Ako lozia bábätká s refluxom?

danabel
12. apr 2011

Potešilo by ma, ak by mi niekto vedel dať odpoveď na otázku: Ako mám dopriať malej plazenie a lozenie, ktoré potrebuje k zdravému vývinu, keď stále zvracia, hneď ako ju dám na bruško.Ona chce byť iba na brušku, plaziť sa a začína loziť. Na sono sme neboli, lebo aj detská mi povedala, že mi aj tak nič iné nevie dať, len nutriton, ten sme nechceli dávať, lebo som v diskusiách čítala, toto:
"Zahusťovanie sa pre takéto deti neodporúča - rovnako ako dospelí, potrebujú prijímať ľahko stráviteľné jedlo, ktoré nezostáva v žalúdku dlho, zahusťovanie robí pravý opak - jedlo je v žalúdku až príliš dlho, ťažký žalúdok spôsobuje záhu. Zahusťovaníe eliminuje grckanie, no záhu nie, naopak, tá je ešte horšia. Je dokázané, že zahusťovanie spôsobuje horšie a častejšie refluxné príhody počas celého obdobia, pretrváva dlhšie. Zahusťovanie zvyšuje riziko potravinovej alergie a Nutriton je i veľmi sladký a zvyšuje riziko obezity, diabetesu ... V zahraničí sa preto od zahusťovania ustúpilo, dokonca Nutriton niekde ani nekúpiš",
tak sme sa zhodli, že nebudem malú zase vláčiť po vyšetreniach, keď viem, že reflux má. Má ho od narodenia, najprv mala skrytý, ten sme riešili polohovaním, vyvýšením v kočíku, postielke, prebaľováku, pri kojení - všade a dávali sme gastrotuss - celkom pomáhalo, no od 4. mesiaca to prerástlo do riadneho a odvtedy vkuse zvracia. Aj s príkrmami som začala od 5. mesiaca - myslelal som si, že sa to zlepší, no je to ešte horšie, lebo začala byť prevažnú časť hry len na brušku - ani v hojdacom kresielku už nechce byť - je to pre ňu ako za trest. Ešte ju kojím, ale už mám menej mliečka, tak dokrmujeme aj Nutrilonom AR, ale ona zvracia aj to aj hustú kašu, čo dávam na obed a ovocie na olovrant. My už máme ozvracaný celý byt, koberec v obyvke, všetky hračky,(nestíham ich umývať a prať),dokonca minule ozvracala stenu v spálni ako som ju niesla, ešte budeme musieť maľovať kvôli refluxu 😒
Problém je v tom, že je jedno kedy jedla, zvracia stále aj 2 hodiny po jedle. Najnovšie keď je na brušku a grcne si, tak si to hneď všimne a potom hráme preteky, kto to skôr utrie, či ja alebo ona do rukávov a najnovšie to porozotiera všade okolo seba, celá sa v tom "vyváľa", ak nezaregujem v sekunde. Ja niekedy už ani nerátam koľkokrát ju prezliekam, periem...my máme toľko vecí, že aj dve deti by si s tým vystačili, lebo keď ju prezlečiem, tak niekedy je v čistom len do momentu, kým ju nezdvihnem z prebaľováku. Každý deň čakám, či sa to už náhodou neskončí, niekedy som zúfalá... Poraďte prosím.

gretkab
12. apr 2011

Ja som mala obe deti refluxove, prvemu aj diagnostikovali, druhej som ani nedavala (ako pises, je to uplne zbytocne) - no normalne liezla liezla (inak oni obaja nekonecne dlho stvrnozkovali), ked sa pogrckali, tak som utrela bud ja, alebo stihli oni a oprali sme - sak peries aj tak furt, tak je to v podstate jedno 😉. Podbradnik nosili obaja ani neviem dokedy, lebo ked konecne prestali grckat, tak zacali neskutocne slintat 😉. Ja v tom nevidim ziadny speci problem.
Drzim palce!

beruska.zuzanka
12. apr 2011

@danabel ahojky 🙂 Emka má reflux od narodenia a práve zahusťovaním sa nám zlepšil, my sme sa teda dojčili krátko a potom pila husté mlieko, pri dojčení Nutriton, veľmi jej to zhusťovanie pomohlo, už si odgrcne len sem tam, keď jej vyslovene niečo nesadne... a lozila a plazila sa, aj keď grckala... a to ona grcala ako fontána furt, po pol roku sa to zmiernilo a po roku fakt prešlo temer úplne...
Ak sa zgrckala, utreli sme, oprali sme... teraz si po sebe aj sama poutiera 😀 😀 😀
Z prebaľováku ju skús dvíhať postupne, nie prudkým pohybom... a fakt by som skúsila to zahusťovanie, ak nebude vyhovovať, prestaneš... ale vieš, všelijaké štúdie sú, kadečo je prebádané a aj tak skutočný život je vždy o inom, tak skúšaj, čo Lesii prospieva 😉
držím palce 🙂

my chodíme na gastro už len na kontrolu a nie je to nič stresujúce pre malú, vpije tam mlieko riedke, alebo čajík a ultrazvukuje jej lekárka bruško, malá má z toho obrovskúúúúúúú sranduuuuuu 😵 😀 najbližšie nás čaká o tri mesiace...

tosomja
12. apr 2011

Ahojte, my sme tiež mali reflux, zo začiatku mi zvracala vkuse, či jedla, či nie...aj dve hodky po jedle...najprv som myslela, že je to v mlieku, vymenili sme, nepomohlo, potom sme boli na gastre, zistili jej reflux, predpísali nám Nutrilon AR, zo začiatku pomáhal, ale potom zase začala zvracať, zahusťovali sme ešte aj mlieko kašami 😒 do 6 mesiacov. Od 6 mesiacov mi nechce mlieko ani vidieť!!! Brali sme aj gastrotuss, ten nám pomohol asi najviac, a to som jej dávala Sunár, nezvracala mi z neho...ale ako som písala, už mlieko nechce, nahrádzam jej ho jogurtami, krupicou, mliečnými polievkami, sem tam jej dám do zemiačikov zo dve odmerky sunáru...a keď začala sedieť, reflux zmyzol 🙂 čo najčastejšie nech sedí, pomaly sa jej to upraví, treba vyčkať, ja ani neviem, kedy mi "prežila" bez prezliekania...podbradníky dávam dodnes, už som si nejako zvykla 🙂
Moja zase na brušku byť nechce vôbec, keď sedí a náhodou sa jej podarí na štyri, potom sa rozvalí na bruško a hneď sa pretáča na chrbátik...

domciatko
30. mar 2015

danabel ....Ahoj aj náš drobec má reflux zo začiatku sme tiež mali všetko ogrckane no po čase sa to upravilo keď sme vysadili kvapky koli prev lebo sme mali neskutočne koliky a ked sme začali dávať do AR nutrilonu len kvapky SAB SIMPLEX grckanie zázrakom bolo preč ... či že bi som vám radila skúsiť toto ... ale zasa ked sa Adamko začal pretáčať grckanie sa opäť vrátilo ako nie je to strašne ale vyjde mu ked je na brušku

ribera
4. apr 2015

Aj ja som mala výbavu pre tri deti😀 Každopádne podľa mňa to treba ustáť. Tiež sme mali reflux a proste sme čakali, kým prejde. Veľmi sa to zlepšilo, keď sme zistili, že malý má alergiu. Bola to potravinová alergia a keď sme dotyčné potraviny vylúčili z jedálnička, čo bolo asi vo veku 11 mesiacov, tak reflux výrazne ustúpil. A po čase celkom zmizol, keď začalo dieťa chodiť. Ale doteraz keď sa naje potravín, ktoré mu nerobia dobre ( a to sú aj niektoré také, na ktoré nemá dokázanú alergiu), tak počujem, ako mu to ide hore krkom aj keď už nezvracia. A to má skoro 5 rokov. Takže podľa mojich skúseností netreba na to liečbu ale treba vylúčiť nejaké potraviny, ktoré mu nerobia dobre. Skúšaj a uvidíš. Jasne, že u vás to môže byť aj iný problém, takže netvrdím, že toto je 100%rada. Len si spomínam, že presne aj takto som bola ja v strese stále, že či to stihnem umyť a podobne. Držím vám ale palce.