa dosť spolu aj zahrajú, aj súperia, ani mi nepríde, že by rozdiel hral úlohu. V troch rokoch to je také obdobie, malý sa naučí rešpektovať jej priestor a veci časom